bugün

*

Ayşegül Aldinç'in 1988'de yayınladığı (Ve Ayşegül Aldinç) adlı ilk albümünden bir şarkı
joker gibi bir tabirdir. herşey ve her durum için kullanılabilir. halk arasında bi kız olarak da telafuz edilen bir kız, genelde güzeldir, mesela ;

- hacım geçenlerde bi kız gördüm var yaaaa

tabi bu söylerkenki mimiğe göre ve ses tonuna göre anlaşılır, kızı beyenmişmi beyenmemiş mi? devamı şöyle olabilir mesela;

+ eee
- eesi kolları ibrahim tatlısesten bile kıllıydı

gibi, bu yüzden görülen bu kızlar akılda tutulur ama şunlar daha farklıdır ve genellikle farklılık arz etmeden aşşa yukarı aynı şekilde betimlenir ;

+ bir içim su! \ acaip güzeldi \ bebek gibi ...

bu ikinci örnek kişinin her ne kadar yaratıcılığna kalmış olsa da pek fazla detaylanmaz, zira detaylanamaz çünkü eleman kızı görmüştür ve güzeldir. diğer eleman detay ister bu verir, veremez, verse bile sohbetin tarafları bu kızın tekrar ortaya çıkma ihtimalinin sıfır olduğunu bildiklerinden çok uzatmazlar playstationdan hemen pes 7 oynamaya başlarlar...budur yani... ama ama bu ;

bi kız'lar bende hep farklı bir yer etmiştir. aşk gibi, yani siz buna değil diyebilirsiniz sevgili okuyucularım ama ben buna aşk diyorum.bakın gelin örnekleyeyim :

ilk bi kızı hatırladığım ilk okul 4 te gördüm ben, ah ona hala aşığım, sol tarafımdaki sıralardan birinde oturuyordu sarı saçlı mavi gözlü tam bir dadaş kızıydı... bana bir kere bile bakmadı, bende bakamaz yanına gidemezdim utancımdan çünklü caner vardı, sınıfın en iri elemanı o da onu seviyormuş. o varken beni sevmezdi zira ben caneri dövecek kadar iri değildim o zamanlar. ikinci bi kız vardı orta okuldaydım o zamanlar otobüste görmüştüm. lisedeydi o biraz uzundu benden, kalcaları filan gelişmiş hep allah sevdiğine bağışlasın gülümsemişti bana, çantasına bakmıştım "i will allways love you" yazıyordu ben düşünürken bu ne demek diye, bana döndü anlamını söyledi. sesi de su gibiydi.. adını bile öğrenememiştim.

bi tane daha vardı sora lisedeydim ben. acaip deneyimli bir havası vardı yaklaşamamıştım. okulun en popüler kızlarından biriydi erkek arkadaşı bizim okulun takımında futbol oynayan acaip karizma bi tipti. bu kızla kantin sırasında karşılaştık biz, önümde hamburger alacaktı uzanıp parayı verdi sora bana dönüp "merhaba borcu" dedi. lan adımı biliyormuş... sora üniversitedeyken marmarise gittiydim, back street diye bi barda bi kız vardı, acaip salsa yapıyordu, yanına yaklaşan herkesi elinin tersiyle itiyordu, onla dans edemedik ama ben etmiş kadar olmuştum. adı becci'ymiş çalıştığım tekneye gelmişti. bir hafta boyunca bizim tekneye geldi gitti görüştük. sonra bi akşam geldi ben yarın gidiyorum ingiltereye dedi, tekneye bile binmedi el salladı uzaktan öpücük attı gitti. en son bi kız gördüm ben yine giderken, zoraki gülümsemişti... üç sene boyunca onu düşündüm bi daha görmedim...
11. Nesil yazar. Iyi yazmalar.
nickinde kız olan diğer yazarlar gibi sözlüğü twittera çevireceğini öngördüğüm yazar.
11. nesil uludağ sözlük yazarı bayan arkadaşımız.
bir sıkıntıya ne zaman çözüm önersek arkamızda olan artısını ve favını esirgemeyen, delikanlı denilebilecek ölçüde yazar gibi yazar:)