bugün

kesinlikle müzik dinlemek.
masturbeşın.
Rick and morty izlemek.
uyumak
can sıkıntısına birebir ilaç olan şey zamandır
zaman en hızlı uyurken akıp gidiyor
öyleyse uyuyalım sıkılınca.
Battlefield 4 oynamak.
Müzik, uyku ve yoga.
rakı içmek
kendim sorar kendim cevaplarım butun gece sohbet muhabbet unutur giderim sonra.
yemek yemek
insanlardan uzaklaşmak
alışveriş.
Koala gibi yasamak.
(bkz: buz dolabında ekler olduğunu anımsamak)
uzun yola çıkmak. özellikle tren seyehatlerine.
Sözlükte takılmak mesela.
yürümek. kahve içmek. kitap okumak uyumak.
Kitap okumak. Sıkıyor diyorsanız da sıkıcı kitaplar okumayın arkadaş.
Osman Aysu okuyun, bırakamazsınız.
daha da sıkacak şeyler yapmak.

canım sıkkınken genellikle ne yaparsam yapayım geçmez. üstelik de bu ruh hali günün erken saatlerinde musallat olduysa, gün boyu hem duygusal hem de fiziksel aşırı bir hareketlenme ve ekşi bir yüz ifadesi ile yapışır kalır suratımda. ben de canımı daha çok sıkacak işlere ve kişilere bulaşır ve başımı belaya sokarak durumu daha da kötü hale getiririm. örneğin geçmişten kalmış, üzerine sünger çekilmiş bir mevzuyu büyütebilir ve hatta geliştirebilirim. trafiğe veya çok konuşan bir arkadaşa takabilirim. olmadı, hüzünlü şarkılar dinleyip, mutsuz biten filmler izleyebilirim. böylelikle günü kurtarmak ve moralimi düzeltmek için güzel bir sebep, iyi bir bahane elde etmiş olurum.

aslında önceleri bilinçsiz bir şekilde yaptığım bu durumu, zamanla ve tecrübeyle farketmiş olmam; bu anlamsız, sado-mazohist ritüeli daha eğlenceli hale getirdi.

evet canın sıkılıyorsa bundan korkmamalı ve düzeltmek için uğraşmamalısın, en kötüsü ne olabilir ki?
Kahve içip kitap okumak,belki de o kitaba kahve ile yalnızlığını sığdırmak.bilemeyiz insanlar kendilerini tekil olarak eğlendiremiyorsa birine de ihtiyaç duymamalı.
Oyun oynamak kafami dagitabiliyor ama can sikkinliginin seviyesine bagli. Cok fazlaysa ancak uyumak ise yarar.
Film izlemek.
Youtube de amaçsız bir şekilde dolaşmak.
Yemek yapmak, temizlik ev işi yapmak.
Mümkün olduğunca uyumak.
Sigara daima.
ilgili bir kişi varsa onunla konuşmak.