bugün

saykonun teki.
görsel
Şu nefes almadan deli gibi su içme halleri olan 2. Sezon tuhaflıklarını merak ettiğim karakter.
Oyunculuğa methiyeler düzmekle, karakterin karaktersizliğinin yüceltilmesinin arasındaki farka varamayan ergen izleyici kitlesinin yeni kahramanı.

T: ozan güven in kendine has üslubuyla canlandırdığı kötü karakter.
3 kitabı da okuduktan sonra dizinin çekildiğini duyunca "öööff gene bi kitabi hiç ettiler" diyip sinir olmuştum.
Daha sonra merakıma yenik düşüp izledim.
Tabiki kitaptan koptular ama ilk defa bir kitabi okurken kafamda canlandırdığım kahramanla filmdeki oyuncu uyuştu.
Bu kadar güzel uyum olamaz bu kadar cuk oturamaz.
Daşşşaaagını yesinler can manay.
(bkz: ruh hastası)
Ozan Güven in oyunculuğunun pik yaptığı karakterdir. Masasının üzerindeki kitap puro ve çakmakları düzeltmesi, bardağın altına illa birşey koyması tam bir titiz manyaklığının göstergesi. Tıpkı benim ofis masam gibi. Zengin olsam Allah beni parayla sınasa sanırım böyle bir psikopat psikaytrist olurdum. Şükür fakiriz de sapıtamıyoruz.
Ben bildiğin nefret ettim karakterden Ama adamın karakterine bayılan çok. Adam hasta diyorum ama aşki icin neler yapıyor diyorlar bana. Hasta lan hasta.* Tabi para onda güç onda seversiniz sevmeyip napcaniz.

Ben sadık murat kolhan (smk) diyorum. Osman sonant da can vermiş.
duru denilen ağır orospu yüzünden hastalığı nüksetmiş kader kurbanı zatı muhteremdir.
büyük boy bir bardak suyu içmeyi bırakın adeta yiyen adam.
Adam gibi adamdır. Evet.
Manyak bu herif.
Artık Ozan Güven yerine bahsedilen kişi.
Benim zengin ve nüfuzlu halimdir.
Sapkın ve sapık bir herif. Evet.
tensel arzusunu anlayışa tercih eden, zihninin karanlığıyla ve bacak arasındakiyle yönetilen önce kitap sonra dizi karakteri.

adam psikolojik rahatsızlığını eğip bükerek iş sahibi olmuş biri. çevresindekileri manipüle ederek, kontrol ettiğini düşünerek yaşıyor ama kendini dahi kontrol edemeyen bir hasta aslında. çevresindeki o kadar insan da parası ve ülkedeki konumu için yakınında duruyor. açacağı kapılar yüzünden. sevildiğini sanmıyorum, korkuluyor sadece.
ulaşabileceği insanlar yüzünden kendini güç kaynağı olarak görüyor ama basit bir isimden ibaret.

kitapta özge'yle olan basit sürtüşmenin o denli ilerlemesi zorlama geliyor bana. bir karakter 'savaşçı' olabilir de yani. yavaş olsun ya. sonu bağlamak için yapılan girişimler sonucu kitap başladığı yerden çok farklı bir yerde bitti. yazarın emeği çok büyük ama mesaj vermek için fantezi kitabı olarak başlanılan bir kitabı kişisel gelişim kitabına çevirmek bana kalırsa yersiz.
Çakma freud.
Can Manay nasıl güzel demişti ama; “insanları hayatından hata yaptıkları için değil, onlardan umudunu kestiğin zaman çıkartırsın..”

Devamlı hatırlamak istiyorum bu cümleyi..