bugün

iyi biradır.
öyle ahım şahım kafa yapmaz, sonuçta bir bira yani.
ama tadı, karizması en iyi olandır.
babam kızıyo diye eve alamıyorum 2 aydır,okul başlasa da gidip içsem. seni çok özledim bomonti.
overrated.

bana aşk demek, o ayrı.
en iyi biralar listemde 2. sırada, 1. tuborg gold tabiki.

dipnot: bu biralar varken efes içen arkadaşın aklına şaşarım.
tadının hiç beğenmediğim ve bir carlsberg olmayan bira.
Olsa da içsek.

Tövbe ya rabbim, ramazan ramazan..
iftara 5 dk kala canımın bira çekmesine sebep olan entry.
kuzenimin sayesinde tanıdığım bira markası. tadı diğer markalardan daha iyidir. lakin bir sagres kadar değildir.
(bkz: sagres)
efesin şekeri ve tuborgun acılığını barındırmayan bira. kafanın çok iyi olmasını istemiyorsan tek tercihin bomonti olmalı. zaten mesele kafaysa sıvı kullanmaya gerek yok.
Bomonti brosserie . En sevdiğim biradır aynı zamanda.
güzel biradır. can biradır. tuborg'dan sonra gelir carlsberg'le baş başa. benim için.
yarrak gibi bira afedersin.
lezzetli bir biradır.
şu ülkede hala yenilik diye eski biraların üretilmesi bana koyuyor.

ulan bir buğday birası üretmek çok mu zor paulaner gibi bişeyler ama birayı alkol statüsünde tüketen bir toplumca ben ne bekliyim ulan bira alkol değildir bira biradır içecektir keyif için için zom olmak için değil.
behzat ç sayesinde ivme kazanmış biradır. amirimin birası diye diye koli koli içtik de noldu, bomonti zengin oldu?!
en güzel hali şudur (bkz: bomonti filtresiz)
sekerli la bu. ya da bana oyle geliyor. icesi gelmiyor insanin.
Bana göre en güzel biradır. Filtresizi hariç tabiki.
en rahat içilen biradır.
bazi mekanlarda icine su katilan biradir.
bir tuborg değildir.
camel soft'un sigara statüsü neredeyse, bomonti de bira statüsünde oradadır. bomonti'nin en belirgin özelliği her ne şekilde olursa olsun psikolojik olarak iyi ya da kötü, ortam olarak erkekli ya da kadınlı; bir şekilde ayak uydurmasıdır. insan alışınca da başka bir şey içemiyor be ağabey. iyi ki varsın.
şişesi güzel, tadı güzel, içimi güzel. seviyorum kendisini.
Bir arkadaşım behzat ç. 'Nin içtiği içki diyip zorla aldırmasıyla içtim bir keresinde, fena değildi.
biraz tatlı olduğu için kolay içilir ama pek hoşlanmadığım bi biradır. içeceksen adam gibi bira içeceksin (bkz: tuborg)