bugün

(bkz: dead space 2)
bahsi geçen pc oyunundan hareketle yapılmış animasyon film. kasvetli bir uzay gemisi ortamında geçer. film boyunca kan gövdeyi götürür; bir nevi zombiye dönüşen insanlar diğerlerini parçalayıp yemeye çalışırlar. bir yerden sonra kan ve insan parçalanması görmekten seyirciye gına gelir. çizimler başarılıdır, ama ortam aşırı kasvetli, kanlı ve bunaltıcıdır. oyunun fanlarına ilginç gelebilir, ama oyunu bilmeyen sıradan animasyon seyircisine -çizimlerin kalitesi dışında- çok fazla hitap ettiği söylenemez.
oynamadan önce dead space downfall ve dead space 2 başlamadan önce dead space aftermath izlenmelidir, animeyi izledikten sonra ilk oyunu orjinal aldım undyingten bu yana tırsmamıştım dead space sıçırtıyor kesinlikle

benim gibi korku filmi seven silent hill hastası resident evil'ları çerez niyetine götüren insanı korkutmayı ve gerim gerim germeyi başarmıştır.

kafamızdaki sesler, duyduğumuz çığlıklar, nerden çıkcağı belli olmayan şekilsiz yaratıklara karşı vazgeçilmez el feneri yarimiz, ses kayıtları, sınırlı olan mermilerimiz oyunun en başlarında kulaklık kulağımda sesler açık bir şekilde denedim gündüz gözüyle ananın diye nidalarda buldum kendimi doğal olarak babamda içerden ne oluyor dedi tabi

şahsen oyunda kapıları açıp kafamı uzatıp etrafı kontrol etmekten paranoyak oldum devam etmek istiyorum ama devam edemiyorum evet oyun bu etkiyi yarattı bende kısacası meczup oyunudur.

kalp sorunu olanlar oynamasın ciddi ciddi sanrılar görüyorsunuz oyunun içinde ne gerçek ne değil anlamıyorsunuz, oyun sizi oynuyor ben böyle atmosfer görmedim yalnızlığı iliklerinize kadar işliyor.

edit: silent hill homecoming antremanı yapmam lazım ya paslandım ya oyunda düzgün olmayan bir şeyler var.

(bkz: sevgiliye sarılıp oynarım ben bunu)

(bkz: yorganın altından oynuyorum lan)
mouse lag sorununu adam gibi çözen olursa minnetkar kere minnetkar olacağım oyundur. Vsync kapattım, azıcık düzelme oldu o kadar. Ben bu oyunu oynamak, bitirmek istiyorum. vsync'i oyundan da , ekran kartının kontrol merkezinden de kapattım, yine de olmadı.
Edit: sokarım ps3'e aldım
sürekli asansör inip çıkma bir süre sonra baysada bu türde yapılmış en cesur en korkutucu oyunlardan birisidir..
daha iyisini de yaptılar sonra (bkz: dead space 2)

--spoiler--
finali mükemmeldir.
--spoiler--
android ve iphone için tasarlanan versiyonlarıda bulunan oyun googleplay'da 6.95$ dan satılmaktadır. Android versiyonunu deneme fırsatını bulduğum oyun bilgisayarda veya başka bir platformda bu oyunu denememiş birisi olarak mükemmel ötesi diyebilirim. Korku oyunu olduğundan kulaklıkla son ses oynanmasını tavsiye ederim. şimdilik söyleyeceklerim bukadar ben oyuna dönüyorum.
özellikle chapter 5'ten itibaren adamın götünü fena attırıyor.
en kolay seviyesinden en zor seviyesine kadar half life, quake ve doom serilerini oynamış biri olarak (bir de kiss psycho circus the nightmare child var ki bunlar kadar popüler değil ama oynadığım en gerilimli oyunlardan biridir.), korkunç bulmadığım hatta sıkıldığım oyundur. karakterin oyun boyunca inleyip durması da cabası.
daha yeni oynayabildiğim, kendi alanında muhteşem bir oyun. kol, bacak ve daha çeşitli uzuv koparmanın bu kadar zevk verdiğini hatırlamıyorum. tek olumsuz şey, oyunun fazlaca "kahverengi" olmasıdır ki belki daha yüksek kalitede böyle bir şey yoktur.
bitirdikten sonra dönüp chapter isimlerinin baş harflerine bakılması gereken oyundur. bitirmeden de yapabilirsiniz ama özellikle son iki- üç chapterdaysanız oyun zevkinizin içine sıçılır.
on the house kapsamında originde ücretsiz dağıtılmaktadır.
Yaklaşık bir saat önce türkçe yamasıyla birlikte kurup oynamaya başladığım ödümü götüme indiren oyun. Ne o öyle kafadan bacaklı omurgasızlar onları öldürdükten sonra kafalarını boşluk tuşuyla ezip 'şad ap an kis mi' diyorum.
Oyun arşivime alıp 2 gün sonra paraya yazık olduğunu farkettiğim oyun. Bitirmeyi düşünmüyorum. Tam bir koleksiyon oyunu.