bugün

(bkz: ubeydullah-chygrizinski) kardeş kominiz tam olarak noluyodu ben tam anlamadım da cahilliğime ver.
oçe guevara.
ülkemizin tek derdi gençlerin che tişörtü giymesiydi zaten. hep aynı noktaya geliyoruz 'saygı'. inanca saygı, insana saygı, düşünceye saygı, giyim-kuşama saygı... konular değişiyor sadece. herkes istediğini düşünmekte, giymekte(giymemekte), inanmakta kimseye bir zararı olamadığı sürece özgürdür. başörtü takmana karışmamı istemiyorsun, benim giydiğim tişörte laf ediyorsun. kendine yapılmasını istemediğin şeyi başkasından isteme! ya siz siyaset bilmiyorsunuz ya da bizimle dalga geçiyorsunuz. sizleri gördükçe geleceğimle ilgili çok büyük umutlarım oluyo. devam!
amerikan başkanının kızı bile che tişörtü giyip tepki almıyorsa bunun tek açıklaması var o da ; kraldan çok kralcı olmaktır.
che çok umurumda değildir ama tutamıyorum kendimi yahu sanane be adam milletin tişörtünden. ister che tişörtü giyer, ister muhammed ali, ister yılmaz güney, ister atatürk baskılı, ister fatih sultan baskılı, ister malcolm x baskılı, ister bozkurtlu üç hilalli tişört. herkes yeşil kuşak olmak zorunda mı? herkes kindar ve dindar nesil mi olmak zorunda? yahu gençlerin giydiği tişörte bile karışıyorsun ne diyelim daha. ayrıca dil uzattığın adam küba ülkesinin bir kahramanı ve bakanı, be kıt adam. belki bu adam gerçekten eşkiya ama bütün dünya adama saygı duyuyor tıpkı bizim halk kahramanımız köroğlu'nun gerçekte eşkiya olması gibi be hey cahil, be hey saygısız adam.
(bkz: papazlık olduğumuz devletlere küba yı da katmak)
görsel
cumhurbaşkanı mafyayla el sıkışabiliyor da bir düşünceyi savunan ve azimle onun peşinden giden biri neden eşkıya oluyor?

gençler neden onun rozetini takmasın?

yoksa okuyup araştırıp resimde gördüğümüz gibi bir mafya olamaz da okumuş adam olur diye mi korkuyorlar?

ayrıca mafya da eşkıya değil mi?

che eşkıyaysa ve eşkıya kötüyse neden el sıkışıyorlar başka bir eşkıyayla?

bu sorularımın cevabı lazım bana.
o rizeli önce servetinin kaynağını açıklasın ondan sonra türk genciyle uğraşsın

atatürk ne demiş ? her vilayetten bir tane rize den tuttuğunu getir.
Kim olacaktı sen mi? Yıne zamanımızı harcadı bu adam.
haklı bir sözdür. che kim lan? evet.
Böyle söyleyen adamı ben başımın üstünde tasirim.
görsel