bugün

1 buçuk senelik sözleşme imzalanan ve bu akşam 22:45 te istanbul'da olması beklenen , fm nin efsane ön liberosu. hayırlara vesile ola...
gerçek bir savaşçı, tekmeye kafa uzatan şilili ön libero. fenerbahçe' ye hayırlı olsun.
del transito artık fenerbahçe'de, hayırlı olsun diyoruz.

izlediğim kadarıyla orta sahada takoz, çapa diye isimlendirilen, garanti ve ayağa pas ile takımı atağa cıkartabilen,
karşı takının çıktıgı kontra ataklarda mevkiisini koruyup, çoğunlukla yatarak müdahalelerde bulunan, rakip ceza sahası civarında fazlalıkla gözükmeyen, sağ ve sol ayağıyla isabetli pas atabilen, agresif futbolu sebebiyle kart sayısı fazla olan şili'li futbolcudur.

mehmet aurelio ile birlikte ikili ön libero oynaması muhtemel olan bu futbolcu sayesinde, trabzonspor'da santrfor arkası oynayan aurelio'nun biraz daha ofansif oynaması olasıdır.

şahsi fikrime gelecek olursak oynadıgı mevkii itibariyle, güney amerika futbolunda ki güçlü futbolcular sıralamasında ikinci geliyordu, bu mevkiinin bana göre bir numarası olan futbolcu hali hazırda liverpool'da forma giymektedir. ( mascherano )

tekrar hayırlı olmasını ve fenerbahçe'miz ile güzel başarılara imza atmasını diliyorum.
http://www.ntvspor.net/Pages/19173.ASP
fenerbahçe için son derece yararlı olacak futbolcu.
fenerbahçe'de 33 numaralı formayı giyecektir.
(#2914921) entryye istinaden...

"HEMEN OYNAMAK iSTiYORUM"
Buraya gelmeden önce bana Türkiye´deki futbol tutkusunu çok bahsetmişlerdi. Geldiğim ilk andan itibaren bundan daha fazlasının olduğunu gördüm kendimi buna alıştırmam lazım. bir an önce çalışmalara başlayıp kendimi takımda oynayacak duruma getirmem lazım. En büyük istediğim bir an önce oynamak.

"ALEX iLE DiYOLOG iÇiNDEYDiK"
"Transfer teklifini almadan önce Alex´le diyalog içindeydik. O bana sürekli Fenerbahçe ve Türkiye´yi anlatıyordu. Benim de böyle bir güzide kulüpte oynamak yönünde bir isteğim vardı. o bana böyle bir teklifi ilettiği andan itibaren büyük bir gurur duydum."
giyeceği forma numarasının hiçbir karizması olmadığını dile getirdiğim futbolcudur. *
hakkında pek de rafine bilgi olmamasına rağmen, bir kaç görüntüsünden, topu ayağında tutmadan doğrudan hücum bölgesindeki arkadaşlarına kazandırma eğilimine sahip olduğu anlaşılan futbolcu. sistemi değiştireceğini düşünmüyorum. büyük olasılıkla fenerbahçe tek forvetle oynamaya devam edecektir. diğer olasılıkta ise 6+2 kuralından dolayı muhtemelen defansta Edu tırpan yiyecek ve Fenerbahçe çift forvetle oynayacaktır. Bu durumda muhtemel sistem 4-1-3-2, ideal diziliş ise aşağıdaki gibi olacaktır.

Volkan

Gökhan Önder Lugano Carlos

Maldonado

Deivid Aurelio

Alex

Kezman Semih
teknik direktör alex de souza'nın tavsiyesi üzerine ve yardımcı antrenör zico'nun onayıyla transfer edilen şilili ön libero. *
bugün tv'de seyrettiğim bir spor programında yanlış duymadıysam eğer son 2 sezonda 8 kırmızı kart görmüş olduğu söylenen futbolcu. o 2 sezonda hep yedekte oturduğu söylendi. hep yedekte oturarak o kırmızı kartları nasıl gördüğüde ayrı bir merak konusu. süper ligimiz yeni bir kasap daha kazandı, hayırlı uğurlu olsun.
kendisinde tam bir meksika'lı uyuşturucu kartel elemanı tipi vardır.. fenerlilerde birden bir rahatlama ve olayları sallamamayaya bağlı form düşüklüğü gözlenirse hemen bu arkadaşın odası aranmalıdır..
(bkz: weed)
(bkz: makukashi komato)
pendikspor maçında risksiz oyun anlayışı ile alkış(!) almış olan futbolcu.

