bugün

24pin güç girişine ihtiyaç duyan bir anakar'a 20 pinlik eski bir güç kaynağı bağlayıp çalışmayınca "abi senin anakart yanmış" demeleri.

(bkz: ben bunu gördüm)
"Bu bilgisayara virüs bulaşmış, formattan başka çözümü yok. Sen bana at bi 30 kağıt halledelim" deyip 45 dakikada formatla 30 kağıt kazanmanın en kolay olduğu durumdur. 45 dakikada 30 TL kazanılabileceği düşünülürse bir bilgisayarcının 24 saatte tam 960 TL kazanması ve bunun uzantısı olarak ayda 28.800 TL kazanması muhtemeldir.
bir bilgisayar donanımcısı olarak diyebilirim ki; bir çok bilgisayarcı dürüsttür. asıl konu donanım sorunlarının göründüğü kadar basit olmadığı, komplike bir iş olduğudur. bunu maalesef müşterinin anlayamayacak olması durumu zorlaştırır ve bilgisayarcı yalancı olur çıkar...
en basitinden 2. el bir malı sıfır diyip satmaya çalışmak. düpedüz bir yalan. ulan sıfır olsa kutusu falan olur en azından. bir sen mi akıllısın.
bilgisayar açıldığında, başlangıçta disket sürücüsü bulamadığından f1 ile devam eden pc'ye format önermek bunlardan biridir. lan ne alaka gir bios ayarlarına hallet. çok ekmeğinden ettim insanları, ama kazıkçı olanları. ey formatı başkasına attıran sözlük dostlarım, f1'in çözümü format değil. kendimi 5. boyut'ta hissettim.
+abi bi format attım bilgisayar canavar gibi oldu.
-bende bu bilgisayarı değiştirmeyi düşünüyorum aslında eskidi artık.
+abi getir bize ben içine yeni ram ve ekran kartı koyuyum zaten makine canavar gibi.

bilgisayarcıya ilk geldiğinizde makineniz çok kötü durumdadır fakat çıkarken canavar gibi olur. bilgisayarcı da iyi bilgisayarcıymış. çok süper oldu 1 ay sonra yine bozuldu hep oyunlardan işte.

bilgisayarı değiştirmeye karar verdiğinizde makinelere bakmaya gidersiniz. değiştiremezsiniz, size mutlaka içini değiştirelim hem daha ucuz hem daha iyi olur diyecektir.*
ekran kartının direkt bellek boyutu üstünden beyin yıkamaları en meşhur olanlarındandır.
+ ekran kartı yanmış
anakart yanmış
ses kartı yanmış
fan yerinden çıkmış
- ee?
(bkz: yenisini alın)
Yenisini almak lazım usta.
su götürmez gerçek olan şudur;

-bu yanmış.
+vista da oyun oynanmaz.
+64 bit de oyun oynanmaz.
64 bit e program yüklenmez.
genelde abi şu saatte gel derler. o saatte gidersiniz yokturlar. yerine küçük yeğen veya kardeşinin bırakmıştır. o da bir sikim bilmez; ağabeyime sor der.

oyalanır durursunuz.
(bkz: format atıcaz)
-abi fan gitti yaa! değiştirelim
-kardeş fan gitmiş ama ana kart, baba kart, alayının mına koymuşsun makinenin,hepsi yanmış.
*harddisk arızalı
*anakart yanmış.
+senin ekran kartın yanmış birader.
-ee.napacaz şimdi?
+format atacaz.
- !!'^+%/&/()???
en sık görüleni: format atıcaz ' dır. bir bilgisiyar 5 tane bilgisayarcı gezip format ister de akşam abi tek tıkla halleder mi? yapmayın alt tarafı 20 lira ya şekeri zehr, zehri şeker ediyorsun etme !*
resmen budur.
görsel
şerefsiz ortalaması gayet yüksek bir meslek kolu için gayet sık karşılaşılabilecek problemlerdir. çok defa laptoplardan ram sökme, masaüstünün ekran kartını araklayıp adisini takma, sağlam anakartın anasını sikip yenisi takmak ve akabinde eskisini tamir edip satmak, sağdan soldan çaldığı parçaları parlatıp '0 abi bu en süperi' diyip geçirmek şeklinde hayat bulacak eylemlerin başında müşteriye söylenen yalanlardır.

yurtdışına çıkıp elin gavuruna gülümseyerek sövmek gibi birşey bu yaptıkları. nasıl olsa bi bok anlamıyoruz hub mub yardırspor gidiyolar. sonu (bkz: seks).

rötuş editi; ikidir yanlış kelime yazımı nedeniyle rötuş isteğine geliyor bu entry. allah kuran nimet aşkına bi mesaj atın bi gösterin nerede yanlış nerede eksik bileyim yirmi kere okudum ben bulamadım.
''fan ve ekran kartı yanmış, yenisini takalım'' gibi yalanlardır. tabii bilmeyene.
chipset yanmış, bunu bir kuru ısıtalım.
her zaman söylediklerim arasında;

format atmak lazım.
abi windows 8 hiç kasmıyo ya onu kuralım bi.
antivirüs kur düzelir. (para gelmeyecek gibi olursa antivirüs satma amaçlanır)
tozlanmıştır bi temizliyim.
ovv senin pc ölmüş ya ver bunu adam edeyim.
ram'i yükseltmek lazım. (taşeronların gönderdiği ramler elde kalınca)
senin işlemci kötü.
nvidia işlemciyi ısıtmaz.
hp bilgisayarlar çok ısınır ya alma sakın. (ısınır ama 95 derecede bile çalışır)
parcasi bulunur ama bi ay dayanmaz yan sanayi abi. biz sana yenisini verelim uygun birseyler ayarlariz.
yazılım yüklemem gerekiyor.
meme yapmış.