bugün

kafası çalışmayan insana denir.
sözlükte fazlasıyla vardır günde 50 entryden fazla entry giren asosyaller var gerisini siz düşünün.
levha geldin levha gidiyorsun (bkz: tabula rasa) denecek insandır.

boşa geçmiş ömre yaşam denir mi?
Bilmem kac yaşına gelip Almasi gereken bir cok sorumluluk varken Sabah uyanıp oyuna giren, dışarı cikip oyuna giden, eve gelip tekrar oyuna giren sonra uyuyan insan.

Allah akıl fikir versin.
eskiden insanları yetersiz hissettirmek için sık sık kullandığım tabir. gerçekten yetersiz olanlara derdim tabii.
hatta ve hatta bir arkadaşıma "o kadar boşsun ki kolumu sallasam içinden geçer." derdim arada. bir de şey var
"sana baktığımda arkanda olanları net bir şekilde izleyebiliyorum."
esprili gömmeler, kendime hayran oldum yine.
Eğer karşımdakinin işine yaramıyorsam benimdir.
Hepimiz birilerine göre boş insanlarız. Boşverin.
bugün de üzülerek anladım ki sözlüğün %90'ından fazlası. sözlüğe iki güzel şey okuyalım diye giriyoruz gelen mesajlara mı yanarsın sol çerçevedeki ilkelliğe mi belli değil.
vatan yerine önce kendi çıkarı peşinde koşan, birilerinin göt kılı olmak için kafayı yiyen, uzatmadan çomar diye adlandırdığımız tipler.
Kadındır.
Antisosyal kişilerdir.
hiçbir şey yapmamak güzeldir. iyi böyle.
Anlamsız işlerle uğraşan ve oltaya gelmeyecek balığa, olta atan insandır.

Gidemediği yere sahip çıkan, kedisinin bir şekilde elde edemeyeceği insana, bir şekilde övgüler yağdıran her insan boştur.
yaptığım işler, sosyal çevremdeki yerim, yaptıklarım.. kimsenin benim için boş demeyeceğini düşünüyorum ama ben hala çok boş hissediyorum. insan yapmak istediği şeyi yapana kadar, olmak istediği kişi olana kadar hep böyle hissetmeye mahkum sanırım.
On birinci nesil yazarlar için kullanılan ifade. Evet.
tam anlamıyla boş bir insan modeli tarifi benim için bütün gün twitterda seni sevdim usul usul,çiçekler açtı,şarabımı açtım bir sigara yak,anlayamadım yaşamı,yıktın yaktın beni sevdin beni gbi sözler yazan ey arkadaş bunları yazıcam diye 7 yıldır üniversitedesin...
hangi kesimden olursa olsun, kendisi düşünmeyen, başkalarının söylediğini papağan gibi tekrar eden, koyun psikolojisiyle hareket eden insanlar boş insanlardır.. yaptıklarının sebep ve sonuçlarını hesap edemeyenlerdir.. kurulmuş bir oyuncak gibi hareket eden sağa sola saldıran insanlardır boş insanlar...
Günümüzde kriterlerini nelerin oluşturduğu tartışılır olan sıfat. Evet sığır ve boş insan çok ancak neye ve kime göre.
iki çeşit boş insan vardır.
birincisi gereksiz işler yapan kişi
ikincisi harbiden boş insan olmak. bizim sokakta bir adam var kendi kendisine konuşur, boş boş dolaşır ve kimseye zararı olmaz. kendisini takdir ediyorum temiz iş.
Dünyada hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayanlar.
sözlükteki geyikçilerin çoğunu içine alır. herkes yazdıkları ile karakteri, kişiliği ve mizacı konusunda birşeyler söylüyor aslında. Burdan ne kadar çok boş insan olduğunu görmek zor değildir.
(bkz: amele durağı) (bkz: kahvehane sohbeti) gibi kombinasyonlardan oluşur.
acımasızlık gibi görünür. ama az önce iş arkadaşım bayan bana neden her yerde suriyeli insanların olduğunu sordu. bir süre yüzüne baktıktan sonra şaka yapmadığını anladım.3 yıldır süren iç savaştan dolayı bize sığındıklarını söyleyince, ne savaşı dedi. esad dedim o kim dedi. arap baharı dedim o ne dedi. sustum, önüme baktım. varolsun seçmenler.

http://www.youtube.com/watch?v=tSxN7Sr2GTw
önermeden belli olduğu gibi boş olan insandır. içi boş olan ve dışı boş olan olmak üzere ikiye ayrılır bunlar. içi boş olanı anlatmak gerekirse; hiçbir boku doğru düzgün yapamayan, bulunduğu her durumdan şikayetçi olan, hayatta hiçbir bok başaramamış olmasına rağmen en ufak bir mevzuda insanları yermeye yer arayan, oturmasını kalkmasını bilmeyen, söze nasıl başlanır nasıl bitirilir bilmeyen çekilmez andaval bir tip. dışı boş olanlar vardır birde, bunlar biraz daha elle tutulur cinstendir. bazı mevzular hakkında birşeyler bilmesine rağmen, dışarıya hiçbir bok aktaramayan aktarma özürlü bir tip olarak karşımıza çıkarlar. toplum içinde bunlarada rastlanır. bunlarda genelde, kendilerini yüksekte görür insanlarla alay eder. herneyse, genel olarak bu tiplere sunu soylemek istiyorum. yazar notu olsun bu da. sike sürülcek aklınız yok, bundanda haberiniz yok. hadi siktiringidin şimdi.
hayattaki karşılığı olarak kendimi gösterebileceğim insandır.

evet ulan benim. ayrıca derler; parasız insan boş insan. adgdhf.
Her anlamıyla boş insandır, bir faydası yoktur, boş konuşur.