bugün

o 25 artık 30 olsa bile hiç acımıyorum.
25 tlye kitap mı var. 5 € bile etmiyor. en fazla çocuk kitabı alınır.
bilginin önemini bilen, öğrenmeye değer veren, bilgiye ulaşabilmek için bedel ödemeyi göze alan saygıdeğer kişidir.
günlük fiyattan, piyasa normalinden alan insandır.
benimdir , vermişimdir , gerçektir .
görsel
it gibi çalışıyoruz o parayı kazanmak için kıçımızdan ter akıyor bu kadarcık kişisel kaçışlarımız da olmasın mı kaç 25 75, kitaba verilen paraya acıyan bizden değildir.
acımayın.
Kısmen eleştirilmesine katıldığım insan. Ne kitaplar var üzerlerindeki fiyatı hak etmiyorlar. Ama nice kitaplar var size üzerindeki fiyattan daha fazlasını veriyor. Şimdi popüler kültür ürünü vırt-zırt bir kitap olursa tabii ki 2.5 lira olmasını bile eleştiririm. Ancak gerçek bir emeğin ürünü olan kitaba da 25 değil 125 lira veririm.
25 tl'ye pekte bir şey alınamayan şu zamanda 25 tl'lik kitap bulduğu için şanslı olan insandır.
25 tlye kitap mı kaldı diye sorulması gerekiyor. maalesef 30-35 tlnin altında kitap bulmak zor ve evet alıyoruz.
Her gün sigaraya 10 tl veren insandan çok daha akıllıdır.
Gratise girip 25 in 10 katını harcar ama bir kitaba 25 lira vermeye yüksünür, içiniz güzelleşmedikçe dışınız güzelleşmiş ne olur ?
Benim çünkü kitap okumayı seviyorum.
aynı parayı sigara veya biraya vermemiş insandır.
eğitime ve sağlığa verilen paraya acınmaz, acınmamalı.
hâlâ binlerce lirayı akıllı telefonlara yatırıp, bir kitaba 25 lirayı çok gören bir zihniyet var. yazık.
Akıllı insandır kazandığı parayı nereye harcayacağını biliyordur bugün kitaba 25 tl verir yarın okuduğu kitaplar sayesinde milyonlar kazanır belkide kazanamaz belli olmaz ama yine de parası boşa gitmemiştir.
şöyle bir şey farkettim ki asıl okunması gereken klasikler bize bir şey katacak kitaplar genelde 10 tl nin üstüne çıkmazken(büyük değere sahip eserler hariç ilk basım vs) bir kaç anlamsız aşk adı altında şiddet küfür ve erotizm içeren kitap 30 hatta 40 tl ye kadar çıkıyor bundandır ki biraz acıyorum galiba..
2 sigaraya 25tl veren insandan daha güzeldir. Okuyun arkadaş. Roman okuyun, bilimsel makale okuyun, dergi okuyun araştırma yapın. En büyük sorunumuz okumamak.
Scientific american dergisinin yıllık aboneliğine 600 lira ödemiş olmam lazım..

Bir arkadaşım, prestijli bir müzenin yazma eser kütüphanesi yıllık vip üyeliğini doğum günümde hediye etmişti... miktarını söylemeyeyim... bir tam yıl geceler boyu her tür kitabı indirdim.. nitelikli bir kitaba başladığımda kendimi zamanda yolculuğa çıkmış gibi hissediyorum ve bunu tarif edecek birşey yok ..
Nitelikli kitaplara çok daha fazla veririm. Yani demek istediğim tek sefer okuyup köşeye atmayacağım kitaba para veririm. Ara sıra göz gezdireceğim mesleki kitaplar olabilir bunlar.
Belki de beyniyle doyuyordur.
Cebimdeki bütün parayı verip eve beş parasız döndüğümde oldu 25 lira ne ki.
Okuduğun kitap hayatınsa sana birşeyler katıyorsa seni daha iyi, donanımlı yapıyorsa değil 25 250 tl bile verilir. Karşılığınj fazla fazla alırsın zaten emin ol.
Ben de verdim ama param vardı da verdim. Sonra zaten okumadım. Özellikle ergenlikteki arkadaşlar öyle fazla kitap zulalamayın. Ergenlikten çıkınca biriktirip de okuyamadığınız kitaplar efektlerinin basitliğini sonradan fark ettiğiniz sihirli annem gibi geliyor.
Ne var la bunda? Ben D&R’a bir gittim mi 80 TL falan bırakır çıkarım. Eğitime ve kitaplara para vermeyeceksek neye para vereceğiz?