bugün

meksika da efsane haLine geLen hayvan.. hayvanLarın kanını emerek besLendiği söyLenir.. bir çok kişi bu yaratığı gördüğünü söyLer ama biLimseL bir açıkLama getiriLmiş değiLdir daha.. el chupacabra adı iLe de anıLır.. efsanedir.. böyLe bir hayvan'ın varoLduğunu sanmıyorum.. *
the x-files ın bir bölümünde meksikalıların; kasabalarına saldırıp insanların acayip bir şekilde ölümüne neden olan uzaylılara verdiği isim olarak geçiyordu.
ne menem bir yaratık anlayana aşk olsundur, bulunmaz gizlenir, tüysüz ve çok hızlı haraket ediyor. bir de kan emiyor.

youtube da gördüm çok korktum sözlük.
abd de sonunda resmi çekilmiş olan efsane yaratık.

http://www.ekolay.net/hab...haberid=559476&ver=80
eğer bu hayvan hakikaten varsa ve teksas'ta yaşıyorsa bilim dünyasına ne kapak olur ama...

düşünsenize iki bin senedir papürüstü kitaptı; son yüz senedir de en basit fortoğraf makşnasından uyduya bir çok araçla dünya taranıyor, bulgular kayda geçiriliyor. ve bingo! teksas çölünde hiç bilinmeyen tanımlanmamış bir yaratık. hayır orman olsa anlarım bir dereceye kadar. orman derinliklerinde yaşıyor derler, insana görünmemeye çalışıyor, gece avcısı derler tamam. ulan çöl be! düm düz bir yer doğru dürüst dağ bile yok.

o değil de harbiden varsa bizim evin üstünden ejderha geçse şaşırmam artık.
ilk defa Porto Riko'da rapor edilen, köpek, koyun ve özellikle keçilerin bütün vücut sıvılarını emdiği söylenen hayvandır. Chupacabras, ispanyolca keçi emici anlamına gelmektedir.
inek telef ettiği bile söylenen efsanevi yaratık.
el chupacabra' olarak anılan ismi olan nedense cismi olmayan hayali yaratık, maalesef national geopraphic yayınlarına bile tekrar tekrar girmiş; hayal ürünü çizimler ile gerçekmiş gibi algılanması sağlanmıştır.

görsel