bugün

rock muzigin yukselisiiyle sayisinda artis olan gruptur. bu durumda olanlar genelde kizlardir. nedeni ise dikkat cekmek ya da giyim tarzinin hoslarina gitmesidir. (bkz: avril lavigne)

bu tip insanlarin gorunusune bakinca cok yanlis kanilara kapilinabilir. ancak konusmaya baslayinca gercek yuzlerini belli ederler. onlar sert muzik dinlerler! tabii ki en sert gruplari yuksek sadakat tir, vega dir, pinhani dir. emre aydin i unutmamak gerekir. sert dinlerler yani..
bunların standart bir dış müzik kültürü vardır. her biri istisnasız nothing els matters,the unforgiven ve anathema dan angellica dan haberdardır. yazıktır ama ezmeyiniz.
dersane koridorlarında, telefonun hoparlöründen dinledikleri ve dinlettikleri süper! şarkılarla kafa sallayıp iki kişi acayip macera yaşan kızlardır. ayrıca kantinde de kafa sallayıp ya abi acayip rockım yaa modunda gezerler.
sadece dünkü çocuklar değil tüm çevre tarafından ne denli çakma oldukları sezilen aptal kızlardır. reamonn hastasıyım derler, en çok hangi şarkısını seviyorsun dersin, supergirl der, başka dersin başka şarkısını bilmediğini de ekler...dersane kantininde telefondan açtığı müzik eşliğinde kafa sallayan ve bunu on dakikalık tenefüste yapan kızlar çakma değildir de nedir? olsa olsa özenti de denir...ayrıca o dünkü çocuk kendini metalci diye tanımlamaz, zaten metal dinleyen adam ya abi ben metal dinliyorum biliyo musuooouuun modunda dolaşmaz.
bu aralar slipknot gıbı nadıde bır grubuda favori grupları arasına almıslardır.
rock muzikle alakasi olmayan muzikler dinleyip ya da calip rockcu takilan sahis.
(bkz: gokce)
Tiki kavramıyla aynıdır. Tiki nasıl bir ortama farklı olma çabasıyla girer, param var, rayban ım var diye girerse
çakma rocker da siyah giyerim, sigara içerim diye girer. Horned Hand yapıp, geçmişini bilmeyenlerdir. Thrashe trash diyen tiplerdir. Karı kız kaygısındadırlar ve benim sözümse;

Farklı olmak için müziği alet ediyorlar. Farklı değil, rezil oluyorlar.
rock müziği sevse bile, sanatcıları ve tarihi hakkında detaylı bilgisi olmadıgı için yeterlilik sınavını gecememiş rocksever. *