bugün

arapça Yarın.
bir, kahraman tazeoğlu kitabı...
insan yaşadığı anın değerini yaşadıklarından ötürü değil, neler yaşayacağını bilmediğinden ötürü bilmez. cümlesinin yer aldığı kitap.
En çok bana sarılışını özlüyorum onun. Sarıldımı sımsıkı sarılırdı hiç unutmuyorum. Hayır! Eksik söyledim; o bana sadece sarılmıyordu; her sarılışında bir yaramın üstünü örtüyordu...
merak ettiğim ilk fırsatta alacağım kitaptır . artık metroda okurum.
Bitirmek bitirmiyor bazen hiçbir şeyi.
face de bu kitabı okuyan arkadaşlarım sayesinde her gün bir kaç cümlesini okuyorum bir haftaya kalmaz bitireceğim inşallah.
çivi çiviyi sökermiş, yalnızlığı kanatan hüzünlü şarkılar yalnızlığa iyi gelirmiş.
(bkz: bukra inşallah)
"benim olan ellerin, şimdi neden ellerin?" diye başlayan kitap. sipariş ettik heyecanla bekliyoruz.
(bkz: #21809328)
hangi siliğin yeni hesabı olduğunu merak ettiğim yeni dallama.

22 entry ile beni ne ara tanıdın kardeş?
20 yaşın üstündekilerin okumaması gereken kitap, zaman kaybı, para kaybı. kitap yurdunda en çok satan kitap diye aldım, çok kötü çıktı. sevdiği erkeğin albüm çıkarması için destek veren Bukre sevgilisi ile kral fm stüdyolarının bulunduğu bilmem ne plazaya gidip kapıda gezegen mehmet i beklerler, çok iyi bir insan olan gezegen mehmet kral tv de onların kliplerini döndürmeye başlar gibi saçmalıklar bile var içinde.
--spoiler--
Önce bir ışığın yandığını sandı. Sonra kapı açıldı. Ama hayır! işık yanmamıştı. Sadece Selim gülümsemişti o kadar. Selim ışık gibi gülümserdi.
--spoiler--

bu şekilde bayağı cümlelere rağmen kitabı okuyanları da tebrik ediyorum ayrıca.

o değil de birisi şu kitaptaki bukrenin sevgililerini neden ayrıldığını sonra ne olduğunu ve sonunu kısaca yazarsa çok sevindirik olacağım.
bazı aşklar, aşka ihanettir. iki kişinin arasında kalmak, aslında kimsesizliği seçmekti. kasım'ı yaşayamıyorsan, eylülde kalmışsın demektir.
Adını andığımda değil, soyadı değiştiğinde içim sızladı ilk kez.
Artık bir başkasına ait olmasının beni neden bu kadar yaraladığını düşündüm. Kısa bir aşk yaşamıştık hâlbuki. Benim açımdan çok fazla derinliği olmayan, inceldiği yerden kopan; Bana yar olmaması çok da üzmemişken beni, bir başkasının olması neden bu kadar üzmüştü ki? Ne kadar bencilceydi tutumum!
Geçmişi düşündüm sonra. Sır, oradaydı sanırım. Ben onu, onun beni sevdiği kadar çok sevemesem de o, hayatımdan çıktıktan sonra kimse bir daha onun gibi sevmedi beni. işte bu yüzdendi bu yenilmişlik ve kaybetmişlik duygusu.
Ben onunla, Sevilmeyi öğrenmiş ama sevmeyi unutmuştum. insan çok sevilmenin vermiş olduğu şımarıklık ve rahatlıkla bencilleşip, karşısındaki insanın fedakârlık ve inceliklerini görmezden gelebiliyormuş

BUKRE KiTABINDAN.
Buzul bir mevsimde karşıma çıkan bir ateş çemberiydi gözlerin. Geriye kaçsam, donacaktım. Derin derin baksam yanacaktım.

BUKRE'den...
daha kitabın kapağındakileri okurken kendimi bulduğum eser-i şâhtır. biriciğime aldığım için okuyup okumamak arasında kaldım açıkçası.
yarın sabahta güneş doğacak. Bende batan güneş, sende nasıl doğacak?
Tanışma şeklimiz biraz değişik ve komik olsa da tanımaktan büyük zevk duyduğum, istanbul beyefendisi yazar.

Sözlük iyi bir yazar arkadaş kazanmışa benziyor, hayırlısı.
" güzellik bakmayı bilen gözdedir sevgilim. artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende. bir insanın gözlerine bakıp, kalbini görebiliyorum sayende. eskisi gibi değilim. neden mi senden çok daha öndeyim? herkesin dünyası kendi gördüğü kadardır sevgilim. sen önüne bakarken, ben uzakları ezberledim. sen olup bitenlerle ilgilenirken, ben olmayanın izindeydim.

çivi çiviyi sökermiş, yalnızlığı kanatan hüzünlü şarkılar yalnızlığa iyi gelirmiş. işte ben bu şekilde hayata karşı direndim. keşke bana akıl vereceğine, aklımı alacak kadar beni sevseydin. ben, bir çocukluk edip büyüdüm işte! sen büyümüşsün ama doğmamışsın bile.

ben senin doğrundum sevgili. ötekiler gelip geçerdi. sen doğru olanı değil, gerçek olanı seçtin. terk etmek kazanan olmaya yeter zannettin.

bana bir veba busesi bırakıp gittin; bak şimdi yerini başkaları aldı. bu aşkın vebası sende, busesi bende kaldı. seçtiğin yolda sana mutluluklar diliyorum. unutmak alışmaktır. unutursun demiyorum... ama alışacaksın biliyorum."
Ergen kitabi, berbat.
Aynı zamanda bir yazar nickidir.
Yani demem o ki; öyle bir söz
yazarsın ki bütün bir hayatı
anlatır, öyle bir hayat yaşarsın ki
bütün sözler anlamsız kalır.
Sekiz tl.
--spoiler--
“Ben, senin doğrundum sevgili.
Ötekiler gelip geçerdi. Sen doğru olanı değil, geçerli olanı seçtin.
Terk etmek kazanan olmaya yeter zannettin.”
--spoiler--