bugün

kendisini eleştiren ve bunu iki lafın arasına "saçma-saçmalık" sıkıştırarak niteliksiz bir şekilde yapanların, ne yazık ki fikirsel düzlemde neden saçmalık olduğunu, sadece kendine saçma gelmesinden değil de şu şu şu somut sebepler yüzünden bir "boka" benzemediğini açıklayamaması ve açıkçası sunulan fikirler onların zihniyetine göre "uç" geldiğinden, bu yüzden karşı argüman yaratamamaları sebebiyle hissettikleri yetersizlik halinin vermiş olduğu saldırganlıkla hiçbir yere varamayacaklarını anlamaları gerek.

bu söylediklerim, bluevelve yazılarının içeriğinden ve beğenilerimden bağımsızdır. mevzuda bluevelve bir rol modelidir. bir şeyler üreten ve sürüden aykırı olan kalemlerin, nasıl basit hamlelerle yok edilmeye çalışıldığının göstergesidir. tek derdim de budur zaten. bu yazar olağanüstüdür falan demiyorum. ancak dangalak da değildir. yazarlık kalitesi belli kriterlere sahiptir ve hiç kusura bakma ama ben senin bu model bir yazara karşı, altyapıdan yoksun eleştirilerini veya tavırlarını dikkate almak zorunda değilim.

ayrıca kişi birini siklemediği zaman kısa kısa anlamsız laflar söylemek yerine; hiçbir şey söylemez. önce ne dediğimizi bilmek lazım tabi.
kendisini okumakta zorlananlar tarafından olumsuz eleştiren kişilere aldırmayan yazar. verdiği mesaj sınırlı sayıdadır. başlık sıçmaz. sadece paylaşmak istediği mesajların üzerine gider. bu yüzdendir daha önce söylediği bir şeyi söylemişliğinin vaki olmaması. belkide vakidir de biz gözümüzden kaçırmışızdır.

kendisini olumsuz yönde eleştirenler bluevelve'nin seçtiği konuları ve mesajı etkileyici bulmaz. bluevelve'nin yazdıkları kendilerine hitap etmez. uzun cümleleri entrynin akıcılığı bozar. ama akıcılığa aldırmayan ve okumayı harbi bilen okuyucular tarafından umursanmaz entrynin uzun cümlelerden oluşması.

bluevelve anlaşılması gereken insandır. candır.
kendisini genelde islam dinini karalama çabası içindeki yazılarla görüyoruz uludag sözlük semalarında...

belki bundan önce de çok kere söyledim ama gene söylemekten utanmıyorum...

neden müslümanların inançları hakkında durmadan ağza alınmayacak şeyler yazarken, hristiyanların, musevilerin, yahudilerin, budistlerin, hinduların ve şimdi burada kaç tane olduğunu sayamayacağım diğer inanç sistemlerin dil uzatmıyor (hakaret etmiyor) anlayamıyorum...

insan bir şeye, birine, bir dine, bir kitaba, bir peygambere inanmıyor olabilir. bunu ben anlayışla karşılayabiliyorsam eğer, inanmayan ya da benim mensubu olmadığım bir dine mensup olan bu arkadaşın benim inançlarıma saygı duymasını istemek en doğal hakkım.

kişisel özgürlükler; başkalarının özgürlüğünün başladığı yerde biter.

umuyoruz ki allah hidayet verir kendisine...

not: bunları cenabetken yazdım ki anlasın diye.
(bkz: bla bla bla bla)
"yaş gruplarına göre dişi memesi" saplantısına girmiş kalemdir. (#7451392) (#7451176)
kadın memesi üzerine doktora aşamasında olabilecek çin malı* bir yazar.
ingilizce mavi kadife demektir.
karma puanının yanında helal olsun amk yazmasını istediğim yazar.*
(bkz: ölmemiş yaşıyor)
karma sıfatı boş kümedir.
gizli bakınızlarda "ahahah" "hihihi" şeklinde gülen yazardır. ***
gudubet karmasıyla gönlümüzü tekrardan fethetmiş olan yazarcan. *
sözlükteki en popüler troll

Bu beyazperde'dede aynı böyleydi, işi gücü yoktur bunun, tek amacı var oda ilgi ilgi ilgi*. çocukluğuna inelim diyeceğim ama tekrar geri çıkamayız diye korkuyorum.
uludağsözlük'e gönül vermiş yazarlardan.
kalay dilinde böyle ibne gibin puşt gibin bi şey.
sağlık bakanlığına bu yazar ile ilgili bir teklifte bulundum.

sigara paketlerinin üstüne bu yazarın resmini koysunlar. altına da şu yazıyı yazsınlar:

"sigara içerseniz çocuğunuz böyle olur"

emin olun herkes sigarayı bırakacaktır.
troll olmaya çalışan veletlerin, elini öpüp ders alması gereken yazar kişi.

saygıyla selamlıyor taklitlerinden sakının efenim diyoruz...

(bkz: bir bluevelve kolay yetişmiyor)
(bkz: #7505763)
işe yaramaz.
(#7528799)
erkek mi? kadın mı? homoseksüel mi? heteroseksüel mi? ne olduğu belli olmayan bir insan.
trollükte master, doktora yapmış, işini son derece iyi yapan kişilik. türklerle ve müslümanlarla bi zoru var anladığım kadarıyla.

not:bölücü olma ihtimali vardır efenim.

edit: düzeltme.
az önce iki tane ortak yanımızı buldum. trollde olsa arada doğru yazıyormuş demekki.
(#5869500)
(#7394234)

(bkz: bozuk saatin günde iki sefer doğruyu göstermesi)
1) saçmalamayan ve bölücü olmayan, her şeyi doğru fakat sansasyonel yazan bu yüzden troll diye etiketlenen bence uludağ sözlüğün en iyi yazarı, cevheri.

2) atatürk'ü sever. hazreti muhammed'e saygı duyar.
müslümanları sever fakat islam dinini sevmez. islamiyet iyi bir şey değildir. evet değildir. hiç bir din iyi bir şey değildir. din insanları sorgulatmaz ve tembelleştirir. dogmatiktir. yan etkileri de çoktur.

3) genelleme sıçmaz sadece en ufak olguları bile bizlere paylaşır. lakin uzun ve sıkıcı cümleler kurarak akışkanlığı yavaşlatır. bu da okuyucunun içini darbeder. "saçmalıyor bunaldım amk" etkisi yaratır.

4) bu 4. bilgiyi tam bilmiyorum. bu varsayımım. egoist değildir. egosu yoktur!

5) hiç bir zaman basit değildir. o sizin tabirinizle troller kralıdır. çünkü sizler gerçekliklerinizi gerçek bildiniz lakin gerçeklikler ve doğruluklar hiç bir zaman doğru ve ya gerçek değildir. şüphe edilmesi gerekir gerçekliklerden.

6) yanılmıyorum. şüphe ediyorum lakin.
kafayı zikle g*tle bozmuş, ırkçı yazarlardan sadece biridir.
kürt penisi seven kişi.