bugün

herkesin sevabı kendine. boş yere kalabalık yapmayın zaten yer yok.

not: gidiyorum.
laik bir başlık yaz. sana ne namazdan.
çünkü ateistiz, gerek duymuyoruz.
abi bugün pazar biraz erken değil mi?

not: ben yıllardır gitmiyorum.
ömrüm boyu hiç yapmadığım bir eylem. mesela bak şaşırırsın pazar günleri ortodoks kiliselerine de gitmiyorum. şaman ayinlerine falan da katılmıyorum. hatta pagan ayinlerine de. mesela düşündüm satanist bir ibadete davet edilmiştim ona da gitmedim. çocuk yuvalarına, darulacezeye falan gidiyorum ben. tatmin olmaz tanrılara değil hayatta bir tutam sevginin, hoş görünün eksikliğini yaşayanlara eğiyorum başımı. inanın dünyayı daha güzel hale getirebiliriz.

yaklaşık 3000 senedir ibadet eden, oruç tutan, hacca giden ortadoğu inançlarına sahip insanların hayatlarına ve hallerine bakın. sizce tanrılarınız bundan memnun mu? sizce doğru şeyi mi yapıyorsunuz?

edit:imla.
cuma vakti sözlükte bayan yazarlarla dedikodunun dibine vuracaklardır.
cuma namazı erkeklere farzdır
kadınlara farz değildir.
tercih meselesidir. din ila paranın kimde olduğu bilinmez.
cuma namazına gitmeyenler beni eklesin adam edelim onları.
(bkz: Seni bu cuma camide göremedim mübarek)
Kimseyi bağlamayan yazarlardır. insanları dinden soğutmayın aksine eleştirel değil davetkâr olunuz.
Not: Her Cuma namazını kılıyorum.
kadin oldugum icin gitmiyorum, kadin olmasaydim da gitmezdim zaten eheh. *
cumadayım dönücem.
Camide sözlüğe giremeyeceklerine göre şuan online listesindeki ben de dahil olmak üzere tüm yazarlar.
Gitsenize lan, biz enayi mıyız?
Gidenlerin de modern ve çağdaş olabileceğini akıllarından çıkarmaması gereken yazarlardır.
(bkz: donuz listesi)
cumaya giderim ama namaz kılmam düşüncesinde olabilir.
intihar eden, mermiye kafa atan cilginlardir.

Allah affetsin diyeceğim de nesini affedecek? Yine de Rabbim bilir en doğrusunu tabi. Bize yorum düşmez.

Not: ayak kokusu falan yoktur. Hayatında hiç camiye gitmemiş muptezeller bir de iftira atarak 2 misli günah işliyorlar.
Allah ın farzlarını yerine getirirken modern de kalınabildiğini bilmeyen yazarlardır.

kafana silah dayamıyorlar neticede, hür irade. kelimelerle ayrıştırma bizi.
kılsan iyi ama kılma kardeş.
gece vardiyasından çıkmış olup uyuması gereken yazardır.
namaz sonrası karı kıza bakmayı marifet sanmayan yazarlardır.
gitmek için bir neden göremeyen yazarlar da olabilir.
yobaz ve dinci olmayan, cagdas ve modern sifatlarini tasiyan yazarlardir.
varolsunlar.
Haftada bi gün gidip "yaradan"ı kandırmaya çalışmayan yazarlardır. Neyseler odur. Amlı götlü başlıklarda kol gezip de gidenler düşünsün.
Dünya ahret eltim olan yazarlardır.