bugün

sabahları işe gelince 1 saat kahvaltı bahanesiyle
öğlenlerin yemek 15 dk sürerken bahane ederek 1 saat kaytaran
akşam üstü çay vb bahaneyle yarım saat daha kaytaran
artı olarak gün içinde defalarca internette iş dışında gezen, özel telefon görüşmelerinin bokunu çıkaran
mesai 8.30da başlarken her gün 9'a 10 kala gelen akşam olunca da saat 7'yi 1 dakika geçirmeden çıkan
gün içinde iş yerinin malzemelerini har vurup harman savururcasına israf eden
israf etme, dikkat et diye uyarılınca da trip atan

vb sebeplerden çalıştığı iş yerine her türlü zararı bilinçli ya da bilinçsiz verirken cumartesi çalışmanın zor geldiği insanların şikayetidir.

çalıştığı işi beğenmeyenler cumartesi günleri çalışılmayan bir iş bulup orada çalışabilir. bu da gayet normaldir. hatta gitsin orada çalışsın ki cumartesi çalışılan iş yerinin huzurunu bozmasın.

cUMartesi çalışılan iş yerlerinde şirket sahipleri de daha toleranslıdır. en azından benim çalıştığım şirkette bu durum böyle.

sen okuma etme artı bir getirin, kabiliyetin olmasın, sürekli kaytarmaya bak ondan sonra maaş niye az, neden cumartesi çalışıyoruz, patron böyle,, şirket şöyle ....boktan bahaneler üret!

okuyup, hadi okuyamadın hakkını vererek çalışarak önce kendine saygını kazan ki millet sana saygı duysun da ona göre hareket etsin. ondan sonra beğenmedin mi, patron mu kötü değiştir gardaş işini! sıkıntı olmaz! ama bir bok olamadan da sağa sola saydırma be! ayıp amk!

bir işçi olarak bunları düşünüyorum ve normalin de böyle olması gerektiği kanaatindeyim.
MECBURIYETTIR ULAN. FARA TUTULMUS TAVSAN GIBI OLMAKTIR.. KURTULMAK ISTERSIN AMA YAPAMAZSIN...
popüler şikayet konusudur. azcık aklı olan bilir ki bu şirket çalışmazsa maaşını ödeyemez çünkü çalışmazsa kazanamaz!

bu kadar açık ve net bir açıklama sanırım popüler şikayetçileri biraz düşünmeye sevk eder.
Cok pis koydu gecen hafta yattıktan sonra bu hafta acım büyük.
Acidir.
Millet fosur fosur uyurken (ki onlar adina mutluyum) siz calismak zorundasinizdir. Yagmurlu bir gun ise daha fazla isyan uyandirir.
Simdi misil misil uyumak vardi.
istanbul+cumartesi+yağmur+çamur+erken uyanmak=basur denkleminin değişkenlerinden biridir.
öğleye doğru işe gitmeme rağmen bu hafta hariç her hafta yaptığım eylem.
arkadaş bir insan saat sabahın beşinde işe çağırır mı? özel bir misafir mi ne gelecekmiş organizasyon ayarlattırıldı, misafirler memnun kaldı ve bütün gün izin ve sağlam bir bahşişle evime döndüm.
(bkz: küçük şeylerden mutlu olmak)
insana çok koyan bir olay.
herkes sıcak yatağında uyurken sabah 7'de otobüs mü beklenir emenike.
kendi işin olunca mecburen yapman gereken aktivite. Devlet memuru olup yan gel yat osman yapasım var.
Geriye bir pazar kaldı diye içten içe sinir harbi yaşanırken pazar günü de toplantı olduğunun müjdelenmesi ile çok farklı, hiç duyulmamış küfürler eşliğinde çaresizlikten ne yapacağını bilememektir.
şimdi gezerek alışveriş yapan, kişisel ihiyaçlarını giderip dinlenmesine bakan insanlara nazaran şansız olan çalışanlardır.

genelde tek gün tatilleri vardır. bir pazar gününe hem ev işlerini, hem gezme tozma işini,hemde dinlenmeyi sıkıştırmaya çalışırlar.
Şu an yaptığımdır ve hafta içinden daha yoğun geçiyor. başım ağrımaya başladı artık.
Hastayken ağızda kalan antibiyotik tadi gibidir.
Hiçbir şeyden tad alınmaz.
Ne kendini işe verebilirsin, ne sabah otobüslerin boş olmasına sevinebilirsin ne de bir sonraki günün pazar olmasına. Bi anda pazartesinin kasveti basar insana.
pazar gününü daha değerli hale getirir.

imza: iş yerindeki yazar.
insanı türlü düşüncelere gark eden iğrenç eylemdir. istemeden yataktan çıkılır, hazırlanılır ve işe gelinir.
O kadar gereksizdir ki, o sıcacık yataktan kalıp işe gelmeye değecek bir iş yapmazsınız. Mutsuzluğunuza söversiniz. Hepsi bu.
koyar. * * *
Hele bir de çalışmayacağınızı düşünürken, patron un aramasıyla işe çağrılmak tam bir zalımlıktır.
ölüm gibidir..
insana yeni yeni yetenekler kazandırabilen çalışmadır. mesela bilgisayarda iki pencere arasında saniyenin katrilyonda biri sürede geçiş yapabiliyorum. satranç açık masaüstümde biri gelirken hoooooooooopp alt+tab dilekçe yazıyorum. geri gidince hoooppp satranç. biri geliyor hooopp alt+tab "çalışıyorum ki ben".

amk hafta sonu büroda iş mi olur ya ? hoooooop alt+tab.
mesai öğlen 3'te bitiyorsa pek de dert edilmez. bedavaya yemek yiyorum hem burada. evde olsam anca makarna yerdim. çalışmak güzel. hele yemekler güzelse....
10 da gelinen, 12 ye kadar kahve eşliğinde haber okunan, 12 ile 2 arası yemek yenilen, 2 ile 3 arası türk kahvesi içip fal bakılan, 3 ile 3 buçuk arası makyaj tazelenen 4 te eve gitmek üzere çıkılan haftanın 6. iş günü.

lanet cumartesi.
icra etmekte bulunduğum eylemdir
3 saat 53 dakika sonra sona erecektir,
bu tosbik de rahata erecektir.
dostları buna çok sevinecektir.
(bkz: 13 09 2014 yazar maaşlarının hala yatmaması)ndan ötürü bugün hiç iştahım kalmadığı için iş yavaşlatma eylemi yapmaktayım.
En azından evden çıkmak için bahane olmuştur.

Ya ben amina koyim, benim halim ne olacak?
Evden çıkamıyor ve tek başımayim.

Nankörler sizi hem sanki bedavaya çalışıyorsunuz amk. Para alıyorsun amina koyim para.
işiniz teftiş, soruşturma gibi bir şey ise cumartesi pazar akşam 10 lara kadar çalışmak söz konusu olabilir. bazen cumartesilere bile şükrediyorum.