bugün

Elektrik kesintisi.
Yanlislikla kayinpederin agzina vermek veya nikah memurunun suratina sicmak olabilir.
Geline tecavüz edilmesidir.
ilk kez giydiğiniz topuklu yüzünden halayın ortasında yere düşmektir. arka fonda da filmlerde olan aa sesini duymanızdır. (bkz: bunu ben yaşadım)
gelinin dolandırıcı çıkması,bütün takıları alıp kaçması.
galatasaray- beşikteş maçına denk gelmesi. daha fena bir şey olamaz.
haydi damat deyip oynamaya kaldırmıyorlar mı zaten yarrak gibi oynuyorum afedersin. ulan damat damat havasını bilmez mi?
Çocukların pistte olmaması. o günleri görecez mi acaba.
evlenen olmak.
-köpek gibi sarhoş olmuş aile dostunuzun dans pistinde çılgınlar gibi dans edip herkesi pistten kaçırması. dans etmekten iyice başı dönünce kıç üstü yere düşmesi.
-takı takarken gelin hanımın kameraların önünde damadın sempatik, gülücükler saçan kız kardeşini yüzlerce kişinin önünde resmen rezil edip, çileden çıkarması ardından damadın kız kardeşinin gelinin burnuna yumruğu geçirmemesi için kendini zor tutması akabinde elinden bir kaza çıkmaması için düğünü kısa süreliğine terk etmesi.
-halay çekerken eteğinize basan gerizekalı eski sevgilinizin elbisenizi berbat etmesi.
-pastayı kaçırmak.
(bkz: beterin beteri vardır)
Düğünün kendisi yeterince kötü zaten.
Şuan kalktı ama vardır hala o gelenek yada neyse, gelinle damatın salona girecegi zaman elleriyle köprü yapıp altından geçen çiftin mumdan dolayı damat veya gelinin saçının yanması.
(bkz: çorabın kaçması)
Gelinin gelinlikle olan cebellesmesi yetmiyor mu ?
damadın biseksüel olup, eski erkek arkadaşının düğünü basması
Gelin askısız gelinlik giydiyse malumunuz...
Trabzonlu bir gelin alıp " geminin düşmesi".
bir türk filmi klişesi olup , evlenicekleri kişinin kardeşi çıkması.
taşağınızı geçtiyseniz söyleyeyim, arada ülkemde oluyor. iki farklı şehirden partnerlerin 2 düğün yapmak istemesi ile gelişen:

(bkz: düğün dönüşü trafik kazası)
kredi çekip düğün yapmaktır.
Kapalı mekan son ses müzik ikilisi.
halay. daha kötüsü mü var lan.
pasta konulmayı unutulan masada oturmaktır.
damadın düğünden kaçmasıdır.