bugün

Darbe aylarca planlanmistir. Aylarca cia destek vermistir zaten. Ben cia'nin satis koydugunu nerden anladim oraya geleyim direk.

marmaris'e saldiran grubun lideri olan tumgeneral gokhan sahin sonmezates ifadesinde diyorki:

Silah ve muhimmat almak icin cigli'ye gittik. Bosu bosuna orada bekletildik. Bize talimat gec geldi. Rte istanbul'da havalimaninda konusurken biz rte'nin kaldigini sandigimiz otele baskin yapiyorduk. Bize emri verenler bizi oyuna getirdiler.

Diyor.

Ankara'dan sonmezates'e emir veren rte'nin o otelde olmadigini bilmiyor muydu? Elbette biliyordu.
Bu sefer hakkaten cozdum.

Abd ve cia, fetoculeri gaza getirdi, biz sizin arkanizdayiz yuruyun aslanlarim dedi. Feto aldigi gazla, zaten dusman olan rte'yi ve hukumeti bitirmek icin darbeye basladi.

Fakat sonra abd geri cekiliverdi ve fetoculer mal gibi ortada kaldi.

Bundaki hikmetler nelerdir?

1. Feto gercekten darbe yapmak istedi. Olay tiyatro degil.

2. Abd gercek darbe yapilmasini istemedi. Amaci tsk'nin bitirilmesiydi.

3. Rte cikardigi khk'larla malesef tsk'nin bitirilmesinde onemli rol oynuyor.

Sonuc:

Simdi en son ne anliyoruz? Abd, tsk'yi rte ve feto'yu kullanarak bitiriyor.

Askeri liseler, harp okullari kapatildi. Gata saglik bakanligina baglandi. Emir komuta zinciri bozuldu, kuvvet komutanlari milli savunma bakanina, jandarma ve donanma icisleri bakanina, genelkurmay cumhurbaskanina baglandi. Yaş'a bakanlarin da girmesiyle atamalar siyasete angaje edildi.

Kisacasi tsk bitiriliyor.

Ayrica bedelli askerlik ve askerlik suresinin kisalmasindan bahesdiliyor, bunlari da ekleyin.
helal olsun reis.

(bkz: adam einstein beyler)
Yok artık.
Hadi bunu da aciklayin

https://twitter.com/aydin...status/758292375651377152
görsel

Bunu aciklayin o zaman, Akp durduk yere ataturk resmi asmaz.
işte aradığımız üstün zeka, farkındalık felan feşmekan.
görsel
Bu çocuk okur.
Gerceklere hazir olun.

Fetoyla rte basindan beri ortak. Feto amator bir darbe girisimiyle rte'yi guclendirmek istedi. Bu sekilde ordudaki kemalistler atiliyor. Birkac tane gostermelik balyozcu koydularki amaclari belli olmasin.

Tebrikleri alalim.