bugün

Arkadaşlar düzeldi.

Yeniyi getirip eskiyi götürdüler.
Beko ve vestel dururken hiç bulaşılmaması gereken markadır, daha 8 ay önce aldığımız bulaşık makinesi arıza vermiştir, buzdolabı ise kafasına göre termostat ve sensör arızası vermektedir, beyaz eşya ve Elektronik' te yerli den şaşmayın derim, özellikle bekonun şuanki ürünleri bütün Avrupa markalarının kalitesinden üstündür, eve beyaz eşya alma gibi bir niyetiniz varsa, bu beko olsun, çünkü arçeliğin ihraç markası olduğu için, bir tık kalite olarak üstüne düştüğü, önemsediği ve malzeme kalitesi arçelik grubu içerisinde şuan için en iyisi olan markadır.
TV alacaksanızda bu marka kesinlikle vestel yada arçelik olsun özellikle şuan kullandığımız vestelin ekran kalitesi çok iyi, ondan daha büyük ve maddi olarakta sınırları zorlayıp aldığımız Philips'in ekranın ortasında siyah bir leke oluştu, ve şuan hiç kullanmıyoruz yaptırmak içinde hiç uğraşmadıkta, vestelle şuan için devam ediyoruz ve görüntü kalitesi Philips' den daha iyi durumda, nedense Avrupalı beyaz eşya ve Elektronik markalarının kalitesinde genel bir düşüklük var,buna mielede dahil herhalde Çinli oemlerle çalışıyorlar, buda kaliteyi düşürüyor tabiki.
2014 yılında değil!

Almanlar 1992 yılında profilo'yu komple satin aldı.

O tarihten beri bosch ve Siemens profilo'nun fabrikasında üretilir.

Ve o tarihten beri bosch ve Siemens ürünlerinden çok şikayet gelir.

Profilo'nun eski sahibi Türk vatandaşı, yahudi iş adamı Jack kamhi idi.

Bosch-Siemens-profilo üçü de aynı ürünlerdir.

Edit: 2014 yılında bosch ortak girişimdeki Siemens'in %50 hissesini satın almış.
Şikayetvara yaz anında dönüyolla.
siemens´in elini attigi yeri kurutmasina muhtesem bir örnektir.

2014´den sonra siemens, bosch´un %50´sine sahip oldu. Öncesinde üretmis olduklari ürünler gayet kaliteli ürünlerdi. Siemens´in üretim stratejisi ile birlikte ürün fiyatlari sabit ve hatta artti ama kaliteleri oldukca düstü.

Ne yazik ki beyaz esyalari bir Miele degildir ama onun da fiyati neredeyse iki katidir.
--spoiler--
üretim hatası var ve garantiden değişim yapacağız dedi.
--spoiler--

kurucularının meşhur sözünü şiar edinselerdi, üretim hatası olan bir cihazdan dolayı ziyan olan içindeki malzemeleri de ücretsiz yerine koyarlardı dediğim, memnun müşteri konusundan sınıfta kalmış markadır.

ne demişti kurucuları hatırlayalım:
görsel
Yeniden ev kurma çalışmaları 6.seri konulu zaman diliminde beyaz eşyaları aldığım marka. Takribi alınmalarının üstünden 1,5 yıl geçti. Geçenlerde derin dondurucu benden bu kadar diyerek iflas etti. Tabi dondurucunun içinde de ne varsa. Neyse servis geldi, üretim hatası var ve garantiden değişim yapacağız dedi. 10 güne hallolur dedi. Bu sabah 12.gün ve gene arayıp buzdolabınız yola çıktı servis sizinle iletişim kuracak diyorlar. Bunu geçen haftadan beri 3.defa yapıyorlar. Ne kurulmaz iletişiminiz varmış arkadaş sizin. Anasını bellediniz dolapta ne var ne yoksa.

Bekliyorum seni Bosch. Lütfen gün ve saat dilimi ver bana.

Edit : valla ben de aynı alttaki yazar gibi talebimi dile getirdim. Konuyla ilgili dönüş yapacağız dediler fakat ümidim yok o konuda. Ölmektense sıtmaya razı olmuş durumdayım şu an.
Şuna verdiğim paraya zerre acımıyorum. Daha 1 tane ürünü beni yarı yolda bırakmadı.
katı meyve sıkacağını 3650 tl yapan firma acaba kimlere hitap ediyor oha.
2-3 hafta önce almış olduğumuz ankastre ocak ilk günden itibaren paslanmaya başlayınca çağırdığımız servis çalışanı "silince geçer, pas değil bu" deyip gitti. bu durumu iletip yeni servis çağırdık. tekrar aynı servis elemanı geldi ve -bakın burası çok komik- yüzey temizleyiciyle ocağı iyice sildikten sonra "arada böyle temizleyin benim yapabileceğim bu kadar. firmanın bana dedikleri bunlar " dedi ve aymaz bir şekilde gitti. telefondaki müşteri yetkilisi ise "sadece suyla silseydiniz paslanmazdı" dedi.

tanım: ürün aldığımıza bin pişman ettiren markadır. bir daha tövbe. ben yandım, siz yanmayın.
katı meyve sıkacağını 2000 yapan firma oha oldum resmen mübarek bir motor bir bıçaktan başka ne var.
aman diyim uzak durun. ürünü sattıktan sonra ilgili bulamazsınız. arçelik alıyorum kafamda vicdanımda rahat. yerli malı yurdun malı sonuçta.
kaliteli ürünleri olan alman markası.
Çok sevdiğim marka, uzun yıllar evimde kullanıyorum.
yerinizde olsam arçelik/beko’dan şaşmam..

hiçbir espirisi olmayan dünya markasıdır..

ama çok isterseniz gidip tonla para bayılabilirsiniz yine..
Birçok otomobil markasına fren diski, balatası, hava filtresi, yağ filtresi, yakıt filtresi, buji vs üreten devasa Alman firması.
78.1 milyar Euro’luk 2017 cirosu, Türkiye’nin toplam gayri safi milli hasılasının neredeyse 9'da 1'ine eşit bir dev.
Evet, Almanya bizi kıskaniyeah.
3. Sezonu tamamen hayal kırıklığı olan amazon dizisi. 3-4 bölüm polisiye olay örgüsü görüyoruz geri kalanı ise tamamen siyaset ve politika. Kitaplarda da böyle hep içe içe bu bu kavramlar ama artık aşırı politik dizi oldu benim için. Polisiye seviyorum ben politika, siyasi, diziler değil. Kitapları da bu yüzden bırakmıştım polisiyeden ziyade politikaya daha çok değindiği için. Ayrıca şu anne muhabbeti sıkmaya başladı artık. Geçen sezon ne güzel bitmişti o öykü şimdi yine anamın katilini bulacağım sen mi büyüksün ben mi hollywood temalı 4. sezon izleyeceğiz. Sıkıcı. 4. Sezon onayı alındı ama izler miyim sanmam. Oysa ki ilk sezonu benim nezdimde efsane, ikinci sezonu da iyi bir polisiyedir ama 3 sıkıcı.
ana fabrikalarından birisi heilbronn şehrinde olan bir büyük alman şirketi, öyle ki bu şirketin heilbronn´daki merkezine belediye otobüsü çalışir- artık kaç bin kişi çalışıyosa orada...

otomobil endüstrisi ve hızlı trenler - i.c.e. ve t.g.v- için de çok önemli parçalar üretir bu şirket.
Küçük ev aletleri gayet kaliteli alınır fakat beyaz eşyaları konusunda sadece Buzdolabında güven veriyor.
yarın personeli olarak işe başlayacağım alman firması.
bakalım nasıl olacak...
Dünyanın en büyük beyaz eşya fabrikası ayrıca iş alımında birebir görüşen insan kaynaklarına sahip şirket. Artı işbaşvurularında genel yetenek ve kabiliyet sınavı da yapan marka.
Üçüncü sezona bugün giriştim. Kitaplarından daha farklı bir havası var. Ama müzikler on numara.
Bir ara bünyesinde çalıştığım grup. Gerçi ben ev aletleri bölümünde değilde sanayi ürünleri kısmındaydım. Özlerim o günlerimi. Hey gidi hey.
Alman bir ressamdır kendileri ve bugün adını daha ziyade sanayi sektöründe duyuyoruz. Nedense sanatsal yanından bahsedilmiyor Bosch'un.