bugün

tatmin olmayan tip.
hayatta tek bir aşkı olduğuna inanan ve onu bekleyen kadın için tek burçtur.
aşk adamıdır, romantiktir filan ama gözü her daim dışarıdadır.
yakında doğum günü olan adamdır.
kendi doğrularından başkasının doğrularını kabul etmez. bir şeye hayır dedi mi onu asla döndüremezsiniz. öyle de inatçıdır. ama sakindir, anlaşılabilirdir ve eğer huyuna giderseniz ondan iyisi yoktur.
en önemli özellikleri pratik zekalı ve sabırlı olmalarıdır.
uzun ilişkileri severler .
ilişkinin nasıl gitmesi gerektiğini iyi bilirler .

hedefiniz boğa erkeği ise :

-ona kendini rahat ve güvenli hissettirin .
-sakin olun, heyecanlı ve ihtiraslı kızlardan hoşlanmaz.
-onu övün. güvenini kazanmak için pohpohlayın .
-sevgi gösterin . konuşurken güleryüzlü olun . gülücüklerinizle onun kalbini eritin .

şansınız yüksek eğer: boğa, başak yada oğlak burcuysanız .
(bkz: 20 mayıs)
son derece inatçı insanlardır. bu inatçılıklarının kendilerine büyük zararlar verdiğinin farkında olsalar da yine de bundan kolay kolay vazgeçemezler. bunu bir güç gösterisi/ego olarak algılayıp kendilerini bu yolla rahat ettirmek isterler. tartışmalarda eğer savundukları şeye gönülden inanıyorlarsa karşı tarafla ortak nokta bulmaları çok çok zordur. ancak kendileri de fikirlerinin doğruluğundan emin değillerse belki bir orta yol bulunabilir. bunun dışında pek belli etmeseler de oldukça duygusallardır. öyle ki, canları duygusal olmak istemeye görsün, herhangi bir çizgi filmde ya da eski türk filmlerinde, olmadı herhangi bir şarkıda hüzünlü bir yön bulup bir anda gözyaşı dökmeye başlayabilirler. sevgiye büyük önem verirler. kısa süreli ilişkiler onlar için tercih edilen bir ilişki türü değildir. evet, son derece sakin ve kimi zaman sinir bozacak derecede sessiz olurlar. hatta kendileri bile bu sessizliklerinden ve sakin tavırlarından çoğu zaman nefret ederler ama bu özelliklerini değiştirmek için pek bir çaba da sarf etmezler. sessiz olurlar dedik ama bu kafalarının da boş olduğu anlamına gelmez. konuşmadıkları zamanlarda kafalarında onlarca tilki volta atmaktadır. aşırı detaycı bir şekilde düşünürler. diğer insanların kendileri hakkındaki her hareketini derinlemesine analiz ederler. empati duyguları gelişmiştir. kendilerini başkalarının yerine koyarlar, başkalarının kendilerini kendisinin yerine koyduğunu düşünürler, kafaları karışır da karışır. son derece iştahlı olmalarıyla beraber iradeleri zayıftır. sevgiye önem verirler dedik ama cinselliğe de en az sevgi kadar önem verirler. onlar için cinselliğin olmadığı bir sevgi düşünülemez. öte yandan matematik zekaları görece daha güçlüdür. takıntılı oldukları söylenebilir hatta simetri hastası olanlarına da sık sık rastlanmaktadır.

(bkz: aa bu benim lan)
hayatınızda karşınıza çıkabilecek en duygusal ve aynı zamanda en inatçı erkektir. sessiz ve sakin görünürler. ağızlarından lafı cımbızla * alırsınız. eğer bu kişi size açıldıysa ya da ilgisini bir şekilde belli ettiyse çok şanslısınız demektir. ama herhangi bir sebepten ötürü bu kişiye ilişkinin bitmesi gerektiğini söylerseniz, o da o anda keser atar herşeyi inadından.*
ilk önce mutlu olursunuz durumu kontrol edebildiğiniz için ama daha sonra onun gibi birini bir daha zor bulabileceğinizi anlayınca geri dönmek imkansızdır.* mantık her zaman işe yaramıyordur maalesef.
herşeyi zamana bırakmak en iyisidir. ama siz siz olun, bir boğa erkeği hayatınıza girmek isterse sakın onu reddetmeyin, kırmayın. çok ama çok iyidirler. **
hemen hemen butun ozelliklerini tasidigim icin kendimden biliyorum; bildigin okuzdur efendim bunlar. boynuzun daha yakistigi bir burc erkegi yoktur bunlardan baska.
(bkz: boynuzlu erkek)
ikizler burcu kadınının hakkından gelebilir.*
kendimden biliyorum iyidir, hoştur.
çalışkan, atletik, zeki, tatli ve genelleme düşmanıdırlar.

hayir efenim yanlis anlasilmasin, 28 senelik gozlemlerime dayanarak soyluyorum bunu ben.

(bkz: çok pis genellerim)
(bkz: genellemek)
(bkz: gen ellemek)
Balık burcuna kolay kapılan burçtur. Balık burcu kadınının özgürlüğe düşkün olmasından dolayı, çok kırılan, üzülen sonunda balık burcu tarafından terkedilmesi veya terketmesi muhtemel burçtur. (bkz: Ben)
Ben anlamıyorum şimdi,beni tanıdılar ama dostum çok kasmışsınız yok "kızlar sever" yok "herkes hastadır bunlara" diye, hocam saçmalık resmen.Bunların yüzde yetmiş beşi bende olsun yamuk bir insan olayım.
harika bir partnerdir.
ayrıca her işte kadınına yardımcıdır.
özellikle mutfak ve yatak odasından çok iyi anlar.midesi ve sex yaşantısı onun vazgeçilmezidir.
yemek zevki çok gelişmiştir ve güzel yemek yapar.
benden bi bok olmaz diyordum ne çok özelliğim varmış dedirtecek derecede övülmüş burçtur.*
süper erkek arkadaş burcudur ancak aşırı realistlerdir. söz konusu kariyer özelliklede para olduğunda aşk ve sevgi dinlememektedirler.*
huy olarak oturan boğa ve çalışan boğa şeklinde ikiye de ayrılabilen burçtur. şahsım oturan boğayım.
dengesizmişler. *
benden uzak allaha yakın burcu. bir balık kadınıysanız boğa burcunun yanından bile geçmeyin, geçmelerine izin vermeyin! astrologların "balık kadını boğa burcu erkeğiyle iyi anlaşır" yalanlarına da kanmayın.
bugün ilk kez rastlantı sonucu, birde sözlükle birlikte dikkatimi üstüne çeken burç ve kişisidir.*
program yapma hastalığını ve kilo alma olayını çıkarttığın anda "buyrun benim" bakınızı vermememi sağlaycak olan burcun erkeğidir. uğurlu sayımın 9 olduğuna da inanmıyorum açıkçası efendim.
(bkz: kuşkucu)