bugün

yanında da turşu olursa tadından yenmeyecek olan.
Bayıldığım bir yiyecek.
Patlıcan dolmasının olmadığı yerde gideri vardır.
Yesil ve ufak olacak tek lokmalik. Firinda pismis. Sarimsakli yogurtla elbet.
Olsa da yesektir.
Biber dolması ( kurut , kabak dolması da olur ) + yoğurt + ekmek + kola = ziyafet
Biber dolması ( kurut , kabak dolması da olur ) + yoğurt + ekmek + kola = ziyafet
kara gazoz yerine ayran olursa daha iyi gider.
bkz: yalancı dolma.
limonla iyi giden gıda.
az önce yediğim akşam yemeğimdir. gayet güzeldir, hoştur.
https://youtu.be/3wq37KjUESY

izleyeCek olanlar icin şimdiden özür diliyorum. Psikolojik sorunlar doğurabilir.
sıcak olarakta soğuk olarakta aynı lezzeti alabileceğiniz ender gıdalardan birisidir. akşam yemeğinde etli öğle yemeğinde zeytinyağlı mesela.
içini yiyip dışını atanı dövesim var,madem öyle yapacaksınız pilav yiyin.
görsel

200 derecede 50 dakika pişiriyorum . Doğru biberi bulmak en önemli etken lezzetli olmasında. Koca koca , kalın biberlerle olacak iş değil.
Depremden sonra iyi gider. Yanında da yoğurt. Of.
zeytinyağlı ve kuş üzümü ile yapılırsa.
görsel
uğruna adam öldüresi. ...
Gün içinde acıkınca yarım ekmeğin arasına koyup yemelik güzel yemek.

Biberini yemeyi sevmeyenler gitsin bulgur pilavı yesin.
Sonuçta o bulguru üşümesin diye koymuyorlar biberin içine.
Ay bu ne güzellik yahu! Canımız çekmiştir.
Bizde yaparız ama en güzel yediğim biber dolmasını kyk oda arkadşım getirmişti antepten kuru biber ve patlıcandı çocuk bi kasa dolma getirmiş bi hafta gitti odaya ama acılıydı buzdolabından çıkarıp soğuk soğuk yememize rağmen nefisti.
Ağlicam şimdi.

Evden çıkarken Hasansörü çağırdım, içinde aile varmış meğer, gelin gelin dediler de, dedim rahatsızlık vermeyeyim iyi bayramlar. Fıtı fıtı merdivenlerden indim, yav 3.kattan bir biber dolması kokusu geldi, bir biber dolması ki...

Zile basacaktım Allah rızası için 1 adet dolma diyecektim neredeyse. Komşum eline sağlık bu neçe bir biber dolması kokusudur burcu burcu.

Aşırı canım çekiyor şu an.
ben de acıktım.
Durduk yere canımın çektiğidir şüphesiz.. Olsada yesek..