bugün

(bkz: kaçan kovalanır).
ya göt kaldırır; yani kaybettirir ya da sizin yapar o insanı.
hissettirdiğin an kaybettin.
ağırlığını kaldıramayan bir tipse,yanlış yorumlamasına, burnunu kaf dağına çıkartmaya, hani demeyecektim ama diyeyim kıçının kalkmasına, kendini olduğundan fazlası sanmasına sebeptir.
afedersin sik gibi ortada kalmana sebebiyet verir *
...terkedilmenize neden olacaktır.
ne kadar öyle olsada karşıdakine hissettirilmemelidir.
şayet bu onu olumsuz etkileyebilmektedir.
kendisini bir b** zannedebilmektedir.
bence gerek yoktur.
bırak onun vazgeçilmezliği içinde kalsındır.
bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirmek, o insanın sizi bırakıp gitmesini istemektir. nasıl olsa bensiz yapamaz deyip rahatça hareket eder. yapılan yanlıştır, onu her an bırakabilcek gücünüzün olduğunu gösterin ki oda sizi kaybetmekten korksun. değer verin fakat fazlasını değil.
Vazgeçilmez olmayı hissettirirsen ona götünü 120743029857149 km havaya kaldırırsın. O yüzden hissettirmiyeceksin.
denemesi bedavadır ki; vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğiniz ilk anda ilk vazgeçtiği siz olursunuz. trajikomiktir.
ayrıca da kolpalıktır. insan nefes almaktan, kendi hayatından bile vazgeçip intihar edebiliyorsa vazgeçilmeyecek olan kimse yoktur.
tam kafamda yankılanan konu. çok sevdiğim bir radyo kanalı var. kendileri perşembe gece yarısından sonra internet üzerinden yayın yapıyorlar. tam şu an onları dinliyorum yine. yayına giriş sırasında bu vazgeçilmezlik ve değerli insan kavramından söz ettiler. arkasına çat diye Müslüm Gürses'ten dünya tersine dönse de vazgeçmemi girdiler.
ben de içimden dedim ki acaba hayatıma giren birileri bana bu vazgeçilmezlik hissini yaşatır mı ya da ben birine bu hissi hissettirebilir miyim? harbiden şarkı boyunca bunu düşündüm. sonra yine dedim ki hayatta her şey mümkün. Bu neden olmasın ama hakedene, değer verene, değer bilene ve gerçekten sevene vazgeçilmezlik hissettirilmeli.
Kaybeden erkek davranışıdır.
ardından ihanetle sonuçlanacak durum. sevme, değer verme, özel hissettirme. kısaca ruhsuz bir insan ol diyorlar.
Herhangi birini, ne kadar seviyorsan sev, olması gerekenden fazlasını görmesine izin verme.
Bir kere izini verirsen , o gösterme dediğim fazla olan kısım, her geçen gün senden eskilecektir.
Kesinlikle o insanı kaybetmenizden başka bir işe yaramayacaktır.
senden vazgeçmesine sebep olur.
gerçek.
Hissettiğinde tüm kozları eline almış bir hırsız gibi parça parça alır yüreğinizi. En sonunda el elde baş başta biçare kalırsınız. O bir şey yapmadı ki bunu hissettiren sizdiniz.peki Kim suçlu bu davada?
Hiç kimse vazgeçilmez değildir, insanlara böyle derin ve gereksiz anlamlar yükleyerek, hem kendinizi hem de karşınızdakini kandırmayın.

Size, ruhunuza, bedeninize, yaşamınıza iyi geldiği sürece var olacaktır, olumsuzluklar hissettirmeyi alışkanlık haline getirdiğinde de yok olacağını bilmelidir.

Yok öyle, her ne olursa olsun hayatımda kalacaksın gibi sikimsonik söylemlerle ütopik tablolar yaratmak!
ilk vazgeçeceği kişi siz olursunuz.
HAH. ŞiMDi YEDiNiZ B.KU.
onu çok sevmek ile vazgeçilmez olduğunu hissettirmek arasında bir bağ kurmak ne kadar doğru bilemediğim durum. bildiğin yanlış işte aslında. birini çok sevip illa vazgeçilmez olduğunu hislerle, davranışlarla hissettirmeye çalışıp göze sokmak ters tepebilir yani. sevme olayında, sevgi olayında mütavazilik yapmak onu daha az sevmek, ondan vazgeçeceğin anlamına gelmez ki.
karşındaki insan ne kadar iyi niyetli olursa olsun bir müddet sonra "ne yaparsam yapayım" kafasına girecektir, girmesi an meselesidir. hatadır, pişmanlıktır, yapmayınız. evet.
kendine yapabileceği en büyük kötülüktür insanın.
Vazgeçilmez olduğunu hissettirmek değil de bazı insanlar, yine ben değil bir arkadaş elbette, hayatındaki insanı çok sevdiği, ona değer verdiği için kendini daha çok sevsin, memnun olmadığı yaralarını sarsın diye biraz şımartıyor. O muhteşem bir insan olduğundan değil yani, mutlu olmanın bir yolunun da mutlu etmek olduğuna inandıkları için. Peki sonra ne oluyor? O insan kendini gerçekten öyle olduğunu, kusursuz bir erkek / kadın olduğunu düşünüyor. Bilmiyor ki sen o seni çok sevdiği için öyle kıymetlisin. O sevgiyi, aşkı da vazgeçilmez olduğunu sanmak olarak işliyor aklına. Ama o iş öyle değil aslında kardeş. Sen vazgeçilmez falan değilsin, Başkaları da sana aynı şeyi hissettirmeyecek.
o kişinin dötünü kaldırmaktır.