bugün

bu durumla övünen insanların coğunun, nutuk un kapağını açmamış olması ise oldukça ironik bir durum teşkil eder.

"ee nereden biliyorsun sen nutuk u okumadıklarını" derseniz, kuşlar söyledi der, sıvışıp giderim. hiç affetmem.
-çantayı açtım bide ne göreyim kafa!
-ne kafası?
-paynır kafası!
-hassieee
Asılsız haberdir , Castro zamanında cok atarlı bir sözle olayı acıklamıstır.

"türkleri anlamıyorum atatürk gibi bir lider varken neden che'yi örnek alıyolar"
Aynaya bakıp gördüğü sureti başkası sanan yazarlar. sözlüğün girişine resmi ideoloji kemalizm yazın tam olsun renkli fikirleri kaldıramayıp entrylerini silmek egoların tatmininden ötedir. .
devrimci her insanın çantasından çıkması gerektiği için son derece mantıklıdır.
siz pis insanlarda kıskanır durursunuz oturduğunuz yerde.
Lev Trotsky'nin bir kitabı çıkmıştır öldüğünde çantasından. Castro kemal paşadan yardım alabilmek için böyle söylemiş olabilir..
cin ali ve serisi çıkmış.*
castro:''eğitime önem verirdi ernosto''
saçmalıktır. ernesto atatürk ile karabekir paşanın telgraflarını mı okuyordu yani? hayır okusun da okudğundan bir bok anlamayacaktır çünkü ülkenin şartlarından bihaberdir.
che guevara'nın şapkasından tavşan çıkması kadar bile ihtimali olmayan iddiadır. zira nutuk'un ilk çevirisi tam hatırlamıyorum ama ya almanca'ya yada fransızca'ya 2001 yılında gerçekleşmiştir.
yalandır. che'nin sırt çantasından nutuk değil, troçki'nin 3 ciltlik rus devriminin tarihi adlı kitabı çıkmıştır. bu iddianın sahiplerine tavsiyem nutuk'un ilk kez hangi tarihte çevrildiğine bir göz atsınlar. dötten uydurma yalanlarla da bir yere kadar.

ayrıca kemalistlerdeki bu psikolojiyi de anlamış değilim. hem mustafa kemal dünyanın en büyük lideri diye yırtınacaksın hem de che'nin onu okuyor olması ile övüneceksin.

(bkz: kemalist kişilik bozukluğu)
(bkz: che guevara nın sırtından fıtık çıkması)
atatürk'ün sadece türk milleti'nin lideri değil, tüm dünya halklarının lideri olduğunun kanıtlarından biridir.

http://www.turkpolitika.c...-ckan-nutuk-dursun-oezden
Harbiden inanan ulusalcıları gördükten sonra şaşkınlıklar içerisinde kaldığım komedi.

Bir de che, lenin, fidel kim ulan hebele hubele muhabbeti yapan gerizekalılar var ki gül gül öldük.

ne alaka lan?
internet efsanesidir, öldüğünde che'nin çantasından kişisel eşyaları ve günlük tarzı yazılar ve notlar tuttuğu defteri çıkmıştır.en azından resmi makamlar böyle söylüyor.
kitap henüz bitmemiş olduğundan büyütülmemesi gereken hadisedir.
Che guevera'nın aslında kemalist olmasıyla alakalı bir durumdur.*
che guavara çok düzgün türkçe bildiğinden olası bir durumdur.

atatürk' ü büyük göstermek için böyle şehir efsanelerine gerek yok. atatürk zaten yeteri kadar büyük bir lider ve adamdı.
(bkz: atatürkün yatağının altından kapital cıkması)
(bkz: hitler in sırt çantasından rammstein cd si çıkması)
hiç inandıcı gelmeyen bir konudur bu. nasıl çıkmış bu nutuk che´nin çantasından?...benim bildiğim atatürk´ün nutku nun ingilizce basılmış bir versiyonu yoktu o zamanlar. şimdi bile ancak internetten indirilebiliniyor. hangi dilde okumuş che nutku?....türkçe mi? che guevara arjantinlidir, demek ki ana dili ispanyolcadır. ben birç tetik yaptım ve nutkun espanyol dilinde bi versiyonunu bulamadım. che nasıl bulmuş?....1967 yılında ispanyolca nutuk yoktu,che ama o yıl öldü. che ´nin çantasında çıksa çıksa türkçe nutuk çıkmış olmalıdır. bu durumda da che guevar nın türkçe anladığını varsaymamız gerekir. che´nin türkçe konuştuğu ve türkçe, hem de bi de nutuk gibi bir kitap, kitap okuyabildiği gibi bir konuya ben inanamam. bu da işte insanları ,hem che´yi hem de atatürk´ü, iyicene ilahlaştırabilmek için uydurulmuş bir efsaneden ibarettir.

che´nin çantasından türkçe -ki hem de eski türkçe, 1978´den önce yeni türkçeye çevrilmedi nutuk,babam da var öyle bir nutuk, ben anlamıyorum o orijinal dili mesela,che´nin çantasından çıkacak nutuk da bu,benim bile anlamadığım orijinal eski türkçe versiyon olmalıdır- nutuk çıkmasından başka bir ihtimal yoktur. tamamen objektif olarak, bu hikaye uydurmadır.

not : eksi falan veriyolar arkadaşlar, ama bu durum onların kabullenememesi bir yana, aynen böyledir. che´nin türkçesinin benimkinden iyi olduğunu açıkcası hiç sanmıyorum. eksiler, artılar ancak benim karmamı etkiler, ama che ´nin çantasından çıkmayan nutku kesinlikle etkilemez. che´nin çantasından nutuk falan çıkmış olamaz.
ayrıca sol cebinden kısa samsun ve çakar çakmaz çakan çakmak,sağ cebinden 10luk yeni rakı çıkmıştır.
yeni rakı'nın hemen ardından arka cebinden de bir adet açacaklı isviçre çakısı çıkmıştır.

edit: bunu ne gerekçeyle sildiniz onu da işaretleseydiniz bari? enteresan mısınız olm?
götünde çıban çıkması gibi bişeydir...
(bkz: at yarrağına kelebek konması)
ayrıca avuç içinde liseden kalma matematik formülleri çıkmıştır.