bugün

varlığı merak edilen koladır.

hakikaten hala var mı cola turka yahu?
ilk çıktığında türk gençliğinin futbol topu tedarikçisiyken*, nedense uzun zamandır bir markette satıldığını da reklamını da görmedim, pazardan mı çekildi yoksa, zira rakipleri devamlı kampanya peşindeyken, sessiz kalması mantıklı değil.
futbol topunun çok kaliteli olduğunu söylenemz hemen dikişleri patlard, kendisi ilk çıktığımda türk kolası biz yaptık hevesinde olduğumuz için çok satmıştır fakat artık ne reklamı var ne baska bırseyı cok az markette bulunur garip.
3 litrelik olanlarina cok ragbet etmisligimiz vardir.
eski popülerliğini yitirmiştir malesef. biraz daha yaygınlaşsa ve tadını az daha güzelleştirse diğer iki gavur firmasından kurtulurduk. ha kolay mı pepsi ve coca cola'nın olduğu yerde piyasaya girmek. kimbilir hangi yollarla bertaraf edildi, piyasadan el çektirildi.
orijinal şekerli su.
çok uzun zamandır ne reklamlarda ne marketlerde göremediğim kola. rivayetlere göre formülünü değiştirmişler tadı daha bir içilebilir olmuş diyorlar.
artik marketlerde boy gostermeyen yerli mali icecegimiz.
başlangıçta türk reklam tarihinin en başarılı kampanyalarından biriyle parlamış ama yine aynı hızla gözden düşmüş kola markasıdır.
Hediye top verdiği ve 3lt. şişelerle kola yaptığı için sempati duyduğum kola markası. ayrıca yerli malıdır aga, param türklere gitsin.
Şerbet gibi olan, kola demeye dilimin varmadığı marka.
zamanında verdiği hediye topla çok oynadığım, kola markası.
Coca cola ile arasında abartılacak derecede fark yoktur. Sadece coca cola'ya göre asiti daha az. Şekeri de aynı gibi geliyor bana.

Bazılarının bu içeceği beğenmemesinin sebebi psikolojiktir. Türk mallarını hiçbir zaman beğenmeyen birine cola turka'yı coca cola diye içirmiştim, gıkı çıkmamıştı; oradan biliyorum.

Not: Yaşasın elma suyu.
pepsi ve coca cola şirketlerinin yoğun baskılarıyla piyasadan çekilen.
yoksa tadıyla ilgili söylenenler bahanedir.
türk insanın yahudilerle en net savaştığı cephe. en fazla 5 gün dolapta kalmış kristal kola kadar güzeldir o ayrı.
geçenlerde bir bardak içmek gibi bir hata yaptığım koladır. Yeminle deterjan gibi kokuyor ya da bana öyle geldi. Beğenmedim ama coco cola içmeyip bunu içenler de var. ikisi de zararlı. Elma suyu için. Portakal suyu için. Nar suyu için. *
türklerin gırtlana düşkün olduğunu ilk defa 3 litrelik kolayı piyasaya sunarak gösteren kola markası .
ona cola diyeni sikeyim.
cemaatçi ailelerin ev ziyaretleri sırasında aldıkları içecek.
pepsinin yanında hiç içecek.
Ister türk mali ister yahudi mali olsun kola cok vahim biricecek. Icmeyelim icirtmeyelim.
muhtemelen zararına üretim yapan marka.

ilk çıktığı zamanları mumla arıyordur. gerçi o zamanlar tadı bi halta benziyordu, şimdi ise vasat...
Coco cola yerine tercih edilendir. Müslümanlık damarım tuttuğu için içiliyordur.
Sadece reklamları en iyi olan yerli kola markası. Unutmadık o reklamları arkadaş nerde artık öyle reklamlar.
coca cola ve pepsi'nin baskılarıyla formülünü değiştirmek zorunda kalan kola firması.

ırak savaşı konulu reklamı birilerinin damarına bastı kanımca.