bugün

(bkz: Çok tatlısın)
Ayıp olum söylenir mi öyle sey.
Depresyonda mısın.
Gerek yok böyle bir sey söylemeye.
ben tüpçüyüm sen benim tüpüm değilsizn.
neden ki? neden yani? zaten sevmediğin biriyse, karşılıklı bi hazımsızlık durumu varsa direkt söylersin zaten. kırmadan söylemek demek durup dururken böyle birşey söylemek anlamına geliyor. bu da söyleyeni mal yapar.
tatlısın deyin.
mümkünse söylenmesin.
Oglum bu hayatta dobra dobra olacaksin. Oyle egilip, bukulmek yok. Cirkin buluyorsan cirkinsin diyeceksin. Kufuru yersin ama en azindan durust olursun.
Merhaba acaba tam olarak ne zaman güzellik uykusuna yatacaksın? Çok lazım gibi görünüyor.
Kızın yanındayken bol bol "zaten önemli olan iç güzellik." minvalinde cümleler üretirseniz, gereken mesaj yerine gidecektir.
Biri bana sen çok çirkinsin dese kırılmasam bile ağrıma gider. Kendime bunu hakaret sayarım. Ne demek sen çirkinsin? Allahın yarattığı herşey güzeldir ya. Sen görememişsindir. Onun güzelliğini sahibi görür.

Özür dilerim ben sizden elektrik alamadım de, kaç git kaybol. Bu Çok mu zor? kırmayın insanları. Bir insanın yüzüne karşı çirkin demek doğruluk değil küstahlıktır. Ayıp. Çok ayıp. Azıcık centilmen olun la ayılık etmeyin.
Bir insanı kırmadan ona çirkin olduğunu söyleyemezsiniz. Saçmalamayalım lütfen.
Insanları üzmek istediğiniz için ancak böyle bir şey söylersiniz. Bir insan çirkin ise bunu zaten biliyordur. Hayır bu kız ile ne alıp veremediğiniz var da ona çirkin olduğunu söylüyorsunuz?

Diyelim ki sizden hoşlanıyor ya da kazara sevgili oldunuz ve onu istemiyorsunuz? Bu durumda da çirkin oldugunu söylemenize gerek var mı ?

Kuzenim salağı bir kere yüzü komple sakallı gibi kıllı bir kızla sevgili oldu. Neymiş imajini düzeltecekmiş. Kızla 2 hafta dayanabildi. E bu seferde herkes demiştir ki " bu yakisikli çocuk bu kız ile çıkıyorsa kesin bu kızda bir şey var " bizim topluluğun bakış açısı da böyledir. Hem de kızı daha beter üzdü.

" hayır " diyemeyip sonra ayrılma nedeni olan yanı asıl neden olan size göre onun çirkin olması ya hani bunu soyleyerek ayrılmak istiyorsunuz? Demeyin yahu. Eski sevgilim barışmak istiyor deyin ne bileyim bir şey uydurun.