bugün

Arkadaşlar saygı duyuyorum ama Allah'ını Peygamber'ini seven kornasız tutsun nöbetini lütfen dediğim nöbettir.Onun yerine ölürüm Türkiye'm dinletin bize keyiflenelim.
sadece akplilerin geldiğini sanan gerzekler var. siz kim vatan sevgisi kim ulan. darbe gecesi stokladığınız makarnaları yeyin. gelip de o meydanın namusunu kirletmeyin.
Demokrasi nöbeti dediler ulaşımı bedava yaptılar,akşam yemek ve su verdiler ülkeye bildiğiniz bu sayede komünizm geldi.ne de güzel oldu ama.
demokrasiyi savunmak çomar dediklerine kaldı ya.
demokrasi havarileri aslında darbeciymiş. bunların demokrasi anlayışı kendi görüşleri iktidara gelirse mübah. başka türlü olursa haram.
"Tayyip nöbeti" demokrasi dediklerine bakmayın.

Bu arada: akplileri zaten geç, diğer partilerden gidenler ve biz vatan için gidiyoruz diyenler de ağır gerizekalıdır.
Tayyip için gidiyorsun kardeşim, bir şey yapıyorsunuz hiç değilse amacınızı bilin.
Ayrıca ne demokrasisi kardeşim? 50 binden fazla açığa alınım, binlerce tutuklanma; hakim, savcı, gazeteci, öğretmen, tasfiyesinin olduğu yerde demokrasi mi olur? (bkz: Demokrasi)
Hani yanlış öğrenmişsiniz doğrusunu öğrenin diye.
Demokrasi; halkın kendine lider seçmesi değildir, halkın kendine temsilciler seçmesidir yani sizin anlayamayacağınız bir şey ayrıca bu da yasalara göre olur; terörist[(pkk) artık sizin yüzünüzden teroristin bile tanımını yapmak zorunda kalıyorum], hırsız(yani akp: Çünkü yolsuzluğa adı karıştığı anda kapatılmalıydı o parti, hukukla konuşuyoruz çomarlar) meclise giremez, ayrıca diplomasız cumhurbaşkanları!
akp mitingi, tsyyip erdoğan şarkıları, akp bayrakları, tekbirler vs diyenlere sormak isterim.

Ananın amı sen neden hangi partiye oy verdiysen onun bayraklarıyla şarkılarıyla çıkmadın sokağa?

Sen onuncu yıl marşıyla meydana çıktın da sesini mi kıstılar?

Chp bayraklarıyla meydanlarda dolaştın da bayrakları elinden mi aldılar?

Neye ğnanıyosan inancın savunduğun ideoloji neyse onun imgelerini taşıyan argümanlarla çıkaydın sokağa.

Ama yok.

Sende olay şu;

görsel

Anca çadırda sikişirsiniz. Oda babanızın verdiği harçlık bitene kadar.
Bulunduğum ildeki ak parti mitingine verilen özel isim.
Arkadaşlar benden bu kadar, pes ediyorum.
Bugun demokrasi nöbetine bir beş dakikalığına destek vermeye gidiyorum.
Geçen gün çok güzel yemekler dağıtmışlar.
Ben de tav oldum.
Ayrıca meydanın dibindeyim.
Kusura bakmayın.
Çok ucuza gittim.

üzgünüm.

Edit: rkdşlar burası Suriyeli dolu, sanırım yanlışlıkla Beşar Esad'ın mitingine gelmişim.
Edit2: yemek de bitmiş. Peh.
200 küsür şehit verildi.

Adamlar günlerce festival yaptı.

Sorsan ahlaksız diye rio karnavalına derler, evet orda insanlar çıplak ama vicdansiz değiller.
e yeter aq sıkılmıyonuz mu? dedirtir.
Amacından sapmıştır.

Dombra dombrahshshshha.

Çerez dağıtılıyormuş.
Neyse sala ile demokrasi nöbetine devam etmemiz gerek zira laik bir ülkeyiz.
içerik bulunamadı.
200ü aşkın şehit verildikten sonra günlerce yas tutulması gerekirken şarkılı türkülü eğlence yapılmasını bu ülkenin izansızlıklarından sayıyor ve artık şaşırmıyorum. fakat şaşırdığım bir şey var ki, alanlarda bulunan 'demokrasi nöbetçileri' içinde sayısı azımsanmayacak kadar şeriat destekçisi olduğunu düşünüyorum. işte bu son derece şaşırtıcı bir paradoks.
Bu saatte millet meydanlarda oldugu icin ortalık bozguncu hashasici dolmuş.

Ulan ayristirici dil kullanmayayim diyorum diyorum ama bunlara tahammul edilecek gibi degil. Şu kadar sehit verdik neden festival yapiluyu ki? Diye soruyor adam. ülke elden gitmedi, kurtarıldı, biz buradayiz demek icin olabilir mi bu bayram havasi? Hic dusundun mu at kafali haşhaşi? Isiniz gücünüz bozgunculuk. Kabak gibi sırıtıyorsunuz.
işin içinde nöbet varsa demokrasi olmaz.
Bence yani...olmaz gibi sanki.
Neden olsun?

Ama saygı geceleri olurdu bak.
Ölenlerin anısına...
Şölen havası vermeden...
Usulca...hüzünle hatta
200 kusur sehid sonrasi yas tutulmasi gerekirken eglenilmesi önermesi doğrudur.ama eğer adamlar zafer kazandıgına inanıyor heleki o tankların üzerine çıkıp ben durdurucam vuhuuuu coşarım lan orda buda ayri bi bakis acisi.
Otobüsler bugünde mi bedava?
kafede birayı fazla kaçırmışım.
beşiktaş da hazırlık maçında baymış.
uykusuzluk default halim zaten...
sızmış gibiydim.
önüme bir çorba koydular.
onlar çorba yapmazlar.
biraz ılıktı ama birden canlandırdı.
melih'in mercimek çorbasıymış.
demokrasi niyetine halka mercimek çorbası dağıtıyorlar.
kafeden birileri gidip bir iki kase almışlar..
valla, iyi geldi.
demokrasi niyetine pişirildiğinden mi, melih'in uyuşturucu etkisinden mi, bilemiyorum!..
bugün de onurla gururla dahil olacağımız nöbettir.

allahım sen bize bugünleri de yaşattın ya, şükürler olsun.
Amacından sapmış bir nöbettir.
Dombra.
Ay gülesim geldi.
Şimdilerde bir kısım aktivite kısırları için eğlence bahanesi olmuştur.
suriyeli kardeşlerimiz var,
afgan kardeşlerimiz var,
filistinli kardeşlerimiz, arap kardeşlerimiz var.

ama bir tek chp'li yok.

ya siz nasıl insanlarsınız anlamıyorum ki?
gözü makarnadan daha yüksekleri hedefleyenlerin nöbetidir.
tamam gelin benim için nöbet tutun iskender verecem size.
soytarılıktan başka birşey değil.
Tarafsız bir şekilde söylüyorum recep tayyip erdogan propagandası da denilebilir. Dombira varyasyonu tayyip müziği tayyip pankartları tayyip tezahuratlari...