bugün

hacı hocaları.
iyi, yürekli, yiğit insanları.

hayır, bursalı değilim.
Bursa şehirlerarası terminal'de indiğiniz zaman sizi şehiriçi istediğiniz yere bırakacak metrobüsler vardır. 99 numaraya kadardır. Ancak bunlardan bir tanesi var ki sormayın. 98 numaralı metrobüs, tüm şehiriçini gezdiği için yüzlerce insan biniyor 30 dakika içinde.

geçenlerde bir çingene bindi. samimi söylüyorum, tıka basa dolu olan metrobüse kocaman çuval soktu, onu da sıkıştırdı.
Bundan önce çocuğun biri otobüste kayboldu. Daha niceleri bu metrobüste geçiyor.

bana göre 98 numarali metrobüs'de bursa'yı bursa yapan şeyler arasındadır.
köfteci yusuftur.
yemyeşil bursa'nın bembeyaz oğlanları. evet.
yeşil bursa olduğunu yansıtmak.
Tabi ki mudanya'dir.

Yaklasik olarak karacabey bogazina kadar uzanan, 13km sahil serifi gezilmeye kesfedilmeye degerdir.
Heykeldeki heykelin taşakları.
'aga tamam bea.'
Heryerde sikişiliyor olması.
Zeki Mürendir.
travestileri..
(bkz: kestane şekeri), (bkz: iskender) , (bkz: ulucami) ve (bkz: iznik gölü)'dür.
(bkz: bursa da zaman)

tanpınar hoca güzel anlatmış. evet.
(bkz: yemyeşil bursa nın bembeyaz oğlanları)
(bkz: merdivenden yukarıya kaçanlar)

bursa' nın olmazsa olmazlarıdır.

Edit: ulan Beşiktaş' ta kovaladığım bütün Bursalılar buradaymış. Eksiler şelale.
Bursayi bursa yapan cok sey var da, bursayi mahveden tek bir sey var o da recep altepe.
Kardeşler cantık.
herşeyi farklı buranın inanın çok farklı bir şehir bursa. açık ara türkiye'nin en farklı şehri. hem avrupa şehri, hem anadolu şehri. bazı sosyetik semtleri istanbul'un jet sosyetesiyle yarışacak düzeydedir. 4 büyük kentin içinde ankara ve izmir'den bile bence çok daha popüler bir şehir bursa.
Toplarıdır.
Pideli köfte.
Dünyada ilk 40'larda Türkiye'de ise ilk sırada olan en yaşanılabilir kenttir.

(bkz: unesco)
yeşil beyaz kaldırım taşları.
Bursa'da yaşamayan insanların iskender, travesti, kestane diye özetlediği ama her yeri doğa, tarih dolu olan sanayisi, yemekleri, kültürel çeşitliliği ile Harika bir şehir. Yobaz insanları Ve Recep Altepe olmasa daha çok severdim
Tarihidir. Ulu camiidir . Uludağ'adır. Sanayi ve otomobil sektörüdür. iskender'idir. Karacabey'de yetişen atlarıdır.
içinde yaşayanlar.
Ve geri kalan her şey. Bursadan başka bi şehirde yaşayabileceğimi düşünemiyorum.