bugün

görsel
şu an her zaman olduğu gibi kanal 7 de olan.
bundan 2 ve 3 sıra gerideki entry de aynı cümleleri içeriyor hemen hemen.

kadroyu bozmadan ve birkaç takviyeyle aile şerefi çekilmiş sanırım.
tıpki neşeli günler ve gülen gözler gibi.

edit: kadro bozukmuş.
öyle güzel ki görünce dayanamadım yine takıldım, izledim.
yaşar ustanın muhteşem repliğiyle özdeşleşmiş harika türk sineması.
Benim ailem.
Neşeli günler gibi ama bunda tarık akan var.
pazarlara neşe katabilecek yegane filmdir.
an itibariyle star tv bi güzellik yapmaktadır.
dışarısı soğuk yağmurlu olduğunda açıp izlenilesi en güzel türk filmlerinden biridir. sıcak bir çay ve pisküvit eşliğinde. Münir özkul'un en iyi oynadığı filmdir ayrıca.
Şuan star tv'de yayınlanan zamanının ötesinde ailenin nasıl bir kavram olduğunu anlatan güzel anlamlı bir film.
Tarık akan ve ahmet arıman ikilisini pekcan koşar bizzat kendi seslendirmiştir bu filmde.Çok hoş bir filmdir gerçekten.Sade ve toplum kalitesini arttıracak cinsten.
Bugün bir bölümü televizyonda çıkan film. Şimdi birkaç sahne dikkatimi çekti. Yaşar usta birkaç çocuğuyla bayram namazından gelirken Tarık akan ve biri daha evde. Yoksa onlar bayram namazına gitmemişler mı?

Bir de yaşar usta kapıdan giriyor arkasından şener şen elinde butla içeri giriyor. Adamlar daha namazdan yeni çıkmışlar diğeri but getiriyor. Ne ara kesip getirdin onu?
SEN NE GÜZEL NE SICAK BiR FiLMSiN YA. O KADAR FiLM YAPILIYOR ŞUNUN TADI BiR TANESiNDE YOK. TARIK AKANIN ÖLÜMÜYLE iLK AKLIMA GELEN BU OLDU OTURDUM iZLEDiM KIRKKERE VERiLSiN iZLERiM. AiLE, SEVGi, GÜVEN, GÜÇ, FEDAKARLIK. HEPSi BiR ARADA. MÜNiR ÖZKUL VE ADiLE NAŞiT iN HER FiLMi BU TADA YAKIN AMA BU YiNE DE HEP BiR BAŞKA SICAK.
Bu diziyi hatırlıyorsan yeterince büyümüşsündür. Filmine diyecek yok zaten ama bu dizi zamanının en iyi dizilerindendi .
görsel
yeşilçam aktrislerine ses veren jeyan mahfi'nin büyükanneyi oynadığı diziydi.
hey gidi günler.
95-97 arasında yayınladı diye hatırlıyorum.
halit açatepe'nin halit karakterine hayat verdiği filmdir. saygılarımla.
Munir ozkulun adile nasite bitanem demesi ne de guzeldir.
beni aynı anda hem neşelendiren hem de hüzünlendiren film.
Yaşar ustanın hareketlerini,yüzünü babama benzettiğimden mi bilmem,ne zaman çıksa televizyona soluksuz izlerim.sanki ilk defa izliyormuşum gibi.
adile nasit'in kizi rolunde oynayan aysen gruda'yi ''amanda benim hassas kizimmmm'' diyerek teselli ettigi filmdir. simdi bende aglayacagim valla. nerede bu filmdeki sicaklik nerede simdiki turk filmleri. ikisinin de topragi bol olsun.
(bkz: bizim aile)
An itibariyle show tv'de yayınlanmaktadır.
insanın azalan yaşam sevincini artıran, ümitlerini yeşerten filmlerden biri.
türk sinemasının en iyi filmlerinden biridir. bu filmi kışın izlemeyi daha çok severim. adamın içini ısıtıyor, sebepsiz yere mutluluk veriyor. bu filmde şener şen vardı, münir özkul vardı, adile naşit vardı. tarık akan, halit akçatepe, ayşen gruda. küçükken izlerken kemal sunal'ı aramıştı gözler. bu saydıklarımla beraber hepsini akraba sanırdım. o kadar içtenlerdi.
Hintli bir yapımcı tarafından satın alınıp 978'de Khatta Meetha adıyla Hint versiyonu Çekilmiştir.

https://twitter.com/bayha...tatus/1594693532220284933
bunlar parkta yatarken adile naşit in "ne varmış halimizde aç değiliz açıkta değiliz" dediği sahnesi bombadır.