e kardeşim sağından alıp, soluna verme işleminden fazlasını yapıyor selçuk şu anda, kemal desen maldonano'nun bu yaptığını 50 kere yapar, transfer etmek için bu kadar takla atmaya değmezmiş gibime geliyor. bir de bu adam kariyerinde çıktığı 173 maçta 3 gol atmış ki, bir savunma oyuncusu bile daha golcü.

bizim türk basını da diyor ki, "avrupa'nın unuttuğu adam" yahu avrupa'ya bakın bakalım, hücuma katılmayan bir ön libero oynayabiliyor mu? bugün neden türkiye liginden sadece appiah ve aurelio'ya teklif var bu bölgede oynayanlardan? oyunu iki yönlü oynayabildiklerinden. bu adamın oyunu iki yönlü oynayamadığı istatistiklerinden belli.

fenerbahçe appiah'ın yokluğunda bu adamdan daha iyisini alsaydı amenna ancak, bu adamın yapacaklarının hatta yapacaklarından fazlasını yapacak olan selçuk ve kemal duruyorken, fuzuli bir transferdir.
(bkz: mado) * *
(bkz: kemaldonado bin kat iyidir)
fenerbahçe forması ile çıktığı ilk maçta kontrollü bir futbol sergileyen ancak beklenen patlamayı yapamayarak vasat kalan futbolcu. ancak rakip pendikspor olduğu için maldonadonun bu acemiliğini hoş görülmüştür böylesine yoğun atmosferli bir maç da hata yapmaması iyidir... *
fenerbahçe forması altındaki ilk resmi maçında takımı ve ortamı yadırgamamış, kendisine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmiş, hatasız oynamış futbolcudur. gerçekten basit oynamaktadır, topu kesip direk ileriye ya da sağa sola atmaktadır. geriden oyun kurma işini iyi yaptığı söylenebilir.
tarz olarak murat yakın'a benzeyen futbolcu. tek kelimeyle faydalı. defansın önünde yapılacak top kayıplarını ciddi anlamda azaltacağını düşünüyorum.
fener'i fener'den daha iyi taniyan futbolcu. buyurun ne demis:

Maldonado, Fenerbahçe'ye gelmesindeki amacın, ispanya, italya gibi ülkelere gitmek olduğunu söyledi, "Fener de büyük ama kabul etmek gerekir ki, Avrupa'da çok tanınan bir takım değil" diye konuştu
bursaspor maçı öncesi ısınma hareketleri sırasında arka adalesinden sakatlanan futbolcu. 6-8 hafta sahalardan uzak kalması öngörülüyor.
16 mart 08 deki konyaspor maçında 4. golün asistini vererek f.bahçe de ilk asistini yapmış şilili orta saha futbolcusu.
mesleği manavlık, bakkallık, kabzımallık olabilir ama kesinlikle futbolculuk olmayan orta saha gezgini. ayrıca chelsea ile kadıköy'de oynanan maçta mükemmel oynamış futbolcu.

(aynı maç hakkında girilen iki entrynin kombinasyonu)
ilker yasin in söylemiyle chelsea maçında çok iyi oynamış fakat bana hiç de öyle gelmedi. bir defa pres altındayken arkadaşının ayağına kolay kontrol edilebilir bir top atamıyor. presi yiyince garanti oynuyorum gibi düşünüp topu lugano veya edu ya bırakıyor. kendisinde ofansif bir özellik göremiyorum açıkçası ama fenerbahçe nin kanımca kendisine ileri uçta zaten ihtiyacı yok. bu görevi colin gayet iyi yapıyor. sonuç olarak selçuk ve deniz in ardında, yedek kulübesinde beklemesi gereken bir oyuncu.
en fazla 2 metre ileriye pas veren, diğer tüm pasları gerisine veya kendi hizasına veren, türkiyede bundan çok var diy derin düşüncelere sevkeden futbolcumsumtrak, ama kesinlikle futbolcu değil.