bugün

Bok gibi bir hayattan çıkış sürecinin de başlayacağı andır. Farkındalık güzel şey.
bizden daha mutlu lüks ve rahat vs yaşayanları gördüğümüz zamandır ki benim hayatımda çok güzel olmasa da elimdekilere şükrederim.
dertleşcek bi tane arkadaş bulamadığın an.
Tam o anda ormandaki minik kulübenizde olmak istersiniz. Yemyeşil ağaçların içinde tertemiz havayı içinize çekmek istersiniz.

istemekle kalırsınız.
işte o an selda bağcan'dan adaletin bu mu dünya türküsünü dinleyin, bir nebze iyi gelecektir.
etrafımdaki bütün kadınları şımarttığımı anladığım an. hepiniz siktir olup gidebilirsiniz. amcıklar biz değer verdik siz kendinizi bi şey sandınız. türk kadını demek istemiyorum ama ilkokuldan beri sizi tanırım. siz bir çoğunuz gelişiminizi insani anlamda tamamlayamamış cinsiyetci saygısız sağlıksız kopleksli varlıklarsınız. bi amcık yüzünden bunun olması imkansız sanıyorum. başka kadınları görünce galiba türk kızına amcık bi beden büyük gelmiş diye düşünmeye başladım. pardon.
bazıları için dönüm noktasıdır, değiştirir bütün gidişatını. bazıları için ise kaderdir, çaresiz izler akışını.
benim için rutin hâline gelen bir durum.
Hala zengin degilim yetmez mi.
işte o an bu an.
Yaş ilerledikçe çok daha iyi anladığın durumdur.
her akşam rutin şekilde hissedilen artık rutinlesmis durumdur efenim.
sabat saat 6 civari anladım bunu. kahvaltı bile yapamadan evden çıktım. yolda bir tane kek yiyip üstüne antidepresanı aldım. uykusuzluktan mı yoksa ilaçtan mı bilmiyorum ama tatlı bir sersemlik var üstümde.
ruhumun fakir olduğunu keşfetmem. daha rahat bir otobüs ile okula gidebileceğim halde binmeyip zor yolu seçmem. örselenmeye alışmışım resmen. 9da icra dersim var ve malesef yaşadığım yerden okula gitmek, karşı yakaya geçerek okula gitmekten daha uzun sürüyor, elalemin kadıköylüsü benden kısa sürede okula geliyor kıl oluyorum kıl. bir de bu insanlar 8 30da derse gelip önden yer kapıyolar. bravo valla büyük başarı.
(bkz: milletçe alkışlıyoruz)
kendime mutlu bir anına dönme hakkın olsa hangisi olurdu dediğim zaman.
https://youtu.be/JWnGdKLs4NU
anladığın halde, bu hayatı yıllarca daha yaşayacağını bilmek ve çaresizce zamanın akıp gitmesini seyretmek.
Bok gibi hayat yaşamak güzeldir. Hiç olmazsa gidilecek yer yukarı doğrudur.ne kadar kötü durumda olursanız olun biraz olsun birşeyleri yoluna sokabilirsiniz.Biraz olsun daha iyiye gitme ihtimali sizi ayakta tutar.Peki ben napayim? Herşey iyi durumda: iş, dolgun maaş yakışıklilik, zeka,kariyer,boy pos, sevgili, sosyal ortam. Ama mutlu değilim. Çünkü gidilecek yol aşağı doğru yukarı değil.
tek başıma yemek yediğim andır diyeceğim ama yine şükrediyorum. kimisi tek başına aç kalıyor. evet bok gibi bir hayat yaşanıyor.
Orda bi kiz var uzakta bana bakmasa da beni görmese de o hep uzaktaa , lay lay lay lay layynnn lannn para mülk yok raziysan gel benimle vicdansizin kizi ;)
Sabah işe giderken aktarma için 4. araca bindiğim an.
uzun zamandır belirsiz aralıklarla yaşadığım andır. "Keşke çözümünü de bi an olsun yaşasam da şu zulümden kurtulsam" dedirtir her defasında.
(bkz: metrobüs)

hem tek de değil yüz binlerce insan aynı anda bok gibi bir hayat yaşadığını anlıyor o an.
Bok gibi bir hayat yaşamak zorunda kaldığını anladığınız an kadar kötü değildir.
işlerinizin ters gittiği,etrafınızdakiler gülücük saçarken sizin üzgün olduğunuz,bazıları paraları saçıp savururken sizin borç bataklığında olduğunuz ve buna benzer bir sürü durumda yaşıyabileceğiniz piskolojik hâlini tanımlayan an.