bugün

4 yesek bile; (bkz: adı aşk bu eziyetin)
5. haftada maç eksiğine rağmen liderliği elinde tutan şampiyonumuzdur.
spor toto süper lig 5. hafta neticesinde henüz maçını oynamamasına rağmen en yakın rakibinin 2 puan önünde olan şampiyon...
yarın antep'i gazi yaparak puan farkını 5'e çıkaracaktır evelallah.

görsel
büyüklüğünü tescilliyor adeta bu sene.alkışlamaktan avuçlarımız kanayacak yakında.
süper toto süper lig'de yenemeyeceği tek takım istanbul bşb olan firesiz lider.

şu an 3 büyükler ile, hadi trabzonlular alınmasın 4 büyükler ile konum olarak kıyasladığımızda;
beşiktaş ve trabzonspor'un 5 puan,
galatasaray'ın 6 puan,
fenerbahçe ile 8 puan fark bulunan kulüptür.

saldır bursaspor oleyyyyyy...
ilk 5 haftada, bu sezon şampiyonluğun en büyük favorisi olduğu gerçeğine inanmakta zorlananlara gerekli mesajı vermiştir.
edit: yalan mı eksici zihniyet?
süper lig'de banko yenemeyeceği tek takım trabzonspor olan takım. bordo mavi formayı çıkarıp sahaya koymak yetiyor bursa'ya karşı...
(bkz: anadolu kaplanı)
bu sene de ligi başarılı bir yerde bitirip geçen seneki şampiyonluğun tesadüf olmadığını kanıtlaması gereken takımım.
bir de şampiyonlar liginde bişeyler yapsa...
6 da 6 yapmayı başarmış büyük takım olma yolunda hızla ilerleyen ekip.
alıp başını kopan takımdır. durduramıyorlar yahu...
kötü futbol oynayan bir takım. ama bir şekilde 3 puanı kazanıyorlar orası ayrı.
hal ve gidişatı dört kelime ile özetlemek gerekirse ;

"helal olsun ulan size!"
spor toto süper lig'in lideri.

ayrıca;
görsel

bi benzerlik yok mu ?

ekleme: bunu neden eksiledin yarraam. benzerlik yok mu? zoruna mı gitti?
2010-2011 sezonu 6.hafta sonunda 1 maç eksiğiyle 2 puan farkla lider olan takım.
şaka maka, yoluna emin adımlarla devam eden kulüp.

gaziantep maçını da kazandıklarını varsayıyorum... 6 maçta 6 galibiyet. kime diyorum aloo. boru mu lan? ligin en zayıf takımı gelsin anasını satayım, onu bile üst üste 6 kez yenmek kolay mı? şu güne kadar büyük bir takımla oynamamış olmaları falan neyi değiştirir? adamlar gidiyorlar lan yine, abov...

edit: t bag ayar verdi, düzelteyim... galatasaray'la oynadıklarını unutmuşum. "büyük bir takımla oynamamış olmaları" kısmına böyle bir düzeltme yapayım.

edit2: mesajı düzenlediğim an forevergreencrocodiles ayar verdi. lan tamam, vurmayın...
bu haftasonu ali samiyen de ibb maçında taraftarı tarafından yalnız bırakılmayacaktır. üst üste yedinci galibiyetimize şahit olmak için bende mecidiyeköy semalarında olacağım, beklerim.
en son izmir'in dandik takımlarından bucaspor'a da koyarak 6'da 6 yapan canım takımım.
(bkz: bursaspor un gelecek sene ş liginde madara olması/@jimmy jackson)
neresinden tutarsan bu takımı elinde kalır. öyle dandiktir yani. tanım: dandik futbol takımı.
taraftarı rezil, takımı toplasan 5 kuruş etmez. ayrıca bi göğüs reklamı alamadan şampiyonlar liginde mücadele etmesi de utanç verici. şahsen platini yerinde olsam almazdım.
son sözüm. geçsin bu cicim yıllarınız, diyarbakıra bekliyoruz..
bu sezon; şampiyon olduktan sonra ilk kez bugün, rangers karşısında izlediğim takım.
geçen sene bursa'da bursaspor golleri için sevinmiş birisi olarak diyebilirim ki, bu takımsa eğer süperlig'in şampiyonu, hakikaten ligimizin seviyesi çok kötü. bu takımsa eğer şu an ligimizin lideri, o lige yazıklar olsun. marka değeri falan da kalmamış o ligin; erman'a yazık olmuş.

edit: bugün bursa yense de fikrim değişmeyecek, zira rangers da iyi bir takım değil.
şampiyonlar liginde yakaladığı fikstür avantajını maalesef değerlendirememiş olan takımdır. genellikle dördüncü torba takımları birinci torba takımlarını ağırlayarak başlar fikstüre. bursaspor ise önce 2. torba takımını konuk etti, sonra da 3. torba takımına deplasmana gitti. buna rağmen iki maçtan da puan çıkaramadı bursaspor.

takımın önündeki iki maçın da mancester united'la olması işleri çok zora sokmuş durumda. zira ben manchester'la 1-5 veya 2-6. maçları oynamak isterim. 3-4 olabilecek en kötü maçlardır, eğer ilk iki maçtan puan çıkaramadıysanız. çünkü tam kadro bir manchester united, gruptan lider çıkmayı garantilemek adına size deli gibi saldıracak.

hayırlı işler...

haaa sanılmasın ki acımasızca eleştiriyorum. bırakın yau. adamların ilk şampiyonlar ligi tecrübesi bu. bir daha katılırlarsa daha iyi olacaklardır. çünkü yapılan hatalara bakıyorum, tamamen tecrübesizlikten, heyecandan el-ayak dolanmaları falan filan.

hem sonra kendi takımıma bakıyorum, sadece anamızın liginde top oynuyoruz, hatta onu da pek iyi oynayamıyoruz, o yüzden bir şey söyleyemiyorum.

öyle rakibimin başarısızlığını isteyenlerden değilim zaten. beni kendi takımımın başarısı ilgilendiriyor.

ama bursaspor'un "biz acemiyiz" ruh halinden acilen çıkması lazımdır. fenerbahçe de yıllarca avrupa'da tecrübe kazandı hatırlatırım. hoş kazanılan tecrübeyi tek bir sezon görebildik, ama o bile güzeldi.

galatasaray'ın önceki tecrübelerinden bahsetmeye gerek yok, zaten onlar söylüyorlar hep uefa kupamız süper kupamız vs. vs...

bursaspor'un hedefi kalıcı olmak olmalıdır. bir sefer şampiyon olduk, şampiyonlar ligine gittik göt olduk geldik olmamalıdır. takım elbetteki kötü sonuçlar alabilir, yenilebilir hatta rezil bile olabilir. bunlar olur. önemli olan her sene şampiyonlar ligine gitmek, o havayı solumak, ekonomik olarak kalkınmak ve gerek kadro, gerek tesis kaliteni yükseltebilmektir.

sonrası zaten gelir eğer o fırsatları kullanabiliyorsan.
şampiyonlar liginde 0 dan fazla gol atarsa kendisini başarılı saysın bu takım.
fenerbahçe'den vedersonu almakla ve yaptığı diğer transferlerle ve şuanki oyun şablonu ile avrupada ümitlerimiz boşa çıkarmış takımdır.

oynanacak olan dört maçtan birinde önce bir gol attın. (m.united)
sonra içerde bi beraberlik alın (m.united)
sonra da içerde bir galibiyet alın (rangers) türkiye yine sizin şampiyon olmanızı istesin gönüllerden inmeyin böylece.
gurur kaynağımızdır, başarıları yada aldığı kupalardan ötürü değil, yeşil ve beyazından dolayı sevilendir. doğduğum ve doyduğum şehrin takımı olan bursaspor un taraftarı olmaktan onur ve gurur duyuyorum.