bugün

yaklaşık 2 yıldır kullandığım ilaçtır. yan etkilerini bünyeden bünyeye değişmek üzere bir süre sonra (1-2 ay ve ya 3-4 ay) kaybedersiniz. iştahsızlık yakanızı bırakmaz ancak ilk zamanlardaki gibi değildir. Sabah ilk aldığınız sıralarda 3-4 saat bi iştahsızlık çekersiniz ancak kendinizi zorlayıp 1-2 peynir atsanız ağzınıza sağlığınız açısından darbe almamış olursunuz. akşama sağlam bir şekilde acıkıp yemek yersiniz.
Eğer sigara kullanıyorsanız, sigarayı içmeye değil yemeye başlarsınız. Özellikle ilacı ilk kullanmaya başladığınız zaman aşırı huzursuz, kaygılı stresli bir insana dönüşürsünüz.
Bu ilacı antidepresan olarak görmeyin. Aksine bunalım, huzursuzluk, ansiyete, kaygı bozukluğu, intihar düşünceleri gibi yan etkileri var. bu nedenle yanında antidepresan ve uyku ilacı vermek isteyebilir doktorlar ancak benim ilaçlara karşı zaten bir ön yargım olduğu için sorunların altından kendim kalkabileceğime ve antidepresanın hayatı dipsiz kuyuya ipsiz attığına inandığım için kullanmadım.
Daha anlatsam çok şey anlatılır ancak son bir şey ekleyeceğim, eğer ilacı gerçekten verimli kullanmak istiyorsanız doktorun verdiği dozlarda ve ilk aylarda sürekli yan etkilerinizi ve ruh halinizi doktorla paylaşarak yapmalısınız, aksi halde yarardan çok zararı olabilir.
Sormak istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz.
54 mg olanını arkadaş yoluyla tedarik edip bir süre kafama göre içtiğim kırmızı reçeteli ilaç.

tarafımda gördüğüm olumlu ve olumsuz etkilerini yazacağım.

olumlu :

dikkatimi toparlamamı sağladı.
konuşmamı düzeltti, bülbül gibi konuşturdu.
odaklanmamı arttırdı.
sınavda ilk çıkanlardan iken en son çıkanlardan oldum.

olumsuz :

pipimin olduğunu unuttum...
uyku nedir unuttum.

not : diğer ilaçlar gibi bu tür ilaçları da doktor kontrolünde içmeniz lazım. hatta bu ilaçlar daha tehlikeli. ben gibi mallık edip kafanıza göre içmeniz kötü şeylere yol açabilir. herkesin üzerinde oluşan etkisi de farklı olabilir. doktorunuz kontrolünde ve izninde kullanınız.
ilk bir saat aşırı özgüven ve enerji patlaması gelir sanırsınız dünyayı ben kurtaracagım filan aman yarabbi..

Lakiiin gel görelim son bir saat yani 12. Saatte çekilme sendromu yaşarsınız öyle böyle değil zor gecer kendinizi intihara meyilli yalnız ve depresif hissedersiniz.

Kullanacakların dikkatine!
bu ilacı kullanan birisi değilim. bir kaç entry okudum. ilacı almak yerine kahve içmek daha mantıklı olmaz mı? bilmiyorum.

dikkat eksikliği için kahve için.
sınav günü içeceğim ilaç.
yine bi gün patlıyorum...
pipinizi unutturur içmeyin. burundan asla almayın!
Elimde 13 tanesinin kaldığı ilaçtır. Pek faydasını görmedim. Medikinet daha güzel.
söylenenler doğruysa yan etkileri oldukça güzel gözüken ilaçtır.

iştahımı kapatacak, uyku ihtiyacımı azaltacak ve en önemlisi cinsellik belasından kurtaracak bir ilaçın yan etkileri buysa faydalarını düşünemiyorum bile açık ve net.
Ritalin alın ritalin, concertayı boşverin.

Concerta amele işi. Elimde 2 kutu var duruyor öyle 56 mg.
ben bir ara içiyordum bu ilacı ve söyleyebilirim ki bende çok kötü tiklere sebebiyet verdi bu ilaç. bu arada kırmızı reçetelidir.
Evde 4 Paket 54 mg olandan var. 4 kutu.

Kullanmıyorum, duruyor öyle.
oldukça zararli ve birçok tahlil yapildiktan sonra recete edilmesi gereken ilaç. ne yazik ki ülkemizde işler bu şekilde yürümüyor.
Bir süre kullandığım ama bende aşırı depresyon yapan ilaç daha sonra ritaline geçiş yapmıştım.
Kutusunda ne kadar süre duracağını merak ettiğim hap. 2019 Temmuz gibi üzerindeki son kullanma tarihi dolacak ama tabi ben o tarihten sonra kullanırsam bir şey olacağını düşünmüyorum.
Ne kadar süre muhafaza edilebilir?
DEHB çocuklara verilen ritalin,concerta,focalin,adderall gibi ilaçların çok zarar verici, çok çeşitli tahrip edici etkileri vardır.
bu ilaçların ne kadar kötü olduğunu göstermek, ne kadar iyi olduğunu göstermekten çok daha kolaydır.
herşeyden önce bu ilaçlar büyümeyi bastırır. bunuda bazı doktorların dediği gibi sadece iştahı bozarak yapmazlar.
bu ilaçlar normal büyüme hormon devirlerini bastırarak bunu yapar.

'''''ÖYLEKi; HORMON SEViYELERiNi GÖSTEREN BiR KAN TESTi YAPARSANIZ, VE BÜYÜME HORMON SEViYESi NORMAL ÇIKARSA ''BU ÇOCUK iLAÇ ALMIYORDUR.'''''

buda demektirki bu dehb ilaçları alan herhangi bir çocukta beyin olmak üzere tüm organlar normal biçimde gelişmiyordur.

aşşağıdaki linkteki 2 adet videoda psikiyatrist dr.peter breggin bunları detaylı bir şekilde anlatıyor. mutlaka izlenmelidir. çünkü çocukların hayatı söz konusudur.

https://www.youtube.com/p...kyto8FH1wdQEoTArsnyATJ3ch

dehblere verilen uyarıcı ilaçlar DEA'nın 2.listesinde (tıbbın en bağımlı yapıcı ilaçları) yer alır. DEA'ya göre morfin ve kokain ile aynı katagoridedir.
eğer bir ilaç sizi bağımlı yapıyorsa, beyninizi ağır şekilde etkiliyor, aynı zamanda beyninizi değiştiriyordur.

metaanaliz sonuçlarına göre ilaç kullanmış ve kullanmamış dehb çocuklar 20 yıllık takip araştırmasındaki sonuç; 20 yıl sonra bu dehbler bulunuyor, ilaç kullananlar , kullanmayanlara kıyasla 2 misli oranda madde bağımlısı

(ritalin gibi ilaçların etki olarak kokaine ne kadar benzediğini anlatmama gerek yok sanırım. (kokainman birilerini bulup şunu denetebilirsiniz) ritalini toz haline getirip burundan çekerseniz coco etkisi yaşarsınız, concerta'nın etki süresi 8 saat civarı zamana yayarak olur, ilacı kazırsanız 2 renk ortayan çıkar, zaman kısmı çöpe atılır gerisi burundan toz haline çekilir. uçuşa geçersiniz ve bu uçuş kokain gibidir)

uzun lafın kısası ilaç şirketleriyle var olmuş ve tamamen bu sektörün elinde olan sahte bilim psikiyatri sonuçlarından sadece biridir. (bahsedilen beyin aktivitesi görüntüleme sistemi emekleme aşamasında bile değildir) norokimyasal veya biyokimyasal dengesizlik ise tamamenilaç şirketlerinin müthiş pazarlama yöntemidir, çünkü metaanalizler bunun aksini ispatlar.
youtube'da güven kendine kanalındaki videolara bakabilirsiniz.

ayrıca Bu ilaclari alan bircok cocuk depresif olur. Bir cok cocuk.. ayrica bu ilaclarla uykusuzluk ve anksiyete ve obsesif kompulsif bozukluk yasarlar.

Ortalama cocuk doktorunuz veya dahiliyeciniz veya psikiyatristiniz tum bu yan etkileri ya bilmiyor ya da bunlarla ilgilenmiyor olabilir. Apati, uykusuzluk, anksiyete , depresyon hatta intihar yatkinligi gibi durumlarin Ilacin etkileri oldugunu farketmek yerine,
Siradan doktor bu durumlari cocugun problemleriyle iliskilendirir.

Ornegin cocugunuzun daha iyi notlar almasini
isteyip ona Ritalin , Adderall vermeye baslarsaniz ardindan cocuk uykusuzluk yasayabilir ve doktor cocuga clonodine gibi bir ilac verebilir. Bu ilac asla cocuklara verilmemelidir. Asla ritalin ve adderall'e birlikte de verilmemelidir.

Cunku kalp krizine sebeb olabilir ama doktor yinede ilaci verir. Artik cocuk iki tane psikiyatrik ilac aliyordur.
Uyku ilaci + apati ve umursamazliga sebep olan uyarici aliyodur.

Simdi cocuk depresifte gorulur ve ona bir de Antidepresan verilir.

Artik cocuga onu delirten 3-4 tane psikiyatrik ilac veriliyordur.

Birde cocuga anti psikotik ilac verilir, cunku psikiyatrik ilaclar cocuklari delirtir.
Uyarici ilaclar psikoza neden olur. 2-3'unu birden verirseniz cocuk oldukca ciddi problemler yasar.

(Dr. peter breggin)

(Psikiyatri denen seyin aslinda yarim asirdan fazla zamandan beri tamamen ilac sirketlerinin elinde olmasi ve o sektorun ezberlettigi egitimleri gorup psik.doktor yetismesinden oturu sasirilmayacak bir durum. Ama peter breggin gibi vicdan sahibi , ilaclara tamamen karsi cikan psikiyatristler bizleri (kotulukleriyle degil, iyilikleriyle ve cesaretleriyle) sasirtiyorlar.)
elimde hiç açılmamış 36 mg lık kutusu olan ilaç.Öyle köşede duruyor.
Zamane çocuklarına aspirin gibi içirilen ilaç.
Bence faydalı.
Adi çok karizmatik olan ilaç.
üretiliyor. ama 25 yaş üstüne alamıyorsunuz. dr başka ilaçlar tavsiye ediyor. recetesiz satılmaz.
Psikiyatriye dikkat dağınıklığım var dedim bişey okutturdu kadın falcı galiba bütün herşeyimi bildi concerta'yı yazdı 2020 itibari ile 18 tl ye aldım daha denemedim.
iştahsızlık, taşikardi, kullanımdan sonra 10-12 saatlik uykusuzluk, vucuttan çekilirken gerginlik belli başlı yan etkilerindendir.
bunu kullanan 25 yaş üstü birey varsa bana ulaşabilir mi? ritalin tedavisine türkiye'de devam edicem bunu yazdı doktor ama etken maddesi sıkıntılı. varsa 3 aydan uzun süre kullanmış arkadaş, fikirlerini duymak isterim.
Robotlaştıran ilaç. Vücudun ırzına geçer. Olsa da içsek.
dikkat eksikliğim olduğu için 7 sene önce üniversite sınavı için içtiğim şimdilerde kpss için yazdıracağım ilaç