bugün

üzerinde aslan resmi olan ananaslı portakallısını küçükken "aslan aromalı" sandığım güzel içecek. yerli malıdır.
çocukluğumuzun meyve suyu. özellikle de ananaslısı. üzerinde zıplayarak kutuyu patlatma çabaları da cabası. (bkz: şair burada çocukluğa sesleniyor)
en az % 10 meyve suyu içerir.

paketinde böyle yazan önce hüpletilip sonra gümletilen içecek. % 10 ney ipneler...
önce severek içersin sonra da paketini hunharca patlatırsın. güzeldi ya acaba hala var mı?
adı duyuldugunda çocukluga ozlem yasatan.
klasik bir meyve suyudur kamışıyla paketi delerken kamışı paketin içine sokmak yerine dışından yanlışıkla çıkarmışımdır.
büyük marketlerdeki raflarda halen yeri olan güzel içecek.
slogani bir zamanlara buyuk bir darbe vurmus meyve suyudur.tarafimca ananas tadini aldigim ilk meyve suyudur. (bkz: önce hüplet sonra gümlet).
suan iki çeşidi satılan, ilkokul ve liselilerin elinde görülmesiyle kantinlerde patladığı anlaşılan meyve suyu markası. üreticisi freşa imiş.
sen ne güzel bir içecektin. duygulandım.
hala marketlerde satıldığı halde; nostaljisi yapılmaya çalışılan içecek.
once hupletilen sonra da gumletilen icecek. ey gidi ey...
içtikten sonra şişirip patlatmaya çalışılan içecek. benimki hep patlamaz, fısss ederdi.
marketlerde hala satılıyor en azından ben şok'ta görmüştüm.
çok sevmeme rağmen çocukluk arkadaşlarım olmadan içince kendimi eksik hissediyorum.
çocukluğumuzun enerji içeceği.
çoğu kişide anısı vardır.

şu an içiyorum ve ortaokuldayken patatesli ile birlikte kantinden alışım falan geldi aklıma. hey gidi.
BIR ZAMANLARIN ONCE HUPLETILIP SONRA GUMLETILEN MEYVE SUYU.. PORTAKALLISI COK IYIYDI.. USTUNDE ASLAN RESMI VARDI ELLAAM..
önce hüpletilip sonra gümletilen meyve suyu.
uzun zamandir icemedigim ve ozledigim meyvesuyu. ictikten sonra okul koridorlarinda sisirip patlatma yarisi yapardik.
iğrenç bir tadı olmasına rağmen içilendir.
enerji ve güç verdiğine inanılan hoş bir içecektir.

https://www.google.com.tr...&biw=1024&bih=634
sakarya serdivan kampüsünün orada seçkin market var. gelmiş oraya. yığılın. ehehe. bir koli safari fruits olanından aldım depoladım. günde üç öğün oh mis.
"kaaaaaaaaaaaapri kapsi saaaan, kapri kapri kapri saaaaaaaaan" şeklindeki reklam cingılı bu başlığı görünce kulaklarımda çınlayan içecek.
şok marketlerde bulmak mümkündür.
yıllar geçse de tatında gram bozulma olmayan içeceklerin probisi.
Çocukluğumuzda çok yaygın olan sonraları nedense her yerde rastlayamadığım değişik kutulu güzel bir meyve suyu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar