bugün

ne degişik bir insanım isminin baş harfiyle.
ad ve soyad. sevgili ise sevgili, özelliği ne ki.
ad ve soyad. iki kişinin bildiği sır değildir.
isim-soyisim. olay bu kadar sıradan yani.
(bkz: Sevgilisi olmayan insanın en çok arayanı aşkım diye kaydetmesi)
adı soyadı hayır görünce diğeri kızıyor.
isim. Sevgiliyse napalım iki satır sevgi sözlerimi yazalım.

(bkz: olsa da kaydetsek) bir de bu var. Adam bulmuş nasıl kaydettiğini soruyor. Evet.
kodugum...
aaa... ... yerine ismini koymanız en doğrusu aşkım canım bitanem gibi saçma içi boşaltılmış sözcüklerden kaçının. aaa'nın amacı da istenildiğinde kolayca bulmak böyle bir amaç yoksa ona da gerek yok.
farklı kaydederim genelde, mesela. ai , psd , cdr , eps , sldprt , dwg , cad , max , am , aklınıza am ile ayıp bir şey gelmesin zaman dilimi haricinde, üç boyutlu modelleme programı * nın uzantısıdır.
(bkz: geldi yine tipini)
xander.
ismini amerikanlaştırdım efendim.
O da benim adımı lehçeleştirmiş fakat pek bir bok farketmemiş.
Halbuki ben isimler karışmasın diye öyle yapmıştım alındı heralde .Üniversal isme sahip olmak gibisi yokmuş.

Edit: seri eksileyen o.ç sıkıntın ne arkadaşım. Gıcıklığın neyeyse anlatta ben de öğreneyim.
isim soy isim.
Hayatım. Basit sıradan içten.
Sevgili kişisi.
"or*spu çocuğu" diye kaydedenler de var, arkadaşlar.
Yaram.
Benim eski bir ergen bir arkadaşım. Teoman'ın hem yarabandım hem yaram dediği şarkıdan esinlenmiş (gönülçelen). isim uzun olup telefon kaydetmeyince sadece "yaram" yazmış. Afedersin yarağım der gibi.
Kasmaya gerek yok isim neyse o.
bu yaşıma kadar çok sularda yüzmemden mütevellit, Artık son olduğunu da belirtmek amacıyla son liman yazıldı efenim
genelde 4'e ayrilir:
1- Ergen mod : Sevgilicigim,minnosum,ibibigim,gobiscigim,pitircigim vs vs modu. 5 senede bir sevgilim var ona da cok fazla " gostermelik " deger veriyorum tribidir.
2- Cool mod: "Ne kasicam ya, adini yazar gecerim" modu. 2 kisiden olustugunu varsaydigim iliskide taraflardan biri bu rolu ustlenirse digerini de mecbur etmis olur. Bu sebeple sevgilisini "Memduh" diye kaydeden kadinin aslinda icinden minik pitircigim memdussss : ))) gecmedigini kimse bilemez.
3- Aramizda gizli bir bag var modu : Kramer, glutten, galadriel, Evlithyta gibi isimlerle sevgili kaydetmece. Soruldugu zaman " Eeeeh, hmmm, simdi efendim Evithya Finlandiya'da sadece bahar aylarinda gorulen bir tayfun bulutu ve biz malumunuz entel bir cift olarak finlandiya'da sempozyumda tanistigimiz icin... " gibilerinden daha once calisilmis bir monolog ile cevap verilir. Yine de sevimlidir.
4- Kasinti mod : "Iste O" , "Mavi...", "Yalnizligim..." gibi 5 byte'lik data'nin terabyte'larca duygu yukunun altinda eriyisini hissettiren kaydetme bicimi. Bu tarz iliskilerin genelde sessizligi asaletindendir. Once lafa bakarlar sonra da adama, laf laf mi, adam adam mi diye. Cunku onlarin gemisi ters, asklari buyuk... Anladiniz iste durumu. Bunlar, onlar.
"Askim" her kategoriye girer. Joker bir kelimedir, vur joker vur.
Isim + gulucuk kombosu 2. kategoriye girmistir ancak gotu 1. kategoride kalmistir. Ona gore.
Ben sevgilimi "Deli coban" olarak kaydediyorum. Cunku ben seversem, onun kuzusu olurum... Haydarinnaa, rinda rinnn, na ninanaaaay...
Sevgiliyi kaydetme bicimleridir.
isml ile, normal olarak..
çatlak. öyle ama napim.
soyismi eğer elmassa elmasım şeklinde kaydedilmiştir.
aslında en güzeli insanı ismiyle kaydetmek ama artık günümüzde yalınlıktan ziyade süslü kelimeler revaçta olduğundan, insanlar da olası triplere karşı sevgililerini başka isim, zamir veya sıfatlarda kaydetmek zorunda kalıyor. Ne yazık ki ben de onlardan biriyim;
(bkz: kadınım)
Levent Yüksel'in şarkısını hatırlatıyor, gülmeyin.
Geçen metro da yanımda oturan kız şöyle kaydetmişti: adına gülümsediğim.