bugün

En son konuşmasında ne diyeceğini şaşırmış başbakan.

"Hastanelere kız bakmaya gidiyorlar. Hastaneleri öyle şirin bir yere çevirdik ki."

demiş. Başka ülkenin başbakanları, devlet adamları çıkıp şu hastalığa şu çözümü bulduk, şurada şunu çözüyoruz diyor. Bunlarda çıkıp hastanelerde kız bakılıyor diyorlar. Ulan hastane bu amk. Kerhane değil.
tırışkakadan başbakan.
cinali yıldırımdır kendisi bundan sonra benim için..
sevimlidir, tontiştir..
minik cinali..
ikinci kukla başbakandır. öncekinden kısa sürecektir iktidarı. hadi Davutoğlu ufak tefek te ağzı lâf yapmayan birisi olsa da en azından ağzı gaf yapmıyordu bu sayede idare ediyordu. fakat binali nin tutunacak yeri yok.

muhtemelen yaz sonunda Tayyip efendi bunu paketler kendisine başka birini bulur. amaç halkı bıktırıp berat a yer hazırlamaktı fakat binali öyle beceriksiz çıktı ki damat berat öncesi bir başbakan daha çıkmasına sebep olacak.
Memleketlim olmasından en çok tiksindiğim insandır..
başbakann.( bak ya yine güldüm ya la)
bekir bozdağ gibi birisi varken nasıl başbakanlık buna verildi, insan gerçekten hayret ediyor.
daha tayyip konuşmadan önce tvlere bağlanarak konuşma yapan başbakan. birazcık şaşırttı beni bu espritüel abimiz.
Oğlunun kumarhane borçlarının hesabını yapıyordur.

Nursuz.
adını solda görünce ölmüşlerine kavuşmuş sandığım çiçeği burnunda başbakan. taptığı adam tarafından düşük profilli bulundu ve o buna sevindi.
Ulan konuşmayı bilmiyor ya.161 asker şehit verilmiş adam diyor erdoğan vatan sevgisi sayesinde kurtuldu diyor.Nasıl bir yalaka ya.Kukla.
suflör ile konuşan kişi.
şuan mikrofonu eline alıp bir şeyler konuşan başbakan(!) yemin ediyorum bizim mahallede pick-up ile patates soğan satan adam daha iyi konuşuyor.
Ülkede savaş oluyor. köprüler kapatılıyor, generaller rehin alınıyor, meclis bombalıyor ve yüzlerce insan ölüyor ama hicbir sanal mecrada binali yıldırım hakkında kimse konuşmuyor. sanki ateri oyunun en sonundaki bölum canavarı gibi. Millet o koltukta biri olduğunu biliyor ama kimse umursamıyor. Yemin ederim böyle ben de başbakanlık yaparım. Bak nickime.
Zor bir sürece rastlamıştır. Zekası ile 10 solcuyu döver.
in, kalk,çık, otur versiyonları bulunur.
iki kelimeyi bir araya getiremezken bülbül gibi akmaya başladı.
Ben de 23 nisan şiirini canlı okuyamazdım taa ki zamanı gelip ezberi hazırlığı iyice yapıp kürsüye çıkana kadar. .
istiklal marşını ezberden okuyamayan Başbakan.
istiklâl marşını kağıttan okuyan devletin efendisi.
Cumhurbaşkanından bakanlara kadar Herkes demokrasi şehitlerinin cenazesine katılırken kendisi katılmamıştır. Yoğun olduğu buradan açık belliolmuyor oluyor.
CSabah işe, akşam meydanlara nöbete gidin" diyen, Erzincan'a izmir Milletvekili.
O kim ki?
Başbakan diye adı geçiyor, ama baktığım zaman çok " boşbakan" olduğunu gördüğüm mü?
Soru sorulunca bu adam niye hep şimdi arkadaşlar diye cümle başlıyor aq.
amk gitmezsin olur biter.
af buyurun yancı gibi.

yani tam konuya vakıf değilde, ama yine de işin içindeymiş gibi...