bugün

Bursa ya arada giderim. Abim orada. Güzel şehir. inşallah fay hattında değildir.
Ankara'ya bin basar.

En varoş yeri dahi insan gibi insanlarla dolu.

Ankara'nın kurnaz insanıyla yüz göz olmak zorunda kalan benim için ilaç gibi gelmişti orada geçirdiğim birkaç gün.
rezalet bir trafiği vardır.
Bursaya ilk kez geçen yıl gittim şehirin gideri var güzel şehir ama kesinlikle overrated bir yer, en iyi şehir tabirine ise katılmak imkansız burası yani eski adıyla prusa en iyi şehirse, eski adı smyrna olan izmir en über fantastik şehir sayılır. Lütfen bir yeri övün ama gereksiz derecede abartmayın. En iyi şehir insanın mutlu olduğu, büyük ihtimalle doğup büyüdüğü, sonrasında da şansı varsa ekmeğini yediği şehirdir.
Burrrrrsa'ya bir girişimiz vardı
Ayol bizi birde çıkarken görecektin.
Hep güzel olsa ne olur. Şeftalisi ile kestanesi meşhur.
bursa 100 endeksinin yüksek piyasa değerine sahip hisseleri sebebiyledir...
Yıllardan beri hiç durmadan Tarım arazilerini imara açarak koskoca bursa Ovasını doldurdular. Talan ettiler. Bataklık (hamitler, ihsaniye, fethiye, yunuseli) demediler, sit alanı (vatan-millet) demediler, ekili dikili meyvalı ağaçlı yeşilli demediler verdiler müteahhitlere. Kimi sanayi imarından (akçalar demirci çalı kayapa alaattinbey) köşe oldu, kimi tarlayı araziyi kat karşılığı verdi onlarca daireye (nilüfer komple) zahmetsizce kondu. Dünün çarıklıları bugün Kira zengini oldu. Hep rant. Haa iyi, tamam olsun. Olsun da;

Allah göstermesin ve esirgesin o beklenen marmara depremi bir olursa maalesef bizimde içinde bulunduğumuz o bursanın vay haline. En iyi şehir depremde belli olur. Hep birlikte görecez bakalım iyi mi değilmi..
Bursa'nin anasi sikildi neyden bahsediyorsunuz. Guzelim ova igrenc binalarla dolduruldu. Trafigi insani kanser eder. Ayrica birisi insallah fay hatti yoktur demis. He gülüm yok he. Fay hatti olmayan yeri yok sehrin.
Sadece istanbul'dan izmir'e giderken geçtiğim şehir. Bi kere bursayı gezmek için Cumalıkızık köyüne ve Ulucami, koza hanına gitmiştim. Gezmek için güzel ama yaşamak için nasıl bir şehir bilemiyorum.
Hayatın bir gerçeği.

Sabah sabah küfür etmek istemiyorum.
Beğenmeyen şurdan gidebilir.
Otoban şurda.
Aşırı çirkin bir şehir. Bildiğin küçük istanbul halbuki bana verselerdi enfes güzel dizayn ederdim. Keyifleri bilir
Osmanlı Devletinin ilk başkentlerindendir. Bakkalın oğlunda bile BMW vardır. Şeftali bahçelerine fabrikalar yapılmıştır. Otobandan ayrılıp şehre girmeniz 5 km yer 1 saat sürer. Bursa bebelerinin olduğu ortam bir adım öndedir.
Ortadaki gökdelen kılıklı binaları yık. Gerçekten de en iyi şehir.
Nilüfer mutluşehir sınırları içinde yaşayanlar için doğru önerme.
Osmanlı tarihini sevdiğimden mütevellit Aşıkpaşaoğlu tarihini okuyup da gitmiştim. Sanki zaman yolunun bir yolcusu gibi hissederken Osman Gazi'ye ziyarete gittiğimde Aşıkpaşaoğlu'nun "ilk Osmanlı mücahitleri gayret kemerini çift kuşanmışlardı" sözüyle gözyaşlarımı tutamadığım güzel şehir. Çelebi Mehmet'in türbesinin ihtişamı, Muradiye'de Şehzade Mustafa'nın garipliği, Cem Sultan'ın talihsizliği... Gurur ve hüznü karışık tattırdı Bursa.
Çarpık kentleşme konusunda en kötü sırada olması gereken şehir.
Kime göre neye göre dedirten durum.

Çarpık kentleşme konusunda istanbul dan sonra 2. Sırayı alabilir.
Heykel, Çarşılar, Ulucami, bedesten, padişah kabirleri, toplu ulaşımın kolay olması güRl yanları. Yeşil Bursa denilirdi önceden şimdi beton Bursa denilebilir. Ama yine tarihi dokusuyla yaşanır bir şehir.
bursalıyım, başka şehirden gelip yerleşip memnun olanını görmedim.
izmirden geldim; buraya olan sevgimden geri dönmeyi düşünemiyorum.
Yeşili yeter.