bugün

Ben Nilüfer ilçesinde yaşıyorum çok şükür.
Mudanya ve Nilüfer en yaşanılabilir iki ilçesi.
iş ve gezme amaçlı kısa ziyaretler dışında pek uzun gezme görme şansım olmuş olmasa da ilçeleriyle birlikte pek sevdiğim şehirlerdendir.
hiç gitmediğim ama fazlasıyla övülen şehir.
nüfusunun %80inin suri olduğu, esnafının genel olarak sahtekar ve tok satıcı olduğu, havası kötü ve ulaşımı berbat, düzensiz şehir.
nilüfer ilçesinde, iki yıldır küçük sanayide kendi işimi kurduğum şahane ortamdır.
Tengirin memleketi.
Tengiri hiç sevmem memleketini ekstra sevmem.
Merak ettiğim şehir. illa bir gün gidecem kafaya koydum.
görsel
görsel
(bkz: Gülümseyin bursadasınız)
görsel
görsel
Ne kadar CHP kazansa da ekepedir.
- deli gibi sevdiğim bir şehir..
- elimde olsaydı istanbul, bursa, izmir, aydın, muğla ve antalya kentsel dokusunu koruma kanunu çıkarırdım.. bu şehirlere bu derece önem veriyorum.
- videoda 12-15 yaş arası bir kız var. şimdilerde 110 yaşında falan olurdu.. o ne öyle be, rita hayworth'un kopyası..
Memleketim.
iyi ki bu şehirdeyim gerçekten..
stadı merkeze alalım. batısına gitsen rahat etme şansın azalır. doğusuna gitsen rahat etme şansın artar.
batısı arap ve mülteci doludur. doğusunda bunlar pek barınamaz.
batısında tarihi eserler görülebilir, iskender kebap ve pideli köfte yenilebilir ama çok gelenekçi olduğu için geleneğe sıkı sıkıya bağlı olmayan pek rahat edemez. doğusunda daha nezih ve çağdaş bir anlayış vardır.
batısında da doğusunda da güzel kadınlar vardır. zaten bursa, kadınlarının güzelliğiyle ünlü olan şehirlerden biridir. üniversite de güzellik kat sayısını arttırır tabi.
nedense batısında oturup doğusunu eleştiren buraya caddelerde tur atıp kız kesmeye ve içmeye gelir. çelişkilidir.
yaşanır mı ? istanbul ile karşılaştırıldığında yaşam kolaydır. ancak bir eskişehir ya da izmir gibi parıltılı değildir. baştan kayıp ve yalnız hisseder, zamanla uyum sağlarsın, ama dışarıdan geldiysen ne kadar seversen sev hep bir eksiklik hissedersin.
https://www.youtube.com/w..._channel=MaxthonNewLander
bursa kadınlarına değinmiş icardi..

iyi de etmiş..

fakat, meziyetleri sadece güzellik değil.. daha farklılar, değer gördüğünü hissettiriyorlar..
bi derdim var' ın da belirttiği üzere kadınları, aynı izmir kadınları gibi erkeklerle konuşmaktan, içmekten, birlikte zaman geçirmekten çekinmeyen zeki insanlar olan şehir.
eskiden çalıştığım kafeye gelen liseli tiki bir kız vardı mesela. özel üniversiteye falan gideceğini düşünürdüm. sonra kampüste denk geldik. işletme okuyor ve sosyoloji yüksek lisansı yapıyormuş.
Bursa dediklerinde hep bu göruntu gözumde canlaniyor.
https://youtu.be/pi5zCyr1xIo?si=ACaMYR11nqDOg3qC
Artik kurtulmak istiyorum
Bu hezeyandan.
Bursalılar neredesiniz? Boy verin bakalım