bugün

düzgün ve art niyetsiz kişilerden bahsediyorsak oldukça yüksek olan ihtimaldir.
bir erkekle erkeğin ya da kızla kızın arkadaş kalma ihtimaline eşit ihtimaldir.

arkadaş derken ne kastediliyor bilmiyorum hani görünce 2 satır geyik yapılıp gidilen bir tip mi yoksa tamamen saf duygularla ilerlemek mi?

bu kavramlara bakışı önemlidir insanın. yoksa yalnız kaldığında ''dur bir deneyelim'' diyerek arkadaşına kur başlarsa kişi eyvah eyvah. bir de arkadaş kisvesiyle yaklaşanlar vardır ki bunlar yılın looserları olarak tarihe yazılır.
çok tehlikeli bir ihtimaldir.erkek için,kızdan hoşlandığı ihtimalini de göz önünde bulundurmak lazım.çünkü genelde erkekler hoşlandıkları kızlara zaten kolay açılamazlar.bir de arkadaşsa,daha da sıkıntılı bir hal almaktadır.
her iki tarafında ilişkisi yoksa ve gerçekten yakın arkadaşlar ise erkek tarafının arasıra aklından "seviyormuyum ulan ben bu kızı" tribi geçer. Kızlarda durum farklıdır.Onlar gerçekten erkeği "sadece" arkadaşları olarak görürler.
youtube'da dönen video. amerika üniversitelerindeki gençliğe soruyorlar bu soruyu kızlar hep: 'neden olmasın' türünde cevaplar verirken erkekler bıyık altından gülerek 'olamaz tabi ki' diyorlar.
üzgünüm kızlar anket böyle!
kesinlikle olabilir. ikisinin de biraz yürekli olması yeterlidir.
(bkz: üst beyin)
(bkz: bilinçaltı)

cevap buralarda bir yerlerde...
Olur olur.
Kardes nasilsa o da oyle olur, asla civima olmaz.
baska caresi yoksa olabilir seklinde cevaplanabilir. ikinci secenektir her iki taraf icin.
kız evlenene kadar olur, sonrası kızın kocasına bağlı.
olur olur. gel bakıyım sen şöyle yanıma.
ilişkinin gidişatı ne olursa olsun, ilk tanışma anı ile nihai viraja girilen anın arasında arkadaşlık vardır. bunu unutan gerizekalılar da arkadaşlığı sonradan olma bir şey zannederler ki, en başarısız sosyal ilişki sahipleri de bunlardan çıkar.
bir erkek hiç bi şey yaşamayacağını düşündüğü bi kız için kılını bile kıpırdatmaz.yani kız için evet ama erkek için hayır.
"asla olamaz." bunu söyleyen kız arkadaşlarım var.
zamanla arkadaşlıktan çıkılabilir. ama önceleri muhakkak arkadaşsınızdır. yani olur. sonuç ya ayrılık, ya da beraberlik.
http://www.youtube.com/watch?v=1fwGv8i-LMg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=e73hTyxP5z0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=T_lh5fR4DMA&feature=youtube_gdata_player ---> ilk giride bahsettiğim video
Neden olmadigini anlamadigim olay.
Erkek olarak var benim. Mesela cocukluktan beri cok yakin oldugum biri var, kardesim, dostum olmus, bir suru sey paylasmisiz kiz ile, nasil farkli goreyim aklima gelmiyor.
Ya da bazi konulari konusabildigim, ayni zevke sahip oldugum bir suru kisi de var.

Ne kadar kizsiz kaliyor da bu erkek milleti bu olayi bu kadar imkansiz goruyor anlamiyorum.
kızlar gerçekten arkadaşlıktan başka birşey düşünmezken, erkeklerin bu gerçeklik konusundaki dürüstlükleri herzaman tartışmaya açıktır.

(bkz: işte bunlar hep seks)*
Erkegin hormonal durumuna baglidir. Kizlar masumdur demiyorum tabi ama genelde ilk "ben seni arkadastan ote goruyorum " cumlesi erkekten gelir.
kız çirkin, erkek fakirse evet.
iki tarafında ter temiz duyguları varsa, olabilirler. ama elbette aralarında bir sınır, mesafe olmalıdır. sonuç itibariyle birisi ateş, birisi baruttur.
bir süreliğine de olsa arkadaşlık kuruluyor, en sonunda dost kalıyorlar kendileri.
bir soru.
istisnaları vardır ama genelde arkadaş kalamayıp, sevgili oluyorlar. anlaşabildikten sonra gayet güzeldir.
Ruhu temiz olmayan insanlar için katiyen arkadaş olamaz bunlar efenim. Ana ruhu temiz insanlar için bal gibi de arkadaş olabilirler. Elbette bir sınır olmalı. Sonuçta kız kıza yapılan ve erkek erkeğe yapılan muhabbetler genellikle erkek-kız muhabbeti olmaz. Olay karşındakinin cinsiyetini değil, insanlığını görme olayıdır.
arkadaş olunabilir fakat çok iyi arkadaş olunmaz. zaten aşk demek karşı cinsle kurulan iyi arkadaşlık demektir.