bugün

iktisadi açıdan bakarsak pazarlanabilir bir değeri olan her şey iktisatın kapsamı içine girer.

Pazarlamanın mantığı da talep edilmektir. Erkek ve kadın olduğu sürece dünyanın eski mesleği devam edecektir.
Hasta annesinin tedavisi için acil ameliyat parası bulmak niyetindedir. (bkz: eski türk filmleri)
Bu iş kesinlikle yakışıklı ve zengin bir zubbenın faili düdükleyip terketmesiyle başlıyor. Yoksa hiçbir kız sırf cınsel ilişkiye girmek için bu yola girmez. Yanlış ilişki ve ihanet sonucu malesef kadınlarımız bu hale geliyorlar.
ben birine sordum dedim abla neden orospu oldun. oda dedi kocama günde 5 posta atmasını söyledim bi sure yapti sonra dayanamadi ayrildik dedi. bana mantikli geldi kadin için en iyi iş bu
iş arayışlarından sıkılıp kolaya kaçma yoludur.
bir kadının para karşılığında vücudunu satmasının en temel nedeni ruhunun orospu olmasıdır.

kimse bana paraya ihtiyacı vardı, fakirlik canına tak etmişti falan demesin.
Abicim ben fahişelere saygı duyuyorum. Şimdi diyeceksiniz ki kodumun gevşeği,genişi vs. Ama bir düşünürseniz ülkede yaptığı işi açık açık söyleyen "evet ben bunu yapıyorum bu parayı şu yolla kazanıyorum." sadece fahişeler. Asıl korkulması gereken cebindeki paranın nerden geldiği bilinmeyen zırtapozlardır. Bir de düşünmek gerekir tabi ben bir erkek olarak bile bazen bir kadının bana dokunmasından rahatsız oluyorum ama bu kadınlar neler yaşamış ki hiç tanımadıkları abaza tipler onları aşşağlayarak seviştiğinde bile "devam et bebeğim" demekle kalıyorlar. Nasıl bir hissizleşmedir ulan bu?
ya ciddi bir hikayesi vardır, ya ruhunda vardır, yada kocası teşvik etmiştir. başka nedeni olamaz.
arz-talep meselesidir.

orospuya bu kadar rağbet olursa, bu sektörde çalışan da çok olacaktır.

ama burdan kastımız, parayla çalışan (fahişe) değil de kendi rızasıyla

düzüşen kadın ise şayet, o başka bir sosyoloji konusu netekim.
aklen gerilik.
başka bir erkeğin pezevenk olması sonucunu doğurur.
Ruhu orospu olmasın.
eğer tamamen kendi tercihiyse, düzeni sikertmek olabilir.
her kadinin icinde bir tutam hanimefendilik, annelik, ascilik, cocukluk, istege gore oruspuluk vardir.
kimi hanimefendigi tercih eder kimi oruspulugu.
tercih meselesi.
Hayatın orospuluğudur.övöt.
kimse bu yolu isteyerek secmez diye düşünüyorum.acı sebepleri vardır mutlaka.buna ragmen tercih meselesi diyenler olacaktır.o zaman en azından okumuş orospu olsun derim.
Sözde hepiniz kadın hakları savunucususunuz heee.. lan siz değil miydiniz resullullahın kadınlar, erkeklerin emanetidir sözüne karşı çıkan? Şimdi o....u yapmışınız ikiyüzlü herifler. Kadınların bu halde olmasının yegane sebebi islamdan uzak bir insan ve devlet anlayışıdır açık ve net.
orospuluk zevk için fahişelik para için yapılan olduğu için elbette zevk için yapılmasıdır.

(bkz: prostitute vs bitch)