bugün

(bkz: türkiye de genç olmak)
fazla düşünmenin sonucu gelinen noktadır. fazla düşünmek asla ve kat'a faideli bir sonuç çıkarmaz.
depresyon sebebidir.
daha çok genel tabloya bakınca gözlemlenen düşüncedir. lakin tablonun her fırça darbesi birbiriyle bağlantılıdır. her rengin içinde bir başka renkdir. tablodan uzaklaşınca o nokta gereksiz gelebilir, olmasada olur denilebilir ama oraya fırça vurulmuşsa vardır bir nedeni. eğer dünyaya bu zamanda gelmişseniz vardır bir nedeni, olmalı.
Düşünmemek daha iyi.
Genelde düşündüğüm. Bunca insanın karaktersizliklerine çözüm bulamadığım için, bunca adaletsizlik için bişey yapamadığım için boşa yaşadığımı düşünüyorum.
Biraz da arçelik ya da bekoya yaşayarak çözülebilecek sorun.
Felaket şekilde bu durumu düşünüyorum. Bir şey yapacağım diyorum sonra bir gün öleceğim geliyor aklıma uğraşma boşver diyorum. Mecalim kalmadı artık. Keşke yaratmasaydın tanrım beni.
senin gibi dusunenleri de topla bize gel deney yapacam.
çözüm? toplu intihar paktı mı teklif ediyorsun?
yle böyle boş değil hem de. bomboş...
ara sıra düşünmekten kendimi alıkoyamadığım olaydır.
Artık o kadar çok insan var ki zerre kıymetimiz kalmadı. Az olanın değer kazandığı bu dünyada insan hayatı gittikçe önemsiz, değersiz bir şeye dönüşmekte. Doğduğumuz andan itibaren hep bir ezbere göre büyütülüp duruyoruz tam büyüyünce ipleri ele alacağımızı düşünürken bu seferde devletler, yönetimler senin yerine kararlar vermeye başlıyor. Bize de önümüze konulan hayatı yaşamak kalıyor. Ne yazık ki bir çok insan dünyanın nimetlerini göremeden ölüp gidiyor, sırf bir zümre dünyanın hakimiyetini sonsuza kadar elinde tutabilsin diye onca insan köle gibi çalıştırılıp köpek gibi dövüştürülüyor. Ama bu düzenin suçlusu ne köleler ne de yöneticiler, asıl suçlular yiyecek ekmeği zor bulup bu diktatörleri övenler, göğe çıkaranlar, destekleyenlerdir. Son olarak söylemek istiyorum ki hüloğooğoğo.