bugün

gördüğüm yerde artıladığım yazar. söz verdiğim gibi...
adamın karması eksilere düşmemeli, bundan zevk alıyor. tahminim 2 yıla kadar uyuyan dev olacaktır sayemde. belki hayatla barışır.**
hemcins sanirim. yo-ho-ho!
bildiğimiz "sağa sola sataşayım da ergenlik stresimi atayım" tiplerinden bir tanesi.
gereksiz. data israfı...
çok yakışıklı.
hasam mezarcı'nın kankasıymış efenim.
hür ve kabul edilmiş troller locasından olan troll.
kuran yırtan kıza tepki göstermedigi gibi üstüne o kızın videosunu sözlükte paylaşan troll.

anladık ateistsin ama yok mu bunun bir raconu veya kuralı. ben sizin yerine kendimi koydum inan utandım o kızdan mesela o kızla aynı ülkede yaşamaktan utandım. kuran yırtmış yırtmamış o beni ilgilendirmez kendi bildigidir cezasını kabullenmiştir zaten.

ama şu var bu kız ateistlerin kötü görünmesini saglamıyor mu allah aşkına. mesela ben hayatımda hiç ateist görmedim ama nette çok rastladım forumlarda falan. ama hiç birisi bazı konular dışında bu kadar mal degil bence. düşün ya kuran-ı yırtıyor ve hani maymun olmadım diye millete çemkiriyor şaka gibi.
karması şuan klavye delikanlısı olan yazardır.
islam'a ve milli-manevi değerlere her fırsatta hakaret etmeyi ödev bilen moskof yazar.
Sözlükteki onlarca yazardan biri.
Bu sözlükte bir çok kaliteli yazar var, bir çok da kalitesiz yazar var. ikisinin arasında bir şey.
Ama şahsiyet olarak, kendisini tanımasam bile, pek sevmem. Aklı sıra uzun entryler girerek, "bakın lan, ne kadar zekiyim, uzun yazıyorum, artisim olm ben siktirin gidin sözlükten." gibi bir düşünceyle yazmaktadır. Tamam, güzel uzun yazıyorsun. Ama bir tane bile entry sini sonuna kadar okumadım asla. Yahu aklı sıra cümleleri fiilimsilerle bağlaçlarla birbirine bağlayarak, bir cümleyi bir paragraf yapıyor. Anlamsız anlamsız entryler. Kurbağa başlığının altına "göllerde yaşayarak çiçek çiçek dolaşan siyah sinekleri yemesinin dışındaki özellikleri sayesinde gölde zıplamaya çalışmayarak aslında olmak ya da olmamak diye aşk bir sudur, iç sik kudur tarzında şeyler zırvalayan ama aslında çok yi huylu uslu mantıklı ve genelde karada yaşayabilemeyen olmakla beraber allah'ın yok olduğunu bilmekte olduğu için çok sevdiğim bir hayvan olmakla beraber içindeki peygamber nefreti sayesinde beni çok mutlu eden, kuran yerine nutuk okuyup kuran yırtan harika bir hayvan olması benim en hoşuma giden özelliği olduğu için olsa gerek, geçen akşam yemekteki kurbağayı yemeyip kuranı kerimin üstüne sürdüğümden dolayı içime bir rahatlık, bir kafir sevinci düşüren hayvan." gibi bir entry girmek gibi bir şey bu. oysa ne entryler var, o kadar kısa olmasına rağmen, başlığı çok güzeltanımlayabiliyor. #38419

Din allah düşmanlığı konusuna hiç değinmiyorum.Ölünce birisi öbür tarafta anltır umarım ona.
+Bak bluevelve, allah varmış, kuranda yazanlar da doğruymuş.
-Ne? nasıl ya? olamaz! Atam nerede, ataaam?!?
+Buradayım.
+Atam! şunlara bir şey söyleyin. Ya allah varmış diyorlar bir de namaz kılıyorlar! laiklik atam laiklik!
-Yeni nesil, ne hale gelmiş...
+Evet, atam, namaz kılıyorlar yaa.
-Ben senden bahsediyorum bluevelve. Her şeyi yaratan, bilen O'dur, O allahtır. Sen daha neyden bahsediyorsun?
+E atam nutuk?
-Nutukla kuranı kerimi karşılaştırıyormuşsun. Sence o ikisi bir mi?
+Tabii ki hayır atam. kuran neymiş nutuk varken.
-Üff bluevelve... Hala anlayamadın... Dinle hukuk asla bir olamaaz! Nutuk kuranın yanında bir harf bile değildir ki.
+Atam senin de beynini yıkamışlar. Sen de alla'a inanıyorsun. Sen de mi atam?
-Hadi sana güle güle blevelve.
+Ataaam!
zebani-Gel bluevelve gel, hadi addaya gidiyoruuuz, hadii...
ne idüğü belirsiz mi? belirsiz . uçuyor mu? hemde en yüksekte sanırsın adam esrar çekip entry giriyor.
o halde tanım:unidentified flying object.
kendisini tanımadığım yazar.

(#11921657) numaralı entry sini gördüğümde, doğru veya yanlış da olsa, düşünen ama, bunu ifade ederken üslubunu oturtamayan biri olduğunu düşünüp özel mesaj attığım ama;
(#11935329) numaralı entry sini gördüğümde ise, attığım özel mesajımı geri almak istediğim yazar. tanımam etmem.
içip içip sözlükte entry kasan sarhoş. ne içtiğini bilmiyorum.
#11979485 entrysine bakınca nedense kendisini röpdöşambr içerisinde elinde kahve fincanı boynunda fularla fransız balkonundan denize bakan bi adam olarak düşündüm. *
klavyesindeki nokta tuşunun zor bastığı düşünülen yazar. ekran klavyesi var ne bileyim ona da üşeniyorsan nokta yaz virgüllerle cebelleştirme bizi.
daha önce de övdüğüm gibi, tekrardan öveceğim, hatta bazılarınızın tabiriyle götünü yalayacağım, hatta ve hatta, bazı amerikan dizi sever arkadaşların tabiriyle ass kissing yapacağım yazar.

cümlelerle güzel bir şekilde oynayan, yazdıklarına hakim, film konusunda zevk sahibi olduğunu düşündüğüm oldukça iyi yazar. bazı konularda ciddiyetinden tamamen uzaklaşarak ironik yaklaştığını düşünüyorum. blue velvet'i böylesine idol olacak kadar seven birisinin düz mantıkla hareket edeceğini sanmıyorum. velhasıl, takip ediniz, bir şeyler kaparsınız elbet kendisinden.

edit: direkt eksiyi basmış yiğidin biri. hah, ben de bu anı bekliyorum. sen eksiledin ya, sikmişim mavisini de, kadifesini de artık... neyse, terbiyemi bozmayayım.
onu eliyle bunu ayağıyla yiyen insan diye başlık açıp hepsinde aynı şeyleri söyleyen troll-yazar bozması. aman ne kadar ironik, ne kadar komik.

ulan bir de hbbia ile karşılaştırılması yok mu? hbbia en azından uğraşıp yazıyor. temcit pilavı gibi aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp koymuyor önümüze.

bir lafım da bu adamı bu kadar büyüten siz sözlük yazarlarına: tamam troll zaten büyütülmemeli o noktayı aşamadınız ama bari yaratıcı trollere prim verin. nedir bu abim ablam?
sanırım sevgilisi gitmiş olan yazar.
(bkz: yapma diyorum etme diyorum)
(bkz: sevişelim mi)
(#11111289) mantıklı şeylerden güzel bir metin oluşturan yazar, tebrik ediyorum.
insanların inandıklarına kalbinden ve ağzından çıkan pislikleri sunan birisi.

bu adamı sevin ya da sevmeyin umrumda değil. ben biliyorum epey zamandır. her bir entry'si çamur, yafta ile sıvanmış, saldırı ve hinlikle dolu entryler. çoğu yazısı da insanları tahrik edici boyutta. inanmasın, buna da söz etmiyorum. bu sonuçta kişinin kendisinde biten bir durum.

bluevelve, iyi birisi de olabilir. kötü birisi de. benim değineceğim nokta bu husus değil. yazıya aldıklarına değiniyorum. karakteri, osu, busu, yaşantısı ilgilendirmez beni. ama bu adam "troll" kisvesi altında (güya) trollük yapıyor. hiçbir bok yaptığı da yok bence. 3-4 satır yazıyor, insanlığı uzaya taşıdığını sanıyor amına koyayım. kendisinin peşinden de gidenler olur, buna da bir şey demiyorum. nick altı, sözlükteki popülaritesi de tavan yapabilir. ama bunların hepsi gelip geçici şeyler.

sinema sitesinde, blogda da yazabilir. ama insanın mizacı çok önemli. tamam sevme dini, peygamberi, kitabı ama bok atma. diyeceğim ama can çıkar huy çıkmaz ki. yine kusacaksın içindeki irinleri, bilmiyor muyuz?!.. sana yakışan da bu. insanda az utanma duygusu olacak. kolay tabi, sanalda böyle atıp tutmak.

özgürlük bu değil abi. özgürlük, bir başkasının çizgilerine girip haddini aşmak değildir. ama bu adam aşıyor. dilerim ki yazdığın onca şeyden dolayı tövbe eder, düzgün bir adam olursun.

gerçekten allah'ın vaadi haktır, kıyamet-saatinde hiçbir kuşku yoktur." denildiği zaman siz: "kıyamet-saati de neymiş, biz bilmiyoruz; biz yalnızca bir zanda (ve tahmin) bulunup zannediyoruz; biz kesin bir bilgiyle inanmakta olanlar değiliz." demiştiniz.
(casiye suresi, 32)

hayır, onlar kıyamet-saatini yalanladılar; biz kıyamet-saatini yalan sayanlara çılgınca yanan bir ateş hazırladık.
(furkan suresi, 11)

hak olan vaat yaklaşmıştır. inkar edenlerin gözleri birden donup kalmıştır. “vay başımıza! biz bundan gafil bulunuyorduk. hayır, biz zalimlerdik.” derler.
(enbiya suresi, 97)

inkar edenler ateşe sunulacakları gün, (onlara şöyle denir:) "siz dünya hayatınızda bütün 'güzellikleriniz ve zevklerinizi tüketip-yok ettiniz, onlarla yaşayıp-zevk sürdünüz. işte yeryüzünde haksız yere büyüklenmeniz (istikbarınız) ve fasıklıkta bulunmanızdan dolayı, bugün alçaltıcı bir azab ile cezalandırılacaksınız."
(ahkaf suresi, 20)

o küfre sapanlar, kendilerine tanıdığımız süreyi sakın kendileri için hayırlı sanmasınlar, biz onlara, ancak günahları daha da artsın, diye süre vermekteyiz. onlar için aşağılatıcı bir azab vardır.
(al-i imran suresi, 178)
andolsun, onu perçeminden tutup sürükleyeceğiz; o yalancı, günahkar olan alnından. o zaman da meclisini (yakın çevresini ve yandaşlarını) çağırsın. biz de zebanileri çağıracağız.
(alak suresi, 15-18)

boyunlarında demir-halkalar ve (ayaklarında) zincirler olduğu halde sürüklenecekler. kaynar suyun içinde; sonra ateşte tutuşturulacaklar. sonra onlara denilecek: "sizin şirk koştuklarınız nerede?"
(mümin suresi, 71-73)

"onu tutun da cehennemin orta yerine sürükleyin. sonra kaynar suyun azabından başının üstüne dökün; (azabı) tad; çünkü sen, (kendince) üstün, onurluydun. gerçekten bu, sizin kuşkuya kapıldığınız şeydir."
(duhan suresi, 47-50)

işte o inkar edenler, onlar için ateşten elbiseler biçilmiştir; başları üstünden de kaynar su dökülür. bununla karınları içinde olanlar ve derileri eritilmiş olur. onlar için demirden kamçılar vardır.
(hac suresi, 19-21)

arkadan çekiştirmeyi, yüze karşı eğlenmeyi âdet edinen herkesin vay haline! o ki, toplamış ve onu sayıp durmuştur. (o), malının kendisini ebedî kılacağını zanneder. hayır! andolsun ki o, hutame'ye atılacaktır. hutame'nin ne olduğunu bilir misin? allah'ın, tutuşturulmuş ateşidir. (yandıkça) tırmanıp kalplerin ta üstüne çıkar. o, onların üzerine kapatılıp kilitlenecektir. (bu ateşin içinde) uzatılmış sütunlara bağlanmışlar.
(hümeze suresi, 1-9)
bugün şahadet getirecek olan yazar. (bkz: #7239952)
türkiyel, kelimesini kullanma talihsizliğinde bulunmuş kişi.

zira türkiyeli değil türk vardır.
saçma sapan entryleri yüzünden ekşi'den uçurulmasına rağmen işinin ehli uludağsözlük moderasyonu tarafından sırtı sıvazlanan yazar. olm öyle böyle değil, çok boş şeyler yazıyor adam. cümleler ahenkli, içerik leş. yapamıyor, beceremiyor ama vazgeçmiyor da. hakan şükür'ün faal futbol hayatındaki son bir kaç senesini hatırlatıyor bana.
kendisi türkçe'nin yetersizliğinin ayaklı kanıtı bence. adam iki paragraflık cümle yazabilecek kapasitede ama yazım kuralları buna müsade etmiyor.