bugün

pek bira içmem. vodka içerim.
biranın kanırta kanırta alacağı versustur. aç dizini, aç biranı, yak sigaranı izle. vodka öyle mi? bir ortam ister.
ikisininde alamayacağı versustur. Ben Allaha inanıyorum diyen insan bu pislikleri kullanır mı yada hala günah olduğunu bildiği halde bu pisliklerden yüz çevirmez mi. insanları değiştirmek imkânsız Allah insanın içine versin o duyguyu. ama bunları hayatları boyunca tüketmeleriyle kendilerine nasıl bir azab hazırlıyorlar bir bilseler bana yazıklar olsun derler. Tabi bununla da yani sadece içtikleri o pis içeceklerin kendi hayatlarına yansıması yetmiyor gibi, evlendiği eşine çocuğuna da hayatı zindan ediyorlar. Allah yardım etsin bu masum insanlara.
artık ikisinide içmiyorum sözlük.
benden geçti.
(bkz: kırmızı tuborg)
5 bira içtim. vodka'yı özlüyorum.

olsa da içsek. ölecem neredeyse.
leş gibi kokmamak ve etrafta tuvalet aramamak açısından vodkadır.
''vs.' olacağına ''ft.'' olursa daha giderli olabilecek olan ikili.
keyif yapılacaksa bira. çünkü votkanın alternatif mezesi pek yoktur. birayı alırsın cipsinle, patates kızartmanla, hamburgerinle her türlü yiyeceğinle filmini izlersin.
vodka dişleri beyazlatır gençler. sürekli içimde muhteşem dişleriniz olur. öte yandan arjantin bardakta biranın içine shot bardağında sek vodka koyup sonra içmek içtikçe vodkanın biraya katılımını sağlamak sonuna gelince shot bardağın dipten kurtulup bütün vodkayı da içmek. ah evet evet.
tabii ki vodka.
kazananın rakı olacağı versustur.
Soz konusu votka grey goose ise biranin sansi yoktur, ama buz gibi efes uyduruk bir vodkanin yaninda ickinin kralidir. Gel gelelim raki varsa o ortamda baska hicbir seyin sansi yoktur. Tekirdag raki, salgam suyu, bir paket sigara varsa, bir de zeki muren'in sesi geliyorsa bir yerden iste o zaman birayi da votkayi da tanimazsiniz.
35 lik vodka 2 tane skol bira, agd olmak garanti. ikisi bir arada olsun ayrımcılığa gerek yok.
iki ayrı güzellik.
bira mallaştırır , votka güldürür, şarapta ağlatır. tecrübeyle sabittir. inanmıyorsanız istediğiniz sırayla karşılıklı için. kızı şarapla ağlatın , votkayla güldürün en son da birayla ...
vodka kraldır affetmez vodkanın verdiği keyfi tadı ve sarhoşluğu hiçbir içki veremez kendine hoş bi güzelliği vardır kanatlanırsın ama uçamazsın penguen misali.
anasonun acılığını damarlarına kadar hissetmek isteyenler için vodkadır.
ayrı kulvarların içkilerinin karşılaştırılmasıdır.

birisi damıtılarak üretilmiş yüksek alkollüdür diğeri ise mayalama yöntemi ile üretilmiş az alkollü içkidir.
Vodka hem güzel tadı hem midenin amına koymaması ayrıca iyi kafa yapmasıyla birayı domaltır.
karıştırılıp içilmesi, ikisini de küstürmemek açısından mantıklıdır.
bira leş gibi bir koku bıraktığı için bile vodka tercih edilir.
yazın bira, kışın vodkadır.
vodka'nın açık ara kazanacağı karşılaştırmadır.