bugün

vermekle de kalmaz, para üstü de bekler. kitap için verilen para, sadakadır yahu.
cok fakirim ama birkac ay once kapital'e tam da 25 lira vermistim. sen git otobuste unut, gitti guzelim kitap.
Emek hırsızlığına karşı insandır. Ya sahafta bulamamıştır ya da diyorum korsana karşıdır.
Ülkemizde kitap okuma oranının düşük olmasının belki de en büyük sebebidir.alan alır evet ama alamayan o kadar insan var ki türkiye'de.adam aylık aldığı 1000 tl ile kira mı ödesin, fatura mı yatırsın, çoluk çocuğuna kıyafet mi alsın, bi yerlere mi gitsin, kitap mı alsın? O adama göre 25 liraya kitap almak gayet tabii lüks.önce bunu düşünmek lazım almayanların hanzoluğunu değil.ha parası olup da emek hırsızlığı yapanın da amına koyayım.
(bkz: 25 tl para verip kitap almak)

Ne tesadüftür ki her 2 başlıği da açan yazar oytunkaran'dır.
Gel vatandaş gel.... En son çıkan Kitaplar filmler albümler hepsi 5 tl.. bu kampanya kimsede yok. Entel olmak hiç bu kadar zor olmamıştı. 25 tl verip kazıklı entel olacağına 5 tl ver akıllı entel ol....
hayrına 10 tl ver desen mırın kırın eder ölü yatırıma 25 tl verir. evet.
35tl veren benden daha akıllıdır. Hemde iki kere 35tl verdim. Haram zıkkım olsun. karanlığın elli tonu ve özgürlüğün elli tonuydu bu kitaplar. Grinin elli tonunu en son okudum ben. Saafta 15tlye bulunca saymıştım orası ayrı.
aynı kitabı ikinci el olarak, sahafta eşte dostta çok daha ucuza bulabilecek insandır. orjinallik sevdasına paracıklarını hiç etmesindir.
Korsan kitaplarla henüz tanışmamış olması muhtemel olan boş işler yerine vaktini okumakla geçiren akıllı bit insandır .
"korsana hayır" diyordur. takdir edilesidir. olması gerekenleri bile takdir eder konuma geldik de bu başka bir entrynin konusu. çeviri olmayan kitaplar da kitap okuma oranı azlığı ve yazarlara veril(mey)en değerden kaynaklıdır ki bu da başka bir entrynin konusu. yalnız kitap fuarının falan beklerse daha uygun fiyata orijinalini de alabilir.
bu ülkede kitap okuyanı buldunuz da korsan mı almış yoksa orijinal mi almış onu tartışıyorsunuz.

roku bile geçtiniz trollükte.
boşa gitmemiştir o para..
o kitap için 25 tl vermeyen insan ne tezattır ki; her gün sırf gösteriş için sigarasına 10 tl verir. arayan kimsesi olmadığı halde cebinde 2 bin tl.lik cep telefonu taşır. 6 bin tl.lik arabasına 16 bin tl israf (*modifiye) edip koltuğuna götünü yan koyup, kolunu camından dışarı sarkıtır.

aynı insan acı çekmekten hoşlanır, arabesk dinler, fantazi müzik dinler. çünkü hayat acı çekmekten ibarettir onlar için. kitap ise soba tutuşturmalık bir kağıt parçası, belki de götlerini silmek için bir araçtır tuvalette. o kitaba o parayı vermez çünkü hayatında bulunan kişi profili bellidir. ancak vermiş olsaydı o parayı, yeni insan profilleri tanıyabilir belki de hiç gidemeyeceği coğrafyalardan. düşünmeye başlar, üretir, hoşgörülü olur.

aslında o kitaba 25 tl vermek zoruna gitmez onun, okumak zoruna gider, üşenir. yoksa okumaya niyetli her insan okuyacak kitabı her halükarda bulur.
Pdf indir yazıcın varsa çıkar, bas zımbayı oku. Böyle okuması daha dağınık olur, zor olur. Son kertede merak duyulan bir kitapsa verilir.
40 tl veren de war romana .
işin bedavacı yönünden bakanları için konuşuyorum,,
bu adamdan daha çok hayret veren durumsa akademik ve zor bulunan bir şey olmayan sıradan bir e-book romana para veren insandır. işte bu adama hayretle bakabilirsiniz gençler zira korsana karşı hep bir iticilikle bakmış ben bile bu adama hayret ederim.
Sonsuza kadar o kitabın sahibi olur. iyi davranılırsa o kitap nesilden nesile dolaşır.
parası çok gelmiştir. başka açıklaması olamaz. evet.
kitap guzel olsun 100 lira 1000 lira bile veririm. bana kattiginin yaninda cok onemli olmayandir. dersen cok mu okuyorsun. bu aralar gezmekten firsat bulamiyorum. kisin daha cok okurum.
kitaplara değer veren kişidir.
atsız atanın bozkurtlar kitabına 30 tl bayılacaktım adam bunu sana 27 yaparım dedi.

40 olsun yine verirdim amk.
KiTAP 25 LiRAYLA NE YAPAR SORUNSALI.
Kitap candır. Kitaba para veren de bunu bilen istendir. Bu başlığı açan da trolldür. Sizin hayal dünyanız uçkurunuzla sınırlayken bizim ki tahmin edemeyeceginiz kadar geniş.
param olsun 2500 lira bile veririm amoagoyyim dedirten olay.