bugün

Sevilir sevilmez ama takdir edilmesi gereken adamdır bana göre. Düşüşteki bir kariyeri tekrardan ve eskisinden çok daha iyi bir biçimde onun kadar yükselten oyuncu sayısı azdır, belki de yoktur.
belki iyi futbolcudur, ama karakter yoksunudur.

yıllarca emre belözogluna laf eden kedilerin bu adamı sahiplenmesi nekadar garip.
emreninde futboluna bir laf diyemezsiniz yavrucuklarım
senelerdir olur olmadık yerden şut çeken ama bu sene fatih terim faktörünün de etkisiyle pas vermek, orta yapmak kavramlarıyla tanışan futbolcu.
emek hırsızıymış.

o zaman penaltı yaptıran defans oyuncuları da emek hırsızı. adam topu ceza sahasına getirmek için emek harcamış, niye düşürüyorsun?

o zaman kaleciler de emek hırsızı. adam kaleye şut atmak için emek harcamış, niye kurtarıyorsun?

arkadaşım, futbolda emek hırsızlığı diye birşey olmaz. bireysel olarak herkesin yaptığı şeye emek hırsızlığı derseniz, faul yapan herhangi bir oyuncu bile emek hırsızı oluyor. diğer arkadaşları topu çalmak için bir tarafını yırtarken, bu faul yapıp rakibe avantaj sağlıyor yani kendi arkadaşlarının emeğini çalmış oluyor.

emre ile kıyaslanmasına da oturma organımla gülüyorum. lan emre dediğiniz adam(?), rakibe gırtlak kesme hareketi yapan, hakemlerin yanında rakip futbolcuya tokat atmaya kalkan, kasten adam sakatlayan, taraftara ana avrat küfür eden, rakip futbolcuya mesaj atarak 'sakın zorlama kendini, seni buraya aldıracağım' diyen biri.

edit: ırkçı olduğunu unutmuşum bak.
bu adamı kötüleyen galatasaraylı dahil futbol cühelalarına ne diyeceğimi bilmiyorum. geçen sezon 30'un üzerinde atan adama "şampiyonlar ligi kalitesinde değil" derler ama burak daha şampiyonlar liginde yeni sayılır. nasıl anladın pezevenk bi dur daha. "sadece defansın arkasına iyi sarkıyor başka yeteneği yok" derler. gol kralı olduğu 33 golü bi incele pezevenk. adam her türlüsünden attı.

sırf bir ortamda futbol konuşmuş olayım diye "yek yeaa! bu adam çok hede hödö" diyen müptezelleri gördükçe moralim bozuluyor. bi beyninizi toplayın yahu.

bi' de burak yılmaz'ı karaktersizlikle suçlayan karakterless ler var. milli takım maçında kötü oyundan ötürü volkan malı ve çubuklu tosun emre belözoğlu yuhlanır. bu karakter sahibi oyuncular da tribünlere küfürle karşılık verirler. tribünlerin anasına avradına söverler. bir başka milli maçta burak yılmaz yuhlanır. karaktersiz olarak adlandırılan burak da sadece güler geçer. işte aradaki fark tam olarak da bu.

beşiktaşlıların acısını anlayabiliyorum. takımlarının ağzına sıçılmış. "şımart bizi başkan"ları bi analarını sikmemiş zaten. bi de gelip sen beşiktaşla oynadığın maçta kendini yere atıyorsun. karakter sahibi beşiktaşlılar napıyor. "emek hırsızı burak" zart burak zurt burak. iyi olanlar bu şekilde bir takım ezik müptezellerce çamurlanır zaten öteden beri. futbolcu kendini atar arkadaş. hakemin bok işimi var maçta. görsün pezevenk. vermesin penaltıyı. ama karakter yoksunu ırkçı malum taraftar grubu durur mu? kendilerinden beklenen performansı sergiler.

tanım: bkz:23 eylül 2012 galatasaray akhisar bld maçında 2 gol atmış galatasaray futbol takımı oyuncusudur.
33 gol tesadüftü zaten. öyle bir iki değil 33ününe de tesadüf diyen var. (bkz: işte bunlar hep kötü örnek)
görsel

https://twitter.com/#!/um...ic.twitter.com%2FGyQpvKrs
kendini yere atmaya hakkı olan oyuncuymuş. futbolcu kendini yere atarmış. afedersiniz ama bunu söylemek metin oktay'ın kemiklerini sızlatır. başka takımlara saygınız yok bari kendi efsanenize saygınız olsun.
hayatında ahlakın a sı olmayan pezevenklerin diline düşmüş futbolcu

ulan sen ne kadar ahlaklısın ki bu adama aklınca emek,ahlak dersi veriyorsun

dön bi kendi gevşek ve yavşak yaşantına çeki düzen ver önce..
görsel
golcü. işini yapıyor mu? yapıyor. hakkını veriyor mu? veriyor. ister savunma arkasına sarksın, ister kaleci önüne yatsın adam golünü atıyor.

nedir bu illa bir kulp takma olayınız? neymiş burak gol atıyormuş ama küçük takımlara atıyormuş. küçük takımları da yenmek gerekmiyor mu? bunun için de gole ihtiyaç yok mu? daha neyin derdindesiniz.

böyle bir ligde burak gibi forvet velinimettir yahu nankörlük etmeyin.
selçuk şahin'in forvet şubesi.
bu aksam sican futbolculardan birisi.
2012 model arif erdem.
futbola devam etseydim onun yerinde benim olacağım adaş oyuncu.
isabetsiz şutundan sonra kameralara adeta poz veren galatasaraylı oyuncu. cansın burak.
kendi biyografisini kaleme aldığı "çirkefliğin kitabı-the book of purification" iş bankası yayınlarından piyasaya çıkmıştır.
küçük takımın büyük oyuncusudur.

gs'nin elin patlayacak...bugün sıçar , yarın ki maçta kafasına göre 3-5 şut çeker ve yanına melo , selçuk , elmander vs. gelir der ki...hayırdır?

eğer oynasaydı beşiktaş veya fb de oynardı.
abisi daha genç onun yapacakları var daha.
ben kral döndü derim, her zaman da arkasında dururum. geldiği gün çok sevindim, çünkü ben bu takımda forvet diye mehmet gönülaçar'ı da izledim, stancu'yu da.

burak yılmaz'a yeteneksiz diyen adam taş olur bir kere, onu söylemek lazım.

bir şey yapsa beşiktaş veya fener'de yapardı demek olabilecek en düz, en saçma eleştiridir.

fenerbahçe'ye yetenekli bir genç olarak geldi ancak doğru düzgün oynamadı, oynatılmadı da. zaten fenerbahçe aldığı hangi adamı takıma entegre edip senelerce oynatabildi ki, kaç adam çıktı fenerbahçe'den? ki zaten fenerbahçe'de oynadığı dönemde fenerbahçe'nin gelmiş geçmiş en iyi kadrosu var. yer bulamaması normal.

beşiktaş'ta oynarken beşiktaş fazla berbattı. o dönem beşiktaş'ta oynayan kimsenin şu an nerde oynadığı belli değil. gökhan güleçler, ibrahim akınlar nerde? var mı haberi olan?

aynı jenerasyonun çocukları bunlar.

burak hiçbir zaman futbola küsmedi. bir yerlerinden tutunmasını bildi. çünkü yetenekliydi. birinci lig falan diyip geçmemek lazım. bu işten ekmek yemeyi hayal eden, amatör kümelerde kendisinin 2 katı yaşta adamlarla boğuşan kaç genç var, bunu hiç düşündünüz mü?

yeteneği olmayan adamın yeri yoktur bu camiada.

velhasıl burak boş adam değil. burak'ın iyi oynaması galatasaray hariç kimsenin işine gelmeyeceği içi futbolcu değil falan gibi komik yorumlar yapılıyor hakkında.

öte yandan bir futbolcunun her maç iyi oynamasını bekleyen insanlar herhalde gerçek dünyayı pesle karıştırıyor.

kısacası asıl yargı burak yetenekli olsa beşiktaş veya fener'de kalmazmıydı değil, yeteneksiz olsa bu takımlarda oynar mıydı olmalı.

galatasaray forması giyen adam bizdendir, bizimdir.
galatasarayım'ın yıllardır çektiği 'istikrarsız forvet' sıkıntısını devam ettirir bir görüntü çizen fubolcu.
1 maç süründürür 4 maç güldürür felsefesi ile yola devam eder aslanımız.
vurduğu gol olan değil kendini yere bıraktığı anda penaltı kapabilen bir galatasaray oyuncu.
3 vakte kadar, galatasaray'dan küfürlerle, lanetlerle gönderilmezse ben de bir şey bilmiyorum. bal da bi yere kadar akar...

(bkz: kazma)
yeni arifimizdir kendileri. arif abisinin kendisini atma eylemlerini çözmüş, sırrı kapmış ve usta olmuştur. ama unutmaması gereken bir şey daha var, artık hakemler de derslerine çalışıyorlar, futbolcuların hareketlerini kasetlerden izliyorlar.

yani yandın aslanım. bir kere damgayı yedin mi, seni saha ortasında mikseler faul alamazsın.