bugün

150 bin dolara esiiirrr, alırız aksaray'ııııı (Benden sorsan ummanlardır derdim, hani gözlerin var ya)
yoldan mı topluyorsun sen oooooooooonur, dağıttığın parayııııııı (Bülbülleri susturup dinlerdim, tatlı sözlerin var ya)

100 doları koyarız cebeeeee, gideriz laleli'yeeee (Katmer katmer gül açar gönlümde hani gülüşün var ya)
şehrazat'ın kralına koysaaaak, ikincisiii hediyeeeee (Katmer katmer gül açar gönlümde, beni öpüşün var ya)

aptal onur aptal onur gerizekalı onur (senden başka senden başka sevemem ben hiç kimseyi)
aptal onur aptal onur gerizekalı onur (senden başka senden başka sevemem ben hiç kimseyi)

senden başka adlı şarkının bu sözlerine eşit tonlarda söylenen, yaratıcı beşiktaş taraftarı tarafından bestelenen tezahürat.

dizideki onur karakterinin yaptığı yanlışa, böyle bir gönderme yapılmıştır.
çok özendiğim dizi. saçma sapan birine bir gece karşılığında 150.000 dolar veresim geliyor.
başlangıcı ve gidişatıyla toplumu galeyana getirip isyanlara teşvik eden, genç kızlarımızın ve erkeklerimizin beyinlerini zehirleyerek yeni honda ataiz'ler, torbada kekinci'ler yaratacak dizi. yayından kaldırılması vatan ve millet için yayında kalmasından daha hayırlı olacaktır.

(bkz: kurtlar vadisi nin yayindan kaldirilmasi/@bl)
dizilerin kol gezdiği günümüz tv dünyasında, güya yaratıcılık yaptığını sanan bir yapımcının çıkıp avrupai bir özentilikle meşhur''verme'' konusuna türk usulüyle yaklaştığı dizi..
an itibariyle kanal d ekranlarında olan dizi.
karakterlerden şehrazat hakkında inek bakışlı kız yorumunu duyduğumda koptuğum dandik dizi.
birgün teşekkür ederken ölücek bu şehrazat. nah buraya yazıyorum.
türk kadının namusuna fiyat biçilmeye çalışılmış gayri ahlaki bir dizidir. şiddetle kınıyorum.
pulp fiction:150.000 dolar
yönetmen:anlamadım
pulp fiction:300.000 dolar
yönetmen: siz ne demek istiyorsunuz?
pulp fiction: 300,000 dolar vereyim bitirin bu diziyi
yönetmen:iyi para tamamdır
pulp fiction: oh be.
şehrazat isminin yaygınlaşmasını sağlayan ve bin bir gece masallarını merak ettiren, saçma bir dizi.
bunca dizi furyası içerisinde, izlenebilecek en güzel aile dizisi.
------------ spoiler ------------
diziyi ismiyle bağdaştırmak adına onur şehrazat'ı para karşılığıyla elde edip muradına erecek ve binbir gece boyunca istediklerini yaptıracak, dizi bu şekilde sona erecektir.
------------ spoiler ------------
bu akşamki finalinde heyacanlı bir şeklide bitmiş dizi. acaba ne olacak devamında heyacanla bekliyorum.
gına geldi. iki tane iş adamı.. yollar, köprüler ,kayak merkezleri yapıyolar kim sorarsa. ama ikiside işi gücü bırakmış bir kadının peşinde şehrazat aşağı şehrazat yukarı....şehrazattan başka derdimiz kalmadı.bir de bunlar toplam 5 kişi çalışıp, çalıştıkları yerden de holding diye bahsediyolar ayrıca komik.hikaye çok zayıf oyuncuların güzelliği karizması falan seyrettiriyo heralde.geçenlerde pakize suda yazmış köşesnde, bu kadar kadın nazı kaprisi çeken erkek kaldımı? binyapı holdingde bana göre iş varmıdır? diye. şu dizilerde olmasa aşka inancımız bitmişti.
kahramanlarının gerçek hayatta karakolluk olduğu dizi. bıçaklamadan filan bahsediyorlar ama tam bilmiyorum.
dizinin kugusu aşk üzerine geçtiği için başrol oyuncularının her üç kelimesinden birinin aşk meşk üzerine kurulmuş olması gayet mantıklı dizi. nasıl ki doktorlar dizinde doktorların sivil hayatı yokmuscasına hep olaylar hastanede geçiyorsa, bu dizidede konu tabi ki esas kızın üzerinde geçecektir. zaten dizin adıda binbir gece masallarından geldiğine göre gayet mantıklı bir senaryoya sahip dizidir.

eksisözlüğün kazandırmış oldugu ufacık ayrıntılara takılıp kalma, filmi ve diziyi mantık hatalarıyakalayacam diye izleyen tüm sözlük ahalisinin içine düştüğü dibsiz bir kuyunun göstergesidir aynı zamanda ota boka laf atmak.

flim, dizi veya tüm tv programlarını bir sözlük yazarı, eksisozluk okuru gibi izlemektense kendimiz gibi izlemek kesinlikle çok daha mantıklı ve objektif eleştiri yapmamızı sağlayacaktır.
bu hafta az kalsın "menim gözel bacım mihriban'ı" kaptırmak üzere olduğumuz dizi..
(bkz: kurda kuşa yem olmak)
toplumun değer yargılarını sorgulamakta ve zorlamakta olan kanal d dizisi.
sehrazat * in ot , onur * un ise odun olduguna kesin kanaat getirdigim dizidir.
genelev piyasasını alt üst eden dizi.
"benim duygularımın hiç bir önemi yok değil mi onur bey" repliğinden oluşan ve binbir bölümden oluşmamasını temenni ettiğim dizi. Ek olarak dizi müziğini duyduğumda yorgan altına saklandığım korku dizisi mi aşk dizisi mi bilemedim diye kendi kendime soru sorduğum dizi. *
cinnet geçirmek, fenalık geçirmek için birebir dizi..
bir dizi bu kadar mı yavaş ilerler?
sahiden 1001 bölüm sürecek gibi..
3 hafta önceki bölümünde yarım saat sadece şu diyalog konuşuldu:

--spoiler--
şehrazat: teşekkürler ama bana sormanız gerekirdi onur bey..
onur: biliyorum hata ettim ama ne yaptıysam seni düşündüğüm için yaptım..
şehrazat: teşekkürler onur bey.. ama gene de bana sormanız gerekirdi.
onur: biliyorum biliyorum.. senin sevdiğim için sana sormadım..
şehrazat: teşekkürler onur bey.. ama gene de bana sormanız gerekirdi.
onur: biliyorum, sen mahkemelerle uğraşma diye sana sormadım..
şehrazat: teşekkürler onur bey.. ama gene de bana sormanız gerekirdi..
onur: biliyorum biliyorum. sen perişan olma diye herşeyi kendim yaptım..

şehrazat: teşekkürler onur bey. ama gene de bana sormanız gerekirdi..
onur: biliyorum biliyorum. hata ettim ama seni sevdiğim için yaptım..

şehrazat: teşekkürler onur bey. ama gene de bana sormanız gerekirdi..
onur: biliyorum. seni sevdiğim için sana sormadım.

şehrazat: teşekkürler onur bey ama gene de bana sormanız gerekirdi..
onur: biliyorum, sen perişan olma diye yaptım.
--spoiler--
ben, benim annem yavas sanirdim ama bu dizi butun sinirlerimi bosallti. bu nasil doldur bosalt bir dizi allahim ya. hic ilerleme umidi yokmu sayin senarist apla ve abiler
paranin aski satin alabildigini gordugum dizi.
sürükleyici bir senaryo,iyi düşünülmüş dizi karakterleri,farklılığı yakalayan replikler...aşkların sadece dizilerde kaldığı bu dönemde ekran karşısından bize güzel duygular yaşatıyor.