bugün

(bkz: hayırlı olsun cübbeli allah olmuşsun)
Ortacag hristiyan zihniyetine ceviriyorlar islami diye tasak geciyorduk, harbiden cevirdiler lan.

Biri cikar bize cahil adam lazim der, biri cikar cennetten toprak dagitir. Hayirli olsun yeni islam ne diyelim. Pek hayirli olacak gibi degil de neyse.
görsel
demokrasi yolunda değil, allah yolunda nöbet tutanın cennetlik olduğunu söylemiştir. çarparpıtmaya gerek yok.
görsel
islamiyet düşmanlarının, islamiyeti bildiğini zannedip aslında çok az şey bilen kesimi kandırma çabasıdır.
part-time ilahlık peşindeki ahmet'in yeni yumurtlaması. bu ve bunun gibi adamları görünce gerçekten rahatsız oluyorum. bu adam hangi sıfatla çıkıp konuşma yapabiliyor. aklım almıyor.
allah ıslah etsin bu adamı.
görsel
bu tip şeyleri kafire anlatmak anlaştırmak yürüyerek marsa ulaşmaktan daha zordur .

ama ben yinede ümitliyim çünkü islamın kuran-ı kerim in hatalarını araştırırken müslüman olanları gördükce dahada bir ümitleniyorum .

sanki hata arama özelliği bir tek onlara bahşedilmiş bir lütufmuşcasına . aynen bu kafadalar ne eksik ne fazla yani .

islamda hata yok ancak şu var islam dinine mensup yada değil bazı kişilerin ekleme veya çıkarmaları vardır .

buda islama çizik bile veremez . kişinin kendi ayıbıdır diğer tarafta artı eksi hesaplaşılacak zaten .

kuran ı kerim de hiç hata yok . bakınız yoktur demiyorum . direkt olarak yok diyorum .

diğer kitaplar bozulmuş yada değiştirilmiş olabilir . bu çok kolay ve mümkün . bunun sebebi ise şudur .

kuran-ı kerim de olan bir ayet diğer kutsal kitaplarda yok . o ayeti kardeşlerim anlamıştır çok tan .

ben anlamayanlar ve anlamak istemeyenler için yazmak isterim .

kuran-ı kerim de hata olmadığını gönül rahatlığıyla bana yazdıran ayet şu .

hicr suresi 9.ayet

Hiç şüphe yok ki, Kur'ân'ı biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız.

diğer kitapların başına herşey gelmiş olabilir . garanti kimse veremez

yani böyle bir ayet değil buna benzer bir ayet bile yok diğer kitaplarda .

1400 küsür senedir hala ilk günkü gibi .

kutsal olmayan her hangi 1400 senelik ilk günkü gibi bir kitap biliyormusunuz ???

varsa söyleyin bende bilim .
ülkede dine yöneliş önlenemez hale gelince küffarın azgınlığı da aynı oranda artış gösteriyor pek tabi. hele hocaefendi genelkurmay başkanı ile selamlaştı ya, sinirden parmaklarını kemiren bile olmuştur.

yine kendilerine yakışır şekilde yalan - iftira ve çarpıtmaya dayalı karalama kampanyalarıyla hocayı hedef tahtasına koymuş malum kitle. biz de hakikati anlatalım:

--spoiler--
"Allah yolunda bir gün hudut nöbeti tutmak, dünyadan ve dünya üzerindeki şeylerden daha hayırlıdır. Sizden birinizin kamçısının cennetteki yeri, dünyadan ve dünya üzerindeki şeylerden daha hayırlıdır. Kulun Allah Teâlâ'nın yolunda akşamleyin veya sabah erken vakitteki yürüyüşü de dünyadan ve dünya üzerindeki şeylerden daha hayırlıdır." (Buhârî, Cihâd 6, 73, Bed'ü'l-halk 8, Rikâk 2; Müslim, imâre 113-114)
--spoiler--
--spoiler--
"Bir gün ve bir gece sınırda nöbeti tutmak, gündüzü oruçlu gecesi ibadetli geçirilen bir aydan daha hayırlıdır. Şayet kişi bu nöbet esnasında vazife başında iken ölürse, yapmakta olduğu işin ecri ve sevabı kıyamete kadar devam eder, şehid olarak rızkı da devam eder ve kabirdeki sorgu meleklerinden güven içinde olur." (Müslim, imâre 163. Ayrıca bk. Tirmizî, Fezâilü'l-cihâd 2; Nesâî, Cihâd 39; ibni Mâce, Cihâd 7)
--spoiler--
--spoiler--
"Allah yolunda düşmana karşı nöbet tutan kimselerin dışında bütün ölülerin amel defterleri kapanır. Murabıtların ise, iyi amelleri kıyamet gününe kadar yazılmaya devam eder ve bu kimseler kabir azabı konusunda emindirler"
(Ebu Davud, Cihad, 15).
--spoiler--
--spoiler--
"Allah yolunda sınırda bir gün nöbet tutmak, başka yerlerde bin gün nöbet tutmaktan daha hayırlıdır." (Tirmizî, Fezâilü'l-cihâd 26. Ayrıca bk. Nesâî, Cihâd 39)
--spoiler--

Allah yolunda nöbet tutmanın önemi açık. sizin görmediğiniz ya da açıkça görmek istemediğiniz nokta; hocaefendi ayet - hadis nakleder. söyledikleri kendi sözleri değildir.

gelelim demokrasi meselesine. hoca efendi iki kez kısıklıdaki konuşmasında ve ne öncesinde ne de sonrasında '' demokrasi '' kelimesini ağzına almamıştır. şeriatçı adamlarız, ne demokrasisi?

https://www.youtube.com/watch?v=NIKT_RPTno0
https://www.youtube.com/watch?v=Wokoq4KwpII

geçenlerde bir sohbetinde de cemaati bu konuda uyarmıştır. dikkat edin bu dezenformasyon/ çarpıtma yapan kitle video koyamıyor; çünkü demokrasi dediği bir an yok. özellikle dikkat ediyor hocamız. insanların nöbet tutma sebebi vatan müdafaası ve şehitlerimizdir.

iftiralarınız ve kininizde boğulun.

edit: videoya yeni baktım. Cennetlik lafı, ilk başta şehitlik için geçiyor. Şehitlerin cennete girmesine itirazı olan zaten kafayı sıyırdığından onlar muhatabımız değil. ikinci nokta ise sanırım bir hadis; sanırım diyorum çünkü başını kırpmışlar.

Orada da özetle bazı günahları olduğundan cenazesini Efendimiz ( Sallallahu aleyhi ve sellem) kıldırsın mı tartışması yaşanan bir ortamda adamın Allah yolunda bir gece nöbet tuttuğu ortaya çıkıyor, Efendimiz ( Sallallahu aleyhi ve sellem) kıldırıyor ve şahitlik ediyor:

'' Senin bu arkadaşların senin cehennemlik olduğunu düşünüyorlar; ama sen ki Allah yolunda bir gece nöbet beklemişsin... Ben şahitlik ederim ki sen cennet ehlindensin! ''

şimdi size göre ya Efendimiz ( Sallallahu aleyhi ve sellem) yalan söylüyor ( haşa), ya da bu olayın nakil zincirindeki sahabe, tabiin veya tebe - i tabiin yalan söylüyor ( haşa). zira hoca nakleden konumunda, kendi uydurmamış.

işte iftira atacağız diye ne belalara düşüyorsunuz, hem de ne mübarek zatlara.