bugün

turan taktiği gerçekten işe yarayan stratejik bir metodtur.
(bkz: age of empires)
alışmamış götte don durmaz.

(bkz: LOTR-WK)

olmuyosa olmuyodur. yapacak bişey yok. hala goblinlerle oyun bitirememek , cücelerle sağa sola ev koyup kafanı iki yere çalıştıramamak , isengard'la berserker çıkaracak kadar gelişememek , çıkarsamda onu allayıp pullasamda okçulara yem etmekten kurtaramamak , ama her daim elf'lerin silver throne'larına hasta olup boyuna mirkwood basmak gibi sorunlarım var benim. o güzelim mirkwoodlar az mı çekti rohirrim'lerin elinden. ah ffaaar ah.
yapılan bir araştırmaya göre bilgisayar oyunları refleksleri ve problemler karşısında en kısa yoldan en basit çözümü kısa zamanda çözme yeteneğini artırıyormuş.
hayatta 'save' butonunun olmamasının ne kadar acı olduğu.
fifa da paraleldeki oyuncuyu koşturarak iki işi birden yapmak.
age of empires de gemileri yürütürken kara parçasında düşmanı arkadan kucaklamak.
Türk insanı egosuyla oyun oynar.
(bkz: Tüm online oyunlar say say bitmez)
orta sahadan kafa ile gol atabilirsiniz.

(bkz: fıfa 98)
oyunda rehine olarak kurtardığın adam/kadın mutlaka sana ihanet eder.
iskandinav mitolojisinde loki ile thor'un odin'in ogullari oldugunu ogrendim efenim.
(bkz: aom)
Bir elin nesi var iki elin sesi var.
(bkz : knight online)
p90 seri ve tepmesi az, ak47 ve barret .50 c güçlü, geri tepmesi fazla olan silahlardır. mermiler duvardan geçer. (bkz: call of duty)
dersanede tarih öğretmeninin sorduğu "amerikan bağımsızlık savaşında ordunun başında kim vardı?" sorusuna assasin's creed 3'te görmüştüm, george washington hocaaaaamm demek.
'hedefe giden her yol mübahtır' tam olarak bunu öğretti. bir şeyi çok istiyorsak onun için savaşmamız gerekir. sonra tam hedefe ulaşır level atlarız. yeni bir oyun başlar yine bir savaşın içine gireriz bu böyle sürer gider. tıpkı gerçek hayat gibi..
yabancı dil. ve ayrıca kafam silahlarla ilgili bir sürü gereksiz bilgi ile dolu
(bkz: gaffasına sıh)
civilization oynuyorsanız kpss seviyesinde tarih öğrenebilirsiniz.
futbol maçı izlerken top kale çizgisini geçtiğinde yan hakeme bakmak. doya doya gol sevinci yaşayamıyorum ya la! bir on dakika acaba golü verdi mi hakem diye beklemeye geçiyorum!

(bkz: football manager in hayatımıza kazandırdıkları)
komşularına güvenme (bkz: total war serisi).
ingilizceyi çok iyi öğretir.
dikkat.
refleks.
ingilizce.
çok ciddiyim ingilizceyi ve zenci aksanıyla konuşmayı öğrendim.
(bkz: gta san andreas)
1 kişi, 1 orduyu öldürebilir.

(bkz: grand theft auto)
Öldürmeyen allah öldürmüyor.