bugün

Müzik ruhu olmayan Gaddar insanlardır. Evet.
Benim. Flüt, melodika bile çalamıyorum amk o kadar gerizekalıyım.
müzik kulağı yoktur. ritm kulağı yoktur. olmak zorunda değildir. belki sesi güzeldir. belki resim yapıyordur. belki heykeltıraştır belkş sanat ın başka dalları ile ilgileniyordur. herkes müzik aleti çalmak zorunda değil.

ben keman piyano flüt çalıyordum ne oldu? şuan hiçbirini elime almıyorum mesela... hayata küstüm azizim.
heves-disiplin-merak üçgenini tamamlayamayan insandır. Diğer sanat dallarına da ilgisi olmayan insanlar genelde iyi enstrüman çalanlara '' yetenek abi yetenek'' derler. insanın ''günde 6 saat parmak uçlarımızı parçalayarak çalışıyoruz sen ne diyosun aq eringeç herifi'' diyesi gelse de kendini tutmalıdır. zira bu insanlar başarıyı da zekaya bağlarlar.
çalmak yerine ağlatıyordur.
bende çalamıyorum .

bakıyorum hiç bir yerim eksilmiyor .

ama örnek olarak çamaşır makinesi bozuldumu iki dakka da yapabiliyorum .

benim enstrümanım bu . çalabiliyor musun ?

nasıl olacak bu işler ?
Çalanları dinliyorum, hazıra konuyorum ne var bunda?
Bizden değildir.
Gerizekalıdır. Gerizekalı olduğum için flüt bile çalamıyorum.
ne istiyorsun kardeşim herkes yazın çekirge ile karında fabılı gibi gitar fülütmü çalsın ortalıkda.
https://m.uludagsozluk.com/e/39474231/ ülkede bağlama ve davuldan başka üretilen enstrüman yok demiş yazar arkadaş. Yanlıştır. Kanun, ud, tanbur, ney, mey ve daha bir çok enstürman Türkiye'de üretilmektedir.müzik camiasında harika çalgı yapımcıları vardır.
Müzik kulağı olmayan insandır.