bugün

41 yaşında inithar etmiştir.

http://www.haberturk.com/...chester-bennington-kimdir
neden be adam ? neden öldürdün kendini.
Umarım ruhu şimdi huzurludur. "Numb"ta anlattıkları gerçekmiş...

"çok yoruldum, ne hale geldiğimin çok daha fazla farkına vardım. beni boğduğunu göremiyor musun? ve harcadiığım her saniye dayanabileceğimden fazla."
Ciddi ciddi niye yapti acaba orta okuldaki bir kaç eleman yüzünden sempatim olan tek yabancı müzik grubu idi linkin park.
türk bayrağı açmış olması, ölmesinden daha önemli şahsiyet!?
Kim bilir ne derdi vardı.
Benim de sonum böyle olacak, hissediyorum.
bu aganın cenazesine ağlama işi aldım 2 kişi lazım amcasının oğlu olarak. kötü gömlek de getirin gelirken yaka bağır yırtacaz.
linkin pak ın sarı çığırtkanıydı. severdik. küçüklükte adını bilemediğimden sarı çığırtkan olarak kaldı bende. sonra öğrendik tabi scream mcream ama geç oldu. güzel uyusun ailemizin sarışını.
kendisi chris cornell'in doğum gününde evinde kendini asmıştır. bugün aklımdan geçirmiştim chester'ı duyunca beynim sikildi resmen. bana müziği sevdirmişti, hayata bağlamıştı. 00000 pklarında çalardı, knight oynarken dinlerdik, radyoda veya yoldan geçen arabada duyduğum zaman tüylerim diken diken olurdu. saw'da oynadığı zaman tüm aileme, tüm arkadaşlarıma chester oynuyor diye izletmiştim. ailemden biri olarak görürdüm. bugün ölüm haberini aldım, keşke almasaydım. huzur içinde uyu.
Üzdü bu da üzdü.
Sen bunu haketmedin, böyle bir vedayı haketmedin. Sen lise yıllarımda yalnızlığımın tek ortağı, duygularımın arkadaşı, yolda tek başıma yürürken, balkonda tek otururken, içimi yazıya dökerken yaptığım her şeyde, her zaman yanımda olan sen. Cok üzüldüm içim acıdı duyunca.Yazılanlara baktıkça pek çok insanın hayatına aynı şekilde dokunduğunu görüyorum. kalbimde seni her zaman yaşatacagım. Yerini dolduramaz hiç kimse.
ağlıyorum olm şu anda ben,tarifi yok olm bunun böyle bi adam neden abi neden huzur içinde uyu (bkz: best screamer)
intihar haberi ile çok üzen bir efsane daha.
dün akşam itibariyle ekşi'de chester bennington başlığında 21 entry girildiğini gördüğüm anda ulan inşallah bir şey olmamıştır diye tıkladım başlığa ama malesef... dondum kaldım haberi görünce resmen milletin içinde. twitter'dan, loudwire'dan, tmz'den falan araştırdım malesef haber gerçek çıktı.
daha 2 ay önce bir benzeri chris cornell öldüğünde oldu. inşallah keanu reeves başlığında yaptıkları gırgırın bir benzeridir umuduyla başlığa tıklayıp şok olmuştum efsanenin ölüm haberi ile.

herkes gibi benim de linkin park'ı en yoğun dinlediğim albümleri ilk iki albümleriydi. sonraki dönemlerde yine burning in the skies, new divide, waiting for the end gibi ara ara dönüp dinlediğim şarkıları da oldu ama o ilk iki albümün yerini alamadı hiçbir çalışmaları.
canları sağolsun.
son albümlerinden heavy şarkılarını dinlerken ben de çoğu insan gibi pop şarkısına benzettim, hatta efsaneye ayıp olmasın ama basit* bile buldum.
adam bir de hayranlarıyla arası bozuk olarak gitti bu son albümleri yüzünden.
ama şu da bir gerçektir ki bu adamın ölümü milyonlarca insanın gençliğinden bir parçayı daha koparmıştır. bir jenerasyonun gözü yaşlı şu anda.

linkin park'ı pek çok insan ergen grubu olarak gördü ama in the end gibi bir şarkıyı kaç grup, insan, sanatçı vs. yapabilmiştir.
hiçbir zaman eskimeyecek nadide parçalardan biridir nazarımda. hatta ne zaman bir şeye emek verdiğim halde o şey sonuçsuz kalsa hemen in the end çalar kafamda. daha iyi anlatılamazdı çünkü. bundan dolayıdır ki 40 yaşına da gelse insan, 80 yaşına da gelse emeğinin karşılığını alamadığında, çabası sonuçsuz kaldığında durumu en iyi özetleyecek şarkıdır bence.

son olarak 2 ay içinde önce chris cornell, sonra chester bennington. ikisi de gencecik insanlar, ikisininki de intihar.
bundan 2 ay sonra kim intihar edecek ulan? james hetfield mı, corey taylor mı, dave mustaine mi, tom araya mı, dave grohl mu, anthony kiedis mi, till lindeman mı? sanki her şey harika gibi bir de yılların simge isimleri gidiyor, onlara üzülüyoruz. yeter.

toprağı bol olsun. bazı insanlar hiç ölmeyecek, bazı gruplar hiç dağılmayacak gibi geliyor insana bazen.
şarkılarındaki haykırışlarıyla hatırlayacağız.
ölümüne aşırı üzüldüğüm kişi.. ergenliğimden bu yana hep dinlediğim bi aralar da ağır fanı olduğun grubun solisti. huzur içinde yat.
Şok oldum. Nasıl olur ya hala inanamıyorum.
Aslında söylemek istediğim çok şey var ama kafamı toparlayamıyorum şu an. O yüzden tek diyeceğim şu; teşekkürler. Hybrid Theory ve Meteora gibi iki başyapıtı bize armağan ettiğiniz için. Sonsuza kadar dinlemeye devam edeceğim. Gerçek olamayacak kadar muhteşem sesinle ve şarkılarınızla her duygumun sözcüsü olduğun için; "Numb" şarkısıyla, psikolojik baskılarından yorulduğum ebeveynlerime olan isyanımın kelimesi kelimesine tercümanı olduğun için... Teşekkür ederim herşey için. Asla unutulmayacaksın.
linkin park dinlediğim bir grup değildi, idol almak için bizden biraz farklı bir yolda ilerlemişlerdi. yine de tarzında başarılı aslan gibi bir vokaldi kendisi. neden yaptı bilemeyiz. diğer yapanların neden yaptığını bilemediğimiz gibi, bizi delirten sorularda olduğu gibi. gittiği yerde huzur bulur umarım.
içerik bulunamadı.
intihar etmiştir. Allah rahmet eylesin.
Ölümüyle beni derin bir hüzne boğmuş olan mukemmel insan. Liseye başladığımda deli gibi dinlerdim, hatta bir ara aşık olduğumu falan düşünmüştüm. Cidden daha önce canlı canlı görmediğim biri için nasıl bu kadar üzülebiliyorum bilmiyorum. Huzur içinde yat güzel insan.
Linkin parkın efsane solisti. Gerek sesi gerek scream yeteneği ile ergenlikte şarkılarıyla hep yanımda olmuş insan. Işıklar içinde yatsın.

Her ne kadar son linkin park son zamanlarda ağır sıçsa da, iyice popa bağlasa da, son albümleri götüme benzese de chesterı severdim. Bir dönemin efsanesiydi.

Ama şöyle adamlar intihar ediyolar ya kuduruyorum amkk ya.Bok vardı da intihar ediyonuz amk, cornell bir sen iki.
demek ki para mutluluk getirmiyormuş.
intihar etmiş linkin park solisti.
intihar eden dostunun doğum gününde intihar etmeyi tercih ederek içindeki boşluğu sonsuza dek sona erdiren müzisyen.