bugün

Bence sözleri ve gülüşü. Öyle bakıyım yüzü güzelmis tamam aşık oldumluk bir dünya yok. Onun sözleri, hali, tavrı, attıgı adım seni etkiler, gülüşü baglar zamanla aşık olursun.
Tecrübe etmedim ama bence öyle gibi asfafaffa.
yüz güzelliğinden
karakterinden
kendine verdiği değerden
vicdanından

başlanır.
Yaprak sarmasından, güzel yapıyorsa tamamdır.
romantikler toplanmis yine. avuc ici diyen var. meme arkadaslar meme, bunu da mi biz ogretecegiz.
yüreğinden.
Mantısından.
işkembesinden.
Beyninden.
Bir kadını sevmeye nedense hep memelerinden başlanır.(turgut uyar)
Karakterinden ve gülüşünden sevmeye başlanır, karaktersiz ve somurtan kadınla olmaz beyler...
Bir Kızı Sevmeye Ne gözlerinden Başlanır Nede Gülüşlerinden Bir Kızı Sevmeye Sözlerinden Başlanır Azizim.
sevecek kişinin o "an" neye ihtiyacı varsa, hayatında ne eksikse onu tamamlayan yönünden başlanır genelde.
Siz siz olun memelerinden başlamayın.
gülüşünden.
güldüremediğiniz kadını mutlu edemezsiniz.
Ayışığında oturduk
Bileğinden öptüm seni

Sonra ayakta öptüm
Dudağından öptüm seni

Kapı aralığında öptüm
Soluğundan öptüm seni

Bahçede çocuklar vardı
Çocuğundan öptüm seni

Evime götürdüm yatağımda
Kasığından öptüm seni

Başka evlerde karşılaştık
iliğinden öptüm seni

En sonunda caddelere çıkardım
Kaynağından öptüm seni

(bkz: Cemal Süreya)
Agzindan cikan sozlerinden. Muhabbet edemediginiz, size bilmediginiz seyler katmayan bir kadini sevemezsiniz. Sevmemelisiniz.
kusurlarından. bu kadınları değil insanları sevme kriteridir, birinin kusurlarını kabullenip ve hatta onları benimsemeye başladığınızda, o insanı sevdiğinizi anlarsınız.
Yanağı ile çenesini sağ elinizle avuç içine alıp baş parmağınızla da yanağını severseniz ve oda kafasını göğsünüze yaslarsa tadından yenmez.
içindeki çocuktan.
Icindeki safliktan cocuksu yonunden.
kafalı otlu çay edebiyatı dergilerinin daire içine alıp sayfa ortasına basacağı kalibrede bir soru. zevkle cevap veresim var ama:

gerisi ile derisi. aynı tavuk gibi.
kesinlikle gözlerinden, gülüşünden, sadece benim görebildiğim güzelliğinden. bilmiyorum nereden başlanır ki ?
umutlarından ve acılarından.

bunları anlamıyor ve kabullenemiyorsanız kendinize de o kadına da yazık etmeyin.
öpmeye ellerden, sevmeye gözlerden başlanır diye biliyorum ben.
Boyun çukuru. Şarap dök iç, o kadar güzeldir.