bugün

1 gün ila 15 Yıl arası.
Unutmak değil, alışmaktır o.
Bir başkası hayatınıza girene kadar geçen süredir. Bir Başkası olunca öbürü aklınıza bile gelmez.
Yas süresiyle paraleldir. Birini kaybetmiş olmak için ölmesi gerekmez.
Ama çok da ümitsiz olmayalım, yas aşamalarını atlatınca acının da çoğu gidiyor.
kişinin bıraktığı iz, özveri, içtenlik ile birlikte zaman aşımına uğrama ihtimali olan süre.
hiç bitmeyedebilir.

bilirsiniz işte.
zaten gerçekse hepsi, hiç bitmez.

(bkz: aşk hiç biter mi)
6 yıl 6 ay 6 gün anladın sen.
Bir müslüm baba şarkısıyla ölçülebilir.

"
Bir ömür yetmez ki
Sana doymaya ah be sevgilim
Bir hayat yetmez ki
Bir kıyısından başlasak aşkın bari
"
Unutulmak için sevilmez kimse anlayın şunu artık. istediğin kadar kaç maziden hatıralaradan yaşadığın şehri değiştir istersen gözünü kapattığın gibi yine gözünün önüne gelir. Ama alışır zamanla insan. Onunla yaşamaya özlemeye alışır unutmak olmaz.
Hayallerin, umutların onda kaldıysa ve her yarım kalışında aklına ilk o geliyorsa, onu aradığını fark edersin herkeste.. unutulmaz yani, bir şarkıda, bir film karesinde, bir caddede, belki bir çocuğun gülüşünde, çıkar karşına.
Onunla var olan kesişim kümesi elemanlarını minimuma indirirseniz ucuz atlatabilirsiniz.
Herkes için farklılık gösteren süredir. Benim için 3 yıl en az.
Sevgine bağlı olarak değişir.
bir cümle söyler 20 saniye sonra tamamiyle bitmiş olur. unutmak ise en fazla 2 gün sürecektir.
(bkz: and counting)
Bir başkasını bulduğunuz ana kadar geçen süredir.
Sopanın kafaya inme süresi.
100 iş günü.
Neden böyle bilmiyorum, manyaklık işte.
kimileri için olmayan süre.
beyninde yer etmiş kimseyi unutamayan ben ve ışık hızıyla unutulan yine ben.
süresi yoktur, anlamazsınız nasıl unuttuğunuzu.
Bazı zamanlar seneler sürerken herhangi bir yıkım yada üzüntü,hayal kırıklığından sonra 1-2 hafta.
aysız bir gecenin sabahında gün kuşunun geleceği süre kadardır.
Seni unutmaya ömrüm yeter mi,
Dön desem tersine dünya döner mi,
Gururum aşkıma öyle düşman ki,
Geri dön beni sev, dön diyemem ki…

https://m.youtube.com/watch?v=DcgPCU10Bek
arada aldatılma gibi bir durum varsa 24 saat gibi bir süredir. sonrasında kişiyi unutursun olayın vehametini yad eder durursun.
ilişki süresinin yarısı kadardır.
Zaman gerekmez. Unutmak istersin yada istemezsin. Acınla yüzleşir yada sonsuza dek kaçarsın. Acınızı sahiplenin ve gömün bir yerlere. Eğer unutmak istiyorsanız tabii.. sonra zaten yavaşça geçiyor. Bir şeyler tükeniyor. insanoğlu neye alışıp, unutmuyor ki zaten.